Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar - 1000 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Marek, a pamiętam, że myślałeś o reaktorze. Zarzuciłeś ten pomysł ??

Raczej reaktor stanie na pewno,ale to kwestia kasy i czekam co wyjdzie chłopakom na AR z tym projektem.Przed reaktorem stoi jeszcze sprawa odpieniacza.

Po odjęciu części pisaku na razie mam sporo pyłku w wodzie tak więc poprawy żadnej,w sobotę kolejna podmiana i kolejna część piasku będzie odessana a za kolejny tydzień dopiero reszta.Dziś oglądałem w Jastrzębiu zbiornik prawie 2000L,którego część można zobaczyć na przestrzał a ma głębokość 90cm i nie było zbytnio syfku widać jak u mnie,może to kwestia też oświetlenia,tam były T5 i HQI,które były zgaszone.

Oczywiście leję chemie AF,ale na razie w bardzo minimalnych dawkach,w sumie 10 % zalecanej dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku a słyszałeś, że każdy zbiornik jest inny? Jednym jedno pomaga a drugim to samo szkodzi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że niejeden chciałby mieć tak jak Marek z ilością pyłków :) W oświetleniu led bardziej widać je bo taka jest domena tego typu oświetlenia. T5 daje bardziej rozproszone światło i pyłki mniej rzucają się w oczy. Sam osobiście nie narzekam. Kwestia podejścia. Tymczasem możemy poobserwować Marku co wykombinujesz. Pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że niejeden chciałby mieć tak jak Marek z ilością pyłków :)

Oczywiscie ze chcialbym :p

tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak Niejeden z nas :D:thumbup:


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oświetlenie nie gra tu roli (jeśli chodzi o pyłki) - ja mam T5 i też mam wodę mleczną :(

Możesz napisać jaki użyłeś piasek ?


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa rodzaje: Nature's Ocean - Bio-Activ Live® i ATI Fiji White Sand

może że woda jest mleczna to przesada, ale z jednego do drugiego pokoju za dobrze nie widać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech...

Zrób tak zmniejsz cyrkulacje na dwa dni maksymalnie jak możesz , będziesz przerażony czystością wody.

Niestety ja mam to samo , zwiększenie cyrkulacji powoduje mętna wodę.

Wpadłem na to dopiero jak chciałem zwiększyć cyrkulację i wyciąłem jedną pompę aby ją podmienić .

Po dwóch dniach woda znikła , po włożeniu z powrotem pompy po 30 min woda robi się mętna.

Szlak by trafił ten figi.


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... Wpadłem na to dopiero jak chciałem zwiększyć cyrkulację i wyciąłem jedną pompę aby ją podmienić .

Po dwóch dniach woda znikła....

WOW, a co to była za pompa, że po jej wyjęciu woda zniknęła..... :):):)


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek ,

Poczekaj trochę zanim kupisz piasek . Zobacz co się stanie z wodą.

ps. zwykła pompa :_P


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, przecież problem Marka na dzień dzisiejszy jest pyłek w wodzie, napisał że zbiornik wychodzi na prostą, Waldi jak inmar chcę, to niech leje i 150% dawki - ważne że wszytko idzie w dobrym kierunku.

Waldi, postawiłeś na prostotę prowadzenia i Ci zbiornik idzie do przodu i chwała Ci za to, Marek jeszcze szuka ścieżki i może ją w końcu znajdzie albo już znalazł. Osobiście, również uważam, że ma na tyle już doświadczenia, że sam powinien wybrać drogę i CIERPLIWIE poczekać na efekty.

Co do samego inmarowego akwarium, uważam, że jednak stosunek skały do wody jest tu ciut za mały i może stąd byłby problemy które musi nadganiać "preparatami".

