Skocz do zawartości
Normad

Stosowanie Bawelny

Rekomendowane odpowiedzi

to ja bede pierwszy gdy wystartuje z moim 500L sprobuje te metode lecz musicie uzbroic sie w cierpliwosc bo to nastapi dopiero na wiosne.

Metoda ponoc bezpieczniejsza od polimerow czy wodki z tego co wyczytalem lecz na efekt potrzebny jest dluzszy okres wiec zobaczymy.

podobno w jakims czasopismie (zagranicznym) o akwarystyce morskiej byl opisywany caly temat wlacznie z fotkami fitrow DIY do tej metody.


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba zwykly filtr z wolnym przeplywem i jakims venturi zeby wyciagnac z niego tlen i gazy z zachodzacych reakcji:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z powodzeniem moge napisac ze bawelna rozpuszcza sie w wodzie,badz jest konsumowana przez bakterie..tak czy tak napewno jej ubywa.na przykladzie mojego zbiornika moge powiedziec ze napewno trzyma poziom NO3 na stalym poziomie.niestety nie moge stwierdzic czy obniza bo akurat u mnie do tego nie doszlo..zwierzaki w baniaku maja sie b.dobrze(zadnego negatywnego wplywu bawelny)pozdrawiam..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha kolega mnie wyprzedzil

ja rowniez nabylem w aptece czysta bawelne smieszny koszt.

Umiescilem ja ok 1,5 miesiaca temu pasek o dlugosci 15cm wsadzilem do tzw skarpety ktora wisi w komorze sumpa o malym przeplywie (okolo 200-300/h)

Moje No3 przed uzyciem bylo na poziomie 6 plus minus.

Pierwszy widoczny ubytek bawelny zauwazylem po ok 14dniach oraz byl na nim brazowy nalot.

W miniony czwartek zagladajac do skarpety zauwazylem ze bawelna rozpuscila sie do okolo 5cm dlugosci zrobilem pomiar w sklepie bo mojemu nie wierzylem i okazalo sie ze mam teraz 2.

wiec musze stwierdzic ze to chyba dziala a zaszkodzic napewno nie zaszkodzilo.

Zostaje przy tej metodzie dalej i bede informowac o wynikach na bierzaco.

w niedalekiej przyszlosci startuje z nowym projektem 500l jesli ta metoda sie sprawdzi to napewno i tam zastosuje to.

pozdrawiam Norbert


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad rok temu miałem bawełnę (miesiąc) ale po pewnym czasie pogorszyła się klarowność wody .Może nie bawełna była powodem ale ją wywaliłem.Klarowność od tamtej pory jest dobra.


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, coś cisza w temacie a minął prawie miesiąc,ciekawi mnie jak to hula bo u mnie lezy bezuzytecznie kubelek jbl :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka cisza?u mnie NO3 sie nie zmienia..co test-wynik ten sam.jesli chodzi o klarownosc,to zadnej roznicy z bawelna czy bez..na razie nic nie bede zmienial..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakos nie zauwazylem tego tematu wczesniej...

tak jak pisal Stachu metoda z wata to kolejna metoda probiotyczna - czyli dokarmianie bakterii weglem. I prawdopodobnie bardziej zblizona dzialaniem do pelletek niz wodki. Wzialbym pod uwage te same warunki kotre sa przy pelletkach czyli, przeplyw, ilosc materialu, kh i czas. Jednak biorac pod uwage ze kulki turlaja sie w reaktorze (zamknietej przestrzeni) ktorego wylot jest skierowany do (lub w okolice) odpieniacza to mysle ze szukanie szczescia z wata jako kolejnym probiotykiem jest jak start w programie pt "na czym by tu jeszcze mozna jezdzic" gdzie ludzie wymyslaja jezdzace stoly, wanny, lozka etc. Niby da sie ale najwygodniej jednak samochodem...


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poniekat masz racje tester,ale wata niczym nie grozi a na peletach mozesz sie przejechac..pozatym taniej..

no coz oczywiscie kazdy robi co uwaza i przedstawia wyniki.jak ktos chce moze sobie porownac metode,skorzystac lub nie..mysle ze to dobrze ze nie ograniczamy sie do jednej metody.w niemczech na przyklad b.duzo akwarystow stosuje bawelne..ale i pelety..u nas raczej to drugie..jakie efekty?kazdy musi ocenic sam..

nawiazujac do twojego porownania z pojazdami: tez masz racje..ale tak samo do celu dojedziesz maluchem jak i mercedesem.roznica taka ze taniej ci to wyniesie ale i dluzej..hi hi

pozdrawiam..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIUSO27, A UZYWASZ OPROCZ BAWELNY JAKICHS BAKTERII?

