Skocz do zawartości
bleq

obawa o rozklejenie sie akwa...

Rekomendowane odpowiedzi

@hepatus1000 Ty mnie lepiej nie strasz !!:realmad: Zamówiłem w AM zbiornik 150x65x60 i mam nadzieje że będzie OKi :welcome: Teraz czekam 2 tygodnie na odbiór :coffee:


AKWARIUM - ok.650litrów w obiegu !!!

ZBIORNIK ZALANY !!!

START 07.11.2012r.

Akwarium 150x65x60+sump 80x40x45, LR 60kg., odpieniacz mBK200, obieg NJ6000, lampa LED PS Phobos, i takie tam ....

6018_6107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dokładnie hehehe . U mnie przed zalaniem wszystko było oky .


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega z Jastrzębia zamówił zbiornik chyba 600L i przy zalewaniu silikon zaczął się rozciągać.......gość przyjechał i wkleił poprzeczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh miałem to samo i nic się nie działo dopiero po pewnym czasie puściło ale gdzieś po upływie półtora roku oczywiście nie to że się rypło tylko przeciekało w tych miejscach niestety kleiłem sam to reklamacji nie było.Płacisz wymagasz zle dociśnięte szyby moje zdanie reklamacja niech poprawia aż do skutku a jak nie potrafi niech się nie bierze za to(Fachowiec).


Szkiełko 110x50x60.Odpieniacz DIY na NJ . Obieg Tunze.Oświetlenie DIY CREE 200 W 5546_5620.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto to kleił i nie obchodzi mnie to. To jest po prostu zrobione źle. To jest wysokie akwarium i naprężenia są tu większe jak w zbiornikach standardowych rozmiarów tej pojemności. 10mm grubości szyby to nie aż tak dużo jak policzycz powierzchnię spoiny. Jak dla mnie to efekt "znaskórkowienia" silikonu czyli zbyt długo ktoś zwlekał ze złożeniem oraz nierównej powierzchni złącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie dalej jak wczoraj czytałem watek na RC: http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?t=1904659

Baniak piękny, mebel - szok jeśli chodzi o detale ale właścicielka po zalaniu części akwa zauważyła podobne bąble 5234151799_d0ff6d02ff_b.jpg.

Akwarium od jednego z najlpeszych amerykańskich producentów. I co na to producent: "tak ma być, nie rozszczelni się". POdobno to bardzo trudna sztuka by bąble się nie pojawiły. Dziewczyna wstrzymała projekt na kilka miesięcy zastanawiajac się co zrobić z baniakiem. Cześć ludzi mówiła żeby to olała ale ona przy swojej atencji do detali stwierdziła że zyc z tym nie będzie mogła. Udało jej się sprzedać tamto szkło i zamówić nowe w firmie Elos we Włoszech! (sic) Z tym oczywiście tez jakiś cyrk wyszedł bo to komin nie taki, bo nie ma eurobrace'ów a miały byc itp. Ale customer service był już lepszy: gośc od producenta ma wsiąść w samolot i przylecieć do niej wszystko poprawić:) Szok, nie?

PS. Zajrzyjcie na stronę http://www.elos.eu/ i zobaczcie ceny ich baniaków:) Nasz AM to pikuś:)

..hehe, zamow u mnie to ci zrobie dwa razy wieksze za polowe ceny z porzadnego acrylu z 15 albo 20mm. Nie rozszczelni ci sie na bank, razem z sumpem... :thumbup:

...za takie pieniadze to choc bys w Hong Kongu mieszkal, przylece na wlasny koszt doreczyc ci osobiscie i wypic browara...hahaha :thumbsup:


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie 10mm i 210l nie ma prawa puścić.

Jest optymalnie z lekkim zapasem.

Akwarium bardzo słabo wykonane.

Silikon uszczelnia , a klej klei.

Jak powiesz jaki klej i materiały ile dał i jak to może ktoś wywróży jakie jest prawdopodobieństwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto co napisal mi szklarz z placu imbramowskiego - ponoc specjalista od akwariow.