Jeśli chodzi o pyłek w wodzie, ja stawiam na odpieniacz - on powinien to z wody wyciągną. Zwrócił bym też uwagę, czy na pisku stworzyła się skorupa czy może jest tak, że cyrkulacja cały czas piasek przemieszcza i stąd tworzący się pył. Do tej pory w banikach zawsze na pisaku tworzyła mi się twarda warstwa - skorupa, która tak łatwo nie reagowała na pęd wody. Dodam, że jak miałem rozgwiazdy pisakowe to niestety podłoże zawsze było "miękkie". To też może być przyczyna pyłu.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga. Temat zostaje czyszczony. Proszę trzymać się merytoryki a nie pitolić głupoty.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek u mnie tez sa paproszki raz wiecej raz mniej i nie robie z tego powodu tragedi,moze jestes za bardzoe przewrazliwiony,rowniez uwazam ze odpieniek masz do kitu,masz jakas skarpete na splywie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej reaktor stanie na pewno,ale to kwestia kasy i czekam co wyjdzie chłopakom na AR z tym projektem.Przed reaktorem stoi jeszcze sprawa odpieniacza.

Po odjęciu części pisaku na razie mam sporo pyłku w wodzie tak więc poprawy żadnej,w sobotę kolejna podmiana i kolejna część piasku będzie odessana a za kolejny tydzień dopiero reszta.Dziś oglądałem w Jastrzębiu zbiornik prawie 2000L,którego część można zobaczyć na przestrzał a ma głębokość 90cm i nie było zbytnio syfku widać jak u mnie,może to kwestia też oświetlenia,tam były T5 i HQI,które były zgaszone.

Oczywiście leję chemie AF,ale na razie w bardzo minimalnych dawkach,w sumie 10 % zalecanej dawki.

Marku a kto ma w Jastrzebiu zbiornik 2000l???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Marku, że akwarium staje na nogi. Często da się zauważyć, że akwaria przechodzą jakiś kryzys mniej więcej po roku od ich założenia. Nie jest to nic niezwykłego i myślę, że może mieć coś wspólnego z wymieraniem różnych szczepów bakterii, które dostajemy ze skałą. Nie jest to też żaden powód do wstydu. Jak widać każda okazja do docinek jest dobra, ale prawda jest taka, że nikt poza Tobą nie będzie wiedział lepiej, co i jak w akwarium zrobić. Akwarystyka to coś więcej niż finalny efekt mniej lub bardziej udanego zbiornika.

Co do paprochów w wodzie, poświęć proszę dobry wieczór na próby z cyrkulacją. U mnie bardzo pomogła zmiana ustawienia pomp cyrkulacyjnych. Podniosłem je maksymalnie do góry, ale ich wyloty skierowałem lekko ku dołowi. Efekt jest taki, że powierzchnia wody jest prawie nieruchoma, ale dzięki temu wszystko, co wpadnie do akwarium (niestety dotyczy to również pokarmu w płatkach/granulkach) momentalnie spływa do komina. Jestem prawie pewien, że u mnie duża ilość paprochów w wodzie pochodziła właśnie z zewnątrz. Ostatnio podniosłem wyloty pomp do góry na dwa dni (na próbę) i ilość paprochów bardzo wzrosła. Widać to wyraźnie na filmie, który ostatnio wrzuciłem.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że się działo a ja nie temacie bo zarobiony byłem z czego się cieszę bo rok na minusie skończyłem jak pisałem wcześniej.Ciężko się odnieś do każdej wypowiedzi,może tak w skrócie odpowiem.

Skały mam faktycznie mało i wiele osób o tym wspomina,dużo w tym racji,ale takie było zamierzenie i staram się nadrobić to siporaxem.W poprzednim zbiorniku miałem 70 KG skały na 360 litrów a nie było różowo.Waldka dalej bardzo lubię,ciężko mnie zrazić,ale faktycznie ma zawsze negatywne podejście do mnie,kwestia wypitej flaszki razem rozwiąże problem a to kwestia czasu.

W kwestii zbiornika 2000 L to nie dziwię się,że kolega tu nie pisze bo na samym początku dostał OPR i olał forum a szkoda.Jak życie znam doradzali właściciele słoików.