POWAZNIE ZASTANAWIAM SIE NAD TA METODA,A ZE MAM WOLNY FILTR KUBELKOWY I PATRZAC NA KOSZTA JESTEM RACZEJ ZA BAWELNA JAK ZA PALETKAMI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ja jak i kolega Dziuso uzywa bakterii Firmy Microbe Lift.(mam nadzieje ze sie kolega nie pogniewa ze pisze za niego)

U mnie mijaja kolejne tygodnie i bawelny coraz mniej parametry nadal stabilne lecz niedlugo przesiadka na wiekszy zbiornik wiec w malym zaprzestane stosowania (likwidacja)a w duzym napewno bedzie stosowana ta sama metoda.

informacje bede umieszczac na forum


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ja jak i kolega Dziuso uzywa bakterii Firmy Microbe Lift.(mam nadzieje ze sie kolega nie pogniewa ze pisze za niego)

nie pogniewa sie ,nie pogniewa..hi hi.


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ja jak i kolega Dziuso uzywa bakterii Firmy Microbe Lift.(mam nadzieje ze sie kolega nie pogniewa ze pisze za niego)

U mnie mijaja kolejne tygodnie i bawelny coraz mniej parametry nadal stabilne lecz niedlugo przesiadka na wiekszy zbiornik wiec w malym zaprzestane stosowania (likwidacja)a w duzym napewno bedzie stosowana ta sama metoda.

informacje bede umieszczac na forum

Normad, udało Ci się określić ilośc waty/L ?


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie znalazlem jaka podaje sie ilosc waty na litry.

Ja poprostu wlozylem pasek ok 20cm/org. szerokosc do woreczka na absorbery i tak sie samo hula w sumpie .system sobie sam reguluje rozklad waty .obecnie dalej mam to tylko w 1szym malym akwarium bo nie mam czasu na przelozebnie skaly do nowego :wallbash: (nastapi to najprawdopodobnie w piatek/sobote).

Taki pasek 20cm w moim 130L rozkladal sie ok 2 miesiecy potem znow zapodalem tski sam i jest go jeszcze polowa.


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie znalazlem jaka podaje sie ilosc waty na litry.

Ja poprostu wlozylem pasek ok 20cm/org. szerokosc do woreczka na absorbery i tak sie samo hula w sumpie .system sobie sam reguluje rozklad waty .obecnie dalej mam to tylko w 1szym malym akwarium bo nie mam czasu na przelozebnie skaly do nowego :wallbash: (nasapi to najprawdopodobnie w piatek/sobote.

Taki pasek 20cm w moim 130L rozkladal sie ok 2 miesiecy potem znow zapodalem tski sam i jest go jeszcze polowa.

Czytałem z zaciekawieniem ja do zbicja no3 lałem wóde zjechałem z 50 do 25

Mocno zastanawiam się nad watą...Na 1000l ile waty? pół opakowania wystarczy zapakować do worka

na złoże?


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze wystarczy napewno nie zaszkodzi bo przedawkowanie nie grozi przy tej metodzie.

Jest tylko jedno ale : to dziala lecz nie odrazu trzeba czasu zanim zacznie sie rozpuszczac (tak ja to nazywam) ale gdy nadejdzie ten moment efekt jest widoczny


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ na sąsiednim forum rozwinęła się dyskusja o plusach i minusach tej metody postanowilem odświerzyć temat, może ktoś z forumowiczów ją stosował i ma już wyrobione zdanie na jej temat... warto stosować czy dać sobie spokój?

Dziwne rzeczy spotykamy na forach posolonych, ale ostatnio proste i tanie techniki stają się coraz bardziej powszechne, tak jak woda utleniona w walce z dino, może wata bawełniana pomoże w zbiciu no3 ?

Co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat :D Jak to jest z tą watą? ma ktoś doświadczenie z tym? w jakim czasie i ilości spadło no3?


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stosowałem 5 miesięcy 0 wyników poszło do śmieci , była w filterku przepływowym ustawiony przepływ, kilkukrotnie regulowany bez wyniku


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to spróbuj jeszcze raz w skarpecie zwykła rajstopa z laikry 40 :dj: w sumpie w słabym przepływie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.