Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar - 1000 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Robert,stosuję profilaktycznie na razie,Stani używa od dawna.Ta moja dawka chyba nie jest jakaś duża jak na taki zbiornik,dzięki temu redox mam koło 400.

Rafał,skały z założenia od samego początku miało być mało bo poprzednie gruzowisko w starym zbiorniku bardzo mi się nie podobało a pomimo 75kg na 360L jakoś cały czas miałem problemy z NO3 i PO4.Chcę mieć przestrzenny zbiornik by ryby miały miejsce na pływanie.Ta ceramika to nic innego jak siporax o bardzo dużej powierzchni filtracyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert,stosuję profilaktycznie na razie,Stani używa od dawna.Ta moja dawka chyba nie jest jakaś duża jak na taki zbiornik,dzięki temu redox mam koło 400.

Ale ja, Darek , Kubass, Adrian i jeszcze wielu włascicieli ładnych(oprócz mojego) baniaczków nie stosuje ozonu i jest oki. Nie wiem gdzie jest sens stosowania ozonu w świeżym baniaku, dolewasz bakterie a zaraz je zabijasz.

Marek nie wiem kto Ci to doradził ale mysle że z ozonu powinieneś zrezygnować o ile nie masz jakiś chorych ryb itp a jak zrobisz to juz wola Twoja.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Innymi powodami stosowania ozonu to przejrzystość wody,zabijanie zapachu akwarium....Czytałem w Koralach duży artykuł na temat stosowania ozonu,to jakiś numer z przed 2 lat chyba,na nim też właśnie się opieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Innymi powodami stosowania ozonu to przejrzystość wody,zabijanie zapachu akwarium....Czytałem w Koralach duży artykuł na temat stosowania ozonu,to jakiś numer z przed 2 lat chyba,na nim też właśnie się opieram.

Marek ale czy woda u Ciebie w akwarium ma nieprzyjemny zapach a co do jej przejrzystosci masz zastrzeżenia??? bo jakoś po zdjeciach klarownosc wody wydaje sie byc oki.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jest czysta bo ozonu używam ? Wyłączyłem na jakiś czas ozonator.

Wczoraj wieczorem zauważyłem nowych mieszkańców to jakiś ślimak z muszlą o długości 1 cm,niedużego kraba i małża o długości 3-4 cm w szczelinie skały.Oprócz tego są rurówki.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar, 1-2 godziny ozonu w nocy z minimalną dawką jest OK (szkoła Staniego), to co ozon wybije jest pożywką dla pozostałych bakterii (tak chłopaki nad jeziorem o trzeciej nad ranem mówili, to też musi być OK.

Edytowane przez Jacek56 (wyświetl historię edycji)

Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i coś zaczyna się dziać :thumbup:

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku piekne noi przede wszystkim zycze wszystkiego naj naj w dniu urodzin!!!


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy poprawiałeś skale? bo teraz mi sie podoba :thumbup: ,Wszystkiego najlepszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,poprawiałem skałę bo poprzednio lipa była,z resztą wiele osób na to zwracało uwagę.Dzięki za życzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Inmar

caliendrum i histrixa daj niżej jak są jeszcze nie poprzyklejane

One bardzo szybko rosną i za "chwilę" bedziesz miał taki sam problem jak ja

Histrix-a mam wielkości głowy i mam problem żeby go wyjąć i przerzedzić :wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ułożenie skały takie jak lubię

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sto lat Marku, baniak wyszedł na prostą jak widzę. Może wpadłbyś do Lublina i wyprowadził mój?:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mareczku - sto lat i nie wlewaj dzisiaj tam za dużo wódki bo ci ryby będą bokiem pływać :)


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,poprawiałem skałę bo poprzednio lipa była,z resztą wiele osób na to zwracało uwagę.Dzięki za życzenia.

Czy do poprawek ustawienia skały odgarniasz piasek? Nie mogę sobie przypomnieć czemu należy skałę ustawiać przed nasypaniem piasku - czy chodzi o możliwość obsunięcia się skały jeśli nie opiera się bezpośrednio na dnie? Chyba w przypadku takich lekkich konstrukcji jak twoje to nie ma takiego znaczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piach pod konstrukcją skalną mogą podkopać babki, krewetki pistoletowe itp., a to może się skończyć mniejszą lub większą katastrofą. Skała postawiona bezpośrednio na dnie jest dużo mniej wrażliwa na takie wybryki.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkładając skałę starałem się odgarnąć piasek.Cała skała jest posklejana Ceresitem CX5,prawie już nie widać gdzie jest klej.Szczepki prawie wszystkie są już na stałe przyklejone też tym klejem.Mam ostatnio jakiś problem z aparatem Nikon D5000 lub ze sobą i nie umiem zrobić dobrych zdjęć.Z komórki mi lepsze wychodzą,hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkładając skałę starałem się odgarnąć piasek.Cała skała jest posklejana Ceresitem CX5,prawie już nie widać gdzie jest klej.

Mógłbyś opisać swoją technikę klejenia? Bo ten "klej" to chyba jest rodzaj cementu? Jak szybko można go wkładać do wody? Jakoś wpływa na pH/KH ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego kleju sporo ludzi używa na forum,nawet Luft ma go w swojej ofercie.Rozrabiasz z wodą jak cement,ale w małych ilościach bo szybko schnie.Wkładałem od razu do akwarium.Pewnie Ph podskoczyło,ale nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wazne zeby od razu adsorber na sylikaty wlozyc do sumpa, aby uniknać wykwitów. Pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wazne zeby od razu adsorber na sylikaty wlozyc do sumpa, aby uniknać wykwitów. Pozdro

Czy przypadkiem te szybkoschnące cementy nie mają toksycznych poziomów zawartości chromu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.