Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar - 1000 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@inmar Ja też mam taki Rotametr , ale u mnie przy odpieniaczu na wtrysku kulka była na samej górze . Twój z tego co piszesz zaciąga tylko300l powietrza.

Pozdrawiam

Edytowane przez JerzyB (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@inmar Ja też mam taki Rotametr , ale u mnie przy odpieniaczu na wtrysku kulka była na samej górze . Twój z tego co widać zaciąga tylko300l powietrza.

Pozdrawiam

może masz zatkane wloty powietrza??


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja ciągle czekam na jakieś fotki a tu tylko o paprochach i hydraulice :)


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja cofnąłem się o 10 stron i tu temat idealny dla mnie. Z paprochami walczę od około marca w jedny i od około kwietnai-maja w drugim zbiorniku. Jest to rzecz która mi sciaga sen z powiek a mam go mało bo dzieci maja rok i 3 lata. Już próbowałem chyba wszystkiego co pbyło tutaj napisane. Skarpety filtracyjne nie dały efektu zatykały sie po kilku dniach. Mikroelementy w postaci abc grotecha i soli bez soli, w balingu też w jednymzbiornikupodawane w drugikm nie i brak efektu.W jednym zbiorniku wódka w drugim nie i bez róznicy, teraz tam gdzie nie było sa biopellety. W jednym zbiorniku parametry słabe wysokie NO# i PO4 żadnych glonów, a w drugim same zera i glon piękny. Inmar w jednym zbiorniku cyrkulacja średnia a w drugim mocna i brak efektu. W jednym zbiorniku słaby obieg NJ6000 + 2 bajpasy na chłodzirke i filtr przepływowy, a w drugim pompa na obiegu Tunze 3000L w zbiorniku 125l z sumpem +podwójna wata i wata na pompach cyrkulacyjnych i tylko minimalnie lepiej. W jednym zbiorniku zywy piach OLBA Pink o grubszej granulacji w drugim to samo tylko White o drobniejszej i brak różnic. W jednym odpieniacz na Tunze tej większej czyli za słaby do 640l a w drugiej robiony na pompie NJ2500l na igle i co ? Brak Różnic!!!!! Panowie o co chodzi?

W jednyma akwarium mocne HQI+T5 w drugim mocne ledy chińczyki - brak różnicy. Paprochy jak były tak są.

Kombinacje alpejskie przy cyrkulacji zeby zmusić paprochy do spływania przez komin taki zewnętrzny jak twój nie pomogło. W drugim akwarium mały kominek i prawie nad nim poziom wody tak sie przelewa i paprochy są.

Pewnie długo bym mógł podawać przykłady jeszcze. Na ten moment sa tez w sumpie gąbki w jednym i w drugim, w jednym jest siporax i węgiel z rowy i innychproducentów jest też rowa na PO4 i nie mam juz sił do tych fredzli.

Co łaczy a to że w jednym jest 100% a w drugim 20% skały z tej samej dostawy w styczniu. I w jednym i drugim są podawane aminokwasy KZ. Może to ma znaczenie?

JA teraz u kolegi Geniorka załozyłem dodatkowa pompe do odpieniacza, rezygnuję z bajpasów i czekam chyba aż samo przeminie bo pomysłów brak a sprzedawać taka skałę to chyba nie etyczne.

Faktycznie jest różnica rano a wieczorem, rano zdecydowanie czyściej.

Zauważyłem również że wśród paprochów są tez małe babelki powietrza co tylko intensyfikuje brzydotę wody.

pozdrawiam i licze że moze w tym watku znajda się ludzie co pomoga problem rozwiązać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszek,ja dałem bezpośrednio do wężyka pompy.Kolega mi podpowiedział,że powinienem mieć 2 x 3400L/h.Jest jeszcze jeden problem,skoro mam obieg 1800L/h a odpieniacz przerabia 6800L/h to faktycznie zmiana pompy jest niezbędna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są pompy w tym odpieniaczu? Mozesz podać model i symbol?


