Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar - 1000 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz jest wszystko poskładane i chodzi w baniaku,ale nie zauważyłem niczego luźnego.Może uzwojenie silnika uszkodziło się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli by ci tyle faktycznie brała raczej była by dawno spalona , jeżeli jakimś cudem by jeszcze była w stanie obracać się to byś to zauważył na pewno na wydajnośc.i Co ten miernik pokazuje dokładnie jakie jednostki ? 233 ? 0.00000? 048 51 ?Miernik sprawdź sobie podpinając go pod np.lampkę biurkową

Edytowane przez erda (wyświetl historię edycji)

299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się , że pompa jest uszkodzona i wirnik nie wchodzi na takie obroty jak powinien.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie możliwe żeby pompa 58 W brała ponad 200


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się dodzwonię do mojego elektryka to poproszę go o sprawdzenie uzwojenia i poboru wat,na razie nie odbiera.

Jedna myśl jest taka,że pompa jest uszkodzona od początku bo ten odpieniacz nic mi nie wywala.Ten problem od początku opisywałem na AR.Różne ustawienia teleskopu,poziomu odpieniacza czy innych regulacji niczego nie zmieniły.

http://aqua-reef.pl/topic/4197-jak-ustawi%C4%87-bubble-king/page-3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz jakiejś rezerwowej pompy?

Gdybyś mieszkał bliżej to w mojej rupieciarni coś by się znalazło.

Popytaj u kolegów w Twojej okolicy może ktoś coś ma niekoniecznie super firmowego.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś to przeczyta a ma pożyczyć pompę to proszę o info na PW.Z elektrykiem już rozmawiałem,jeśli znajdzie czas dziś wieczorem to podejdzie,jak nie to jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek pompy nie mam ale mogę pożyczyć Ci odpieniacz Mini BK200. Jak reflektujesz to daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na fotkę miernika, to ta pompa bierze 48,5W.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo widać na tej fotce ale myślę, że 223 to volty a 48 to waty.

Natomiast o zmniejszeniu średnicy wlotu do pompy to już dawno pisałem na NR.

Pozdrawiam

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze popatrzycie to w prawym rogu witać literkę W,poniżej wylicza kilowatogodziny.Volty i ampery wskakują po włączeniu przycisku,taka cielepa to ja jeszcze nie jestem,hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile pokazuje byle jakakolwiek urządzenie: grzałka, czajnik, czy żarówka zwykła żarowa na tym sprzęcie pomiarowym ? Tyle samo co na urządzeniu?

Edytowane przez Kyzak (wyświetl historię edycji)

Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za urządzenie ?? Podaj symbol.


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę znaleźć instrukcji tego miernika w necie.

Zobaczymy co powie fachowiec. Ale jeśli ta pompa jakimś cudem bierze 220 W to na 100% jest zje...psuta... :)


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem,to by tłumaczyło problemy z ustawieniem i lipny urobek.Jak tylko będzie elektryk to napiszę co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar , nie wiem jak jest na twoim ale na tym z linku trzeci wynik z wyświetlacza od gniazda to volty , potem KW czyli twoje 233 to V.Chyba że kolejność wyników idzie przestawiać .Jak to urządzenie pokazuje pobór prądu i napięcie to czy mógłbyś te wartości podać ?

Edytowane przez erda (wyświetl historię edycji)

299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym okienku pojawiają się waty,volty i ampery,poniżej można między innymi obliczać ile zapłacimy,generalnie mnie tylko waty interesowały i w resztę się nie zagłębiałem.

230W

227V

1.03A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz do tego miernika jakąś lampkę z żarówką o znanej mocy i zobacz ile wskazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa ma charakter indukcyjny i będzie inaczej wychwytywana niż żarówka.

Porównywać lepiej z czymś indukcyjnym np. inna pompa.

By dobrze ją zmierzyć potrzebny jest miernik z TrueRMS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny miernik i swietnie sobie radzi z pomiarem indukcyjnych odbiorników. Marku czy pompa jest wyraznie ciepla? bo 200W to juz powinna solidnie sie grzać.


 

v.1

http://nano-reef.pl/...-salonowa-rafa/

v.2 start 31.08.2013:

http://nano-reef.pl/...ps-500l-oceanu/

v3 Start 17.02.2014 na Zeovit, do likwidacji, życie zostanie przeniesione do nowego szkła w wersji 4.

http://nano-reef.pl/...-z-zeovit-500l/

v. 4 wystartowane 12.12.2014 130x80 i 50 cm wysokosci zasolone AF Reef Salt, bakterie probiotyczne i azotowego cyklu na start, do tego CaralA, CoralE, Pozywka bakterii probiotycznych.

http://nano-reef.pl/...ra-na-powaznie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek , jakie plany kupujesz nową pompę ?


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy na diagnozę elektryka.Pompa chodzi cicho,nie grzeje się,wirnik ponownie sprawdziłem i jedynie jak mocno trzymam magnes to można z dużym oporem pokręcić wirnikiem.Mam nadzieję,że źle mierzę miernikiem i tyle.Mateusz możesz mieć rację.Znalazłem w tym przycisku jeszcze jedną funkcję,ale nie jest na wyświetlaczu nic napisane w momencie pomiaru,ale wartość pokazuje wtedy 26.To znów za mało na tą pompę.Przy tamtym pomiarze przytłumianie wlotu nic na wyświetlaczu nie zmieniały natomiast na tym ostatnim wartość się zwiększała.Sprawdzę jeszcze na obiegowej i cyrkulacyjnej.

Jak już to bym reklamował u Staniego jeśli była by uszkodzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze wyłączyć wszystko z gniazdek w domu i zostawić tylko pompę i z obrotów tarczy licznika wyliczyć ile bierze. Troche to niewygodna opcja ale zawsze da jakiś wiarygodny wynik.


7764_7979.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.