Jak probowalem zamawiac sump i akwa to w 3 innych zakladach jego mi polecali

sump wykonal pierwsza klasa ale chyba jednak nie on robil akwa dla AM

"Witam,

pojedyncze pęcherze takie jak na zdjęciach w żadnym wypadku nie stanowią problemu wytrzymałościowego a jedynie estetyczny. Klej który jest na pograniczu zerwania wygląda jak wklejona pomiędzy szyby gęsta biała firanka"

co o tym sadzicie ??


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z klejeniem i "firmami" lepiej ostrożnie. Kilka miesięcy temu prawie z podłogi zbieraliśmy 250x100x90 które ktoś kleił i zapomniał wzmocnień.

Całą noc z Darkiem wybieraliśmy skałę i życie bo dno się rozstało z ścianami bocznymi :)

Niedawno RPP opisywał swoje przeboje, ja tylko powiem że jak przyjechało pierwsze moje to nawet go nie ściągali z samochodu. Miało być z 12 opti a było z 10 float.

A jak myslicie o duzych zbiornikach 2000+ to tylko Waldek (thewald), po nim można spać spokonie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o zalozeniu 2och koron zrobionych z jakiejs stali tak powiedzmy szerokosci 2-3 cm

bardziej nazwalbym to obejmą..

jedna na dol akwa druga na gore. na zasadzie nasuniecia takiej zespolonej obejmy przez gore akwa i uzupelnieniu szczeliny silikonem

????

mam taka mozliwosc poniewaz na szafke idzie jeszcze warstwa sklejki 4mm i pcv 3mm tak wiec moglbym grubosc tej obejmy zgybic w sklejce..

???


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bleq: tak robią Angole, np w wątku: http://www.ultimatereef.net/forums/showthread.php?t=314319 (baniak 1200 galonów).

Na zdjęciu poniżej masz właśnie taką rame stalową dookoła dna:

Tank%20Thread86.jpg

a tutaj góra:

Tank%20Thread224.jpg

i założona:

Tank%20Thread242.jpg

Czasem jeszcze do tej ramy dodają linki stalowe z śrubą rzymską do regulacji. Ale cos nie mogę sobie przypomnieć gdzie to widziałem.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi jak szklarz kleił akwarium w domu to też mu wspomniałem o bąblach

a on mi na to za za każdy bąbel jaki znajdę płaci 5 dych :w00t:

i faktycznie nie ma ani jednego


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jak mój kumpel powiedział firmie która mu kuchnię robiła, za każda poprawkę 100 mniej, spisali umowę, pierwotnie kuchnia była wyceniona chyba na 26 kola, zapłacił 8 :thumbsup:

Bleq, na wytrzymałość te bąbelki wpływu nie mają, ale nie wygląda to dobrze, powstało moim zdaniem wskutek zbyt długiej zwłoki między nałożeniem kleju, a złożeniem płyt szkła do kupy.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna sobie dlugo wysluchiwac wywodow producenta, ze "to nic nie przeszkadza" itp. Jego mily monolog sie konczy, jesli poprosisz o pisemna gwarancje zwrotu kosztow zbiornika i tego co w srodku, jesli w ciagu 5-ciu laz akwarium sie rozejdzie. A jak jeszcze wspomnisz, ze zalejesz solanka parkiet, ocieplenie, dywany i sasiadow to szklarz zawola pomocnika i Cie delikatnie wyprosza.

Mowic mozna wszystko, ale licza sie pisemne gwarancje. Najlepiej, gdybys mial ze soba kolege na swiadka.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam tak i powiem ,że zakupiłem szkło od Bioly i niema wzmocnień ,fakt sylikon czrny nie estetycznie położony,i pytam się kolegi jak tam te akwa ,on mówił że 3lat i nic się nie rozklejało ,więc mam nadzieje że jeszcze długo mi posłuży ,a akwarium ma wymiary 120x60x60 ,teraz leje wode i obserwuje spoiny :w00t: . Wcześniej miałem kostke z białym syilkonem i też były pęcherzyki powietrza zletka się obawiałem ,ale nie potrzebnie