Skocz do zawartości
inmar

Projekt Inmar - 1000 w obiegu

Rekomendowane odpowiedzi

Wspominam dziś swoje stare akwarium i walkę z NO3 i PO4 przez prawie cały okres jego istnienia a w nowym mam odwrotnie,od dłuższego czasu NO3 i PO4 ma poziom zerowy.Dokładam ryb,zwiększam karmienie,zmniejszam częstotliwość i ilość podmian a tu dalej zero.Oczywiście cieszę się z tego powodu i mam nadzieję,że będę umiał utrzymać cały czas takie parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najwyrażniej chemia której używasz jest skuteczna konkretnie priobiotyki ,sam zauważyłem że po podmianach na aquaforeście po4 spada nic tylko gratulowac trafnego wyboru w metodzie prowadzenia zbiornika,napisz ile lejesz bakterii i pożywki dziennie do zbiornika.

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawki są według zaleceń czyli 1 kropla na 100L wody.Rozbiłem sobie to na dwie dawki i daję rano i wieczorem po 5 kropel.Dziś skręciłem odpieniacz i zobaczymy co się będzie działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby wedlug czyjegos "przepisu" - jedna kropla na 100 litrow wody, ale jesli szyby szybciej niz normalnie "zachodza", to moze przez miesiac lub dwa podaj 1 krople na 500 lub 1000 litrow ? Nic przez to nie padnie a przesadzac tez nie warto.

Na dluzej starczy :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby wedlug czyjegos "przepisu" - jedna kropla na 100 litrow wody, ale jesli szyby szybciej niz normalnie "zachodza", to moze przez miesiac lub dwa podaj 1 krople na 500 lub 1000 litrow ? Nic przez to nie padnie a przesadzac tez nie warto.

Na dluzej starczy :thumbup:

Racja,to dawka na zarośnięte akwarium.

Andrzej,dzięki za uznanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej mam problem z przejrzystością wody,mam dwa miliony paprochów w toni wodnej i zaczyna mi to przeszkadzać coraz bardziej.Czy jedna babka może być tego przyczyną ? Większość wody idzie przez odpieniacz a reszta przez komorę z watą.Cyrkulację jakiś czas temu zmniejszyłem ustawiając pompy na dmuchanie 30-60 %. Wawebox działa na najmniejszych obrotach,korale delikatnie bujają.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to na 100% paprochy ? u mnie to za każdym razem były bąbelki powietrza, a to trochę przez obieg, a to trochę z odpieniacza a to z rewizji

druga sprawa to według mnie im wyższe kH tym woda bardziej przejrzysta - mam wsypany piach do akwarium (niestety bez płukania ale to inna historia ...) i na 100% woda jest dużo bardziej twarda (prawie w ręku czuć) a była super przejrzysta (no i przed wyjazdem przerobiłem całą hydraulikę, że bąble powierza nie lecą do akwa)

poka foty jak się ryby prezentują :D

Edytowane przez MiQ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz skarpetę na spływie ? patrząc teraz po tym co miałem gąbki, watę itd. najlepsza skarpeta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam,dużą i małą i czy jest założona czy nie to nie zmienia to wyglądu.Może ten mój piasek jest jakiś dziwny i tak pyli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek ja obstawiam babkę, też mam jedną ale moja to już staruszka ma z 6 lat i większość czasu odpoczywa:)

Ale jak odpocznie to w 2 min potrafi zrobić niezłą zadymę. Jak była młodsza to częściej kopała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ewidentnie broi babka trzy tunziaki po 13000 l robią swoje z ruchem wody i mam to samo dołożyłem wate i czekam na efekty

bez babki był kryształ i czysciutka skała

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze wsadzic krewetke pistoletowa, wtedy babki raczej siedza spokojnie na warcie, mniej grzebia w piachu


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek w stosunkowo świeżym baniaku paprochy to często zjawisko. Ja walczyłem z tym w kilku zbiornikach. Skarpety i inne waty na falownikach pomagały częściowo. Po jakimś czasie samo przechodziło.. nie dociekałem nigdy z jakiego powodu się tak dzieje, stawiam na paprochy ze skały.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jędrek,ale ileż można czekać,akwarium ma już 7 miesięcy,nie pamiętam takich problemów w starym,choć pamięć jest zawodna.Tak myślę już od dawna by spróbować odłowić babkę i sprawdzić czy coś się zmieni.Tak sięgam pamięciom wstecz to nim doszły pewne ryby,wśród nich babka to nie zgłaszałem takiego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka to babka?


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mogę grać w totka bo po wstawieniu pułapki na 35 ryb złapała się tylko........babka.

To dzisiaj jest jakis szczęśliwy dzień bo mi wpadł do komina garbik - największy agresor z którym sobie nie mogłem poradzić i na nic złapać :)


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dobie od złapania babki,woda bez zmian.

Ps,Dziś wymieniłem wkład na fosforany,dotychczas był z ATI a teraz mam z AF.Teraz za późno na pytanie,ale ktoś kto używał płukał go ? Zrobił mi po włożeniu żurek w wodzie.Dałem 200ml,powinno chyba wystarczyć.

Edytowane przez inmar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inmar a czemu nie używasz rowaphosu na fosforany? sprawdzony od lat, podobno najlepszy ;) Co do płukania to mimo iż producenci zaznaczają że nie trzeba, warto przeplukać kilkoma litrami wody z RO - nie zaszkodzi a pozbędziesz się ów brunatnego żuru

Edytowane przez rafal19 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze wsadzic krewetke pistoletowa, wtedy babki raczej siedza spokojnie na warcie, mniej grzebia w piachu

Krewetki pistoletowe nie łączą się w pary z babkami kopiącymi i dodanie takiej krewetki do zbiornika nic nie zmieni. Z kolei babki symbiotyczne praktycznie nie kopią.

Marek, a jakie oświetlenie miałeś w poprzednim zbiorniku? LEDy mocno podkreślają wszelkie paprochy w wodzie. Jak patrzę u siebie w dzień na świetlówkach jest przyzwoicie, a jak zaświecę przy zgaszonym świetle latarką z pojedynczą cree 10W, to mogę sobie spokojnie na podstawie paprochów cyrkulację poustawiać. Miękkie światło z T5 łagodniej obchodzi się z syfkiem w wodzie.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.