Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar - 1000 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zywy piach to jest to.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku, coraz bardziej podoba mi się twój baniak, a ustawienie skały w szczególności, chciałbym w swoim nowym uzyskać podobny efekt, ale nie wiem czy z moimi pseudozdolnościami się uda


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na żywo - PETARDA :clap:


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszła kolej na reaktor i jak dobrze pójdzie to będzie gotowy w ciągu 2-3 tygodni.Będzie to konstrukcja DIY opracowana na AR,jest tam spory watek na ten temat.Ja się już rozglądam za zaworkiem,reduktorem,butlą i zasypem.W takim razie moje pompy dozujące i baniaczki 10L pójdą na sprzedaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku ,a jak tam z ozonem ,dalej jedziesz z tym ,czy zaprzestałeś jakieś wnioski ?


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ozonator dawno sprzedany,chodzi u kolegi 24 na dobę i nie ma na razie z tego co wiem problemu.Sprzedałem bo zbierałem na BK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniczek ma się dobrze,po paprochach,które kiedyś mnie męczyły nie ma śladu,coś tam pływa w toni wodnej,ale to już drobinki.

Podmiany robię na IO od dłuższego czasu.W sumpie nowy odpieniacz robi swoje,choć nie jestem pewien czy jest dobrze ustawiony.Do utrzymania parametrów na razie włożona jest rowa i węgiel,do tego leję wódkę,ale nie umiem ustalić dokładnej dawki.Jak leję za dużo,czyli 12ml do woda robi się mętna,ale nalotu bakteryjnego nie mam,trochę dziwna sprawa.Aktualnie podawałem 1ml co 6 godzin,ale wczoraj ustaliłem dawkę 1ml co 4 godziny.Aktualne parametry to NO3-3 a PO4-0,05 więc najgorzej nie ma,ale do zera daleko.Karmienie bez zmian,rano i wieczorem po 4 kostki płukanych mrożonek,co kilka dni 1/4 listka alg nori a korale dostają dwa razy w tygodniu mix z mrożonek.

W tej chwili szykują się zmiany,a mianowicie zakupiłem reaktor wykonany przez Noa i Jacka56,na razie czekam na zasyp ARMa(najgrubszy) ale w RS brakło i czekają na dostawę.Sprzęt jest sporych wymiarów i teraz kombinuję jak go zmieścić w szafce.

post-8194-0-43804900-1366543613_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RAFkru

Fajnie że te Słynne "Paprochy" popłynęły :welcome: u mnie tez latały po starcie około tygodnia , teraz jestem na etapie białych maleńkich robaczków :detective: . Reaktorek stanie w sumpie czy poza? zasyp z Mg czy osobno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reaktor się zmieścił pod szafką,ale musiałem tam trochę przemeblować,jest ciasno jak w puszcze śledzi.Jestem zadowolony z reaktora,choć to dopiero początek.Wkład jest ARMa i już magnezu osobno nie trzeba dodawać.Mam zasypu 5 opakowań,dwa grube i trzy średnie,odciek sterowany jest pompą IKS. Woda jest w tej chwili jest prawie kryształowa,całkiem inna przejrzystość niż wcześniej.W tej chwili dawka odcieku jest dopiero ustawiana,ale idzie mi to bardzo łatwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak dobrze mówiłem że te paprochy przez siporax ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto wie,zmieniłem w tym samym czasie piasek,sól,odstawiłem priobiotykę,ale fakt,siporax był prawie na końcu tych zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku czy ta pompka do odcieku IKS jest z regulowana wydajnoscia -gdzie ja zakupiles i ile kosztowala (jezeli mozna wiedziec)?

pozdrawiam

W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem ta pompę po rekomendacjach,dość droga,ale takie coś kupuje się tylko raz.Dokładność odcieku jest kluczem w tym reaktorze więc nie kombinowałem.Pompa ma mikroprocesor więc dawka jest ustawiana bardzo dokładnie.Dokładnie taki zestaw reaktora z pompą chodzi u Jacka56 i Noa od wielu miesięcy.Wkład polecił mi kolega jjablonski,tutaj dziękuję wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maro fotki dorzuc do recenzji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę fotek,sprzęt wpierw działał w własnym obiegu jako test a potem trafił na docelowe miejsce.

post-8194-0-74876700-1367421223_thumb.jpg

post-8194-0-07038700-1367421236_thumb.jpg

post-8194-0-68160600-1367421255_thumb.jpg

post-8194-0-64003300-1367421267_thumb.jpg

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podoba mi sie ten "resun" ;)


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaplecze pod akwarium robi wrażenie jak to wszystko ogarnąc muszę wpasc na lekcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porzadeczek pod akwarium piękny... Będę miał inspiracje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wcześniej miałem żwirek koralowy 1-3 mm suchy.Teraz mam żywy piasek matures ocean bio-activ live natura

Zwirek był 1-3 mm, a jakiej wielkości nowy piasek?


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.