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja cofnąłem się o 10 stron i tu temat idealny dla mnie. Z paprochami walczę od około marca w jedny i od około kwietnai-maja w drugim zbiorniku. Jest to rzecz która mi sciaga sen z powiek a mam go mało bo dzieci maja rok i 3 lata. Już próbowałem chyba wszystkiego co pbyło tutaj napisane. Skarpety filtracyjne nie dały efektu zatykały sie po kilku dniach. Mikroelementy w postaci abc grotecha i soli bez soli, w balingu też w jednymzbiornikupodawane w drugikm nie i brak efektu.W jednym zbiorniku wódka w drugim nie i bez róznicy, teraz tam gdzie nie było sa biopellety. W jednym zbiorniku parametry słabe wysokie NO# i PO4 żadnych glonów, a w drugim same zera i glon piękny. Inmar w jednym zbiorniku cyrkulacja średnia a w drugim mocna i brak efektu. W jednym zbiorniku słaby obieg NJ6000 + 2 bajpasy na chłodzirke i filtr przepływowy, a w drugim pompa na obiegu Tunze 3000L w zbiorniku 125l z sumpem +podwójna wata i wata na pompach cyrkulacyjnych i tylko minimalnie lepiej. W jednym zbiorniku zywy piach OLBA Pink o grubszej granulacji w drugim to samo tylko White o drobniejszej i brak różnic. W jednym odpieniacz na Tunze tej większej czyli za słaby do 640l a w drugiej robiony na pompie NJ2500l na igle i co ? Brak Różnic!!!!! Panowie o co chodzi?

W jednyma akwarium mocne HQI+T5 w drugim mocne ledy chińczyki - brak różnicy. Paprochy jak były tak są.

Kombinacje alpejskie przy cyrkulacji zeby zmusić paprochy do spływania przez komin taki zewnętrzny jak twój nie pomogło. W drugim akwarium mały kominek i prawie nad nim poziom wody tak sie przelewa i paprochy są.

Pewnie długo bym mógł podawać przykłady jeszcze. Na ten moment sa tez w sumpie gąbki w jednym i w drugim, w jednym jest siporax i węgiel z rowy i innychproducentów jest też rowa na PO4 i nie mam juz sił do tych fredzli.

Co łaczy a to że w jednym jest 100% a w drugim 20% skały z tej samej dostawy w styczniu. I w jednym i drugim są podawane aminokwasy KZ. Może to ma znaczenie?

JA teraz u kolegi Geniorka załozyłem dodatkowa pompe do odpieniacza, rezygnuję z bajpasów i czekam chyba aż samo przeminie bo pomysłów brak a sprzedawać taka skałę to chyba nie etyczne.

Faktycznie jest różnica rano a wieczorem, rano zdecydowanie czyściej.

Zauważyłem również że wśród paprochów są tez małe babelki powietrza co tylko intensyfikuje brzydotę wody.

pozdrawiam i licze że moze w tym watku znajda się ludzie co pomoga problem rozwiązać.

Ten koniec wypowiedzi mocno się pokrywa z moim problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzeniu, jakiej uzywasz soli?


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie TMBA ale wcześniej na crystalu tez tak było.

Zamierzam właśnie zrobić zakupy i myślęo praisie, ale moze w cos całkiem ubogiego powinienem pójść sam juz nie wiem. W mały,m akwarium gdzie nie mapokolcówma tez problem z glonem.

Edytowane przez grzeniu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie doszukałem się ile ona bierze powietrza, komuś się udało?


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, Ty masz model 1250? No ja Cie proszę, to są dane pewnie ze strony Hydora, ta pompa może bierze tyle wody, ale w wersji obiegowej, nie odpieniaczowej, przysięgam, dam sobie rękę odrąbać jeśli ona bierze tyle powietrza;-) tak szczerze, to przy zbiorniku spsowym jaki masz, ten odpieniacz może, ale to może obsłuży 600 litrów... jeśli ktoś ma czas i ochotę to niech poszpera ile ta pompa bierze powietrza, strzelam że nie więcej niż 400 litrów.


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek może to Ci pomoże, nie zdążyłem tego przekazać jak rozmawialiśmy ostatnio przez telefon.

Kiedyś miałem podobny problem z paprochami niewiadomego pochodzenia i Krzysiek Tryc zasugerował mi bym się zastanowił czy to nie jest problem z "rozregulowaną biologią"

Wiem że nie masz ozonu :), poniżej daję Ci przykład z mojego rozregulowania zbiornika.

U mnie przyczyną paprochów był ozon który załączał się przez komputer i np po podmianie pracował cały czas kilka dni aż dobił redox do 400. Paprochy pojawiały się na kilka dni i podobnie znikały.

Zmieniłem podawanie ozonu ze sterowania komputerem na 2x1godz na dobę i nie dość że woda zrobiła się czystsza to redox sam poszedł do 470! , (przy czym na komputerze była blokada podawania gdy redox jest powyżej 400).

Ozon podawany cały czas nie dość że wybijał bakterie to jeszcze wprowadzał zamieszanie i destabilizację systemu. Podawany tylko okresowo max 2 godz dziennie i w mniejszyc dawkach pomagał.

Reasumując, wymiana obiegówki czy inne zagadnienia techniczne niekoniecznie pomogą. Zauważ że ja mam odpieniacz który teoretycznie powinien pociągnąć 3000l a paprochy były.

Teraz tylko zdiagnozować co u Ciebie rozregulowuje biologię :)

Edytowane przez jjablonski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
Masz opis na stronie er...dokładnie 3100 każda pompa.

inmar

3100 to przepływ wody nie powietrza :(

powietrza ledwie 300 litrów, strasznie cieniutko :(

gallery_9946_2303_20137.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem, kurna mówiłem! Ten odpieniacz do max 600 litrów się nadaje, a ja wciąż mam swoją rękę:-P


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli na tym rotametrze kulka jest na kresce 1 to znaczy, że bierze około 60 litrów powietrza, a nie 300 jak ktoś wcześniej napisał. Skala jest w litrach na minutę, skoro 1 na minutę to 60 na godzinę - w pierwszej kolejności wyczyściłbym pompy (bo jeśli dobrze pamiętam to są dwie).

EDIT

W drugiej, gorączkowo szukałbym czegoś co można nazwać odpieniaczem... :smoke:

Edytowane przez tomcio (wyświetl historię edycji)

akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez stawiam na odpieniacz, nawet po fotce widać że powietrza w odpieniaczu nie jest za wiele, widać wyraźnie granice pomiędzy mieszanką wody z powietrzem a pianą i jest spora różnica (przynajmniej na fotce da sie zaobserwować), powinno wszystko sie zlewać i wyglądać jak mleko. Czy ma to wpływ na paprochy w wodzie trudno powiedzieć. Ja bym wymienił odpieniacz na mocniejszy. Swoją droga ten new jet tez skromnie wygląda jak na taki litraż, daj coś mocnego z 10.000L/h :)

738a2dc8a2de0a9f.jpg

Edytowane przez rafal19 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze przyczyna farfocli czy pylu jest rodzaj podawanej karmy.

Ja kiedy kupowalem z poczatku pokolce to tak naprawde nie wiem czym byly karmione ale walily ciemnozielone balasy takie zbite ze kulaly sie po dnie nawet kilka dni. Az w koncu krewetki je rozpracowywaly. A teraz kiedy ja karmie to kazda z ryb nie mowie tu juz o pokolcach robi poprostu "sraczke" czyli wydala pyl ktory to wlasnie unosi sie w wodzie. I najprawdopodobniej moim zdaniem tu jest problem w kamie jaka podajemy.Dlatego rano woda jest czystrza bo ryby jej nie zmacily i nie zalatwialy sie tak czesto jak to robia w dzien.

Ja karmie 2xmrozonka 1x suche i co dwa dni algi nori. Zalanczam fote czym karmie.

Czy wasze ryby zwracam sie do osob majacych paprochy w wodzie tez robia umowmy sie "sraczke"?

post-14382-0-58751100-1354178408_thumb.jpg

Edytowane przez Ferag (wyświetl historię edycji)

450L+Sump, 85kg skala, 40 kg piasek, korale twarde i miekkie, ryby, skorupiaki.

Swiatlo T5 4x54w

Multikontroler 7095

Cyrkulacja 2x Tunze 7400/2

Odpieniacz Juwel 3.0

Obieg LifeTech AP3500 2000 L/h

Podmiana co dwa miesiace

Zbiornik prowadzony na kranowce

5835_5918.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

tak czytam i czytam ten wątek :( i

Marek a co się jeszcze nie popsuło u ciebie - tak ciekawości pytam bo już chyba wszystko przerobiłeś ;)

Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dwa takie odpieniacze dadza tyle powietrza, co BK 180 Mini...

O obiegowce tez bym pomyslal. Red Dragon 10-12 tys.l/h bardziej pasowalby do takiego prestizowego litrazu.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.