To tak na szybko odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Marku co za różnica kto doradza czy ma małe czy duże akwarium? Liczy się wiedza a nie czy masz słoik czy nie

Wiesz żeTwoje 800 litrów to szału nie robi bo poprzednia 300 wyrywala z butów tak ładna była więc wnioski sam wyciag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę jednak że ma znaczenie czy ktoś ma 100 litrów a 1000 .

I nie chodzi o to że ten co ma 100 litrów się nie zna .

Chodzi o to że nie ma pojęcia jak zareagować w 1000 litrach i na odwrót.

Co nie zmienia faktu że również uważam że Marek za bardzo kombinuje .

Tylko pytanie czy samemu nie szukalibyśmy rozwiązania nie patrząc na to co inni piszą :_P


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wnioski to wyjmować bedzie mozna jak Marek odbierze aparat z serwisu. Sluchy mnie doszly, ze ma piekne korale, które porosły jak główki sałaty więc spokojnie z ocenami. Pozdros


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, jest różnica a wiedza teoretyczna ma się nijak do praktycznej i to w każdej dziedzinie.Nie wiem czy ktoś zauważył,ale ja dużo piszę,pytam,ale niekoniecznie tak robię,wierzcie mi.

Co do teorii to konkurs Aquaela Primus Inter wygrała osoba,która akwarium nigdy nie miała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piasek wyzuciles ?

I jak efekt ?

Wysyłane z mojego Transformer Prime TF201 za pomocą Tapatalk 2


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem bardziej żwirek niż piasek,taki 1-2mm i wczoraj już został historią.Odsysałem go w czterech ratach uzupełniając za każdym razem świeżą solanką.Teraz zostawię na jakiś tydzień akwarium bez piasku i zobaczymy co się będzie działo.Może i ja mam za dużą cyrkulację i ją zmniejszyć ? Teraz cyrkulacja przez kilka dni pójdzie ma maksa by wywiało jak najwięcej z skał,muszę jeszcze jeszcze ręcznie obdmuchać,ale wczoraj już nie miałem siły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajnie Marku, że akwarium staje na nogi. Często da się zauważyć, że akwaria przechodzą jakiś kryzys mniej więcej po roku od ich założenia. Nie jest to nic niezwykłego i myślę, że może mieć coś wspólnego z wymieraniem różnych szczepów bakterii, które dostajemy ze skałą. Nie jest to też żaden powód do wstydu. Jak widać każda okazja do docinek jest dobra, ale prawda jest taka, że nikt poza Tobą nie będzie wiedział lepiej, co i jak w akwarium zrobić. Akwarystyka to coś więcej niż finalny efekt mniej lub bardziej udanego zbiornika.

Co do paprochów w wodzie, poświęć proszę dobry wieczór na próby z cyrkulacją. U mnie bardzo pomogła zmiana ustawienia pomp cyrkulacyjnych. Podniosłem je maksymalnie do góry, ale ich wyloty skierowałem lekko ku dołowi. Efekt jest taki, że powierzchnia wody jest prawie nieruchoma, ale dzięki temu wszystko, co wpadnie do akwarium (niestety dotyczy to również pokarmu w płatkach/granulkach) momentalnie spływa do komina. Jestem prawie pewien, że u mnie duża ilość paprochów w wodzie pochodziła właśnie z zewnątrz. Ostatnio podniosłem wyloty pomp do góry na dwa dni (na próbę) i ilość paprochów bardzo wzrosła. Widać to wyraźnie na filmie, który ostatnio wrzuciłem.

Skierowalem pompy tak jak napisałeś , nie wiem ile trzeba czekać na efekt ale po 24 h jest jeszcze gorzej niż jak były ustawione z dołu do góry . Masakra woda wyglada jak podczas karmienia reef perls . I jak u inmara nic nie pomaga... No może nie robiłem aż tyle kombinacji :)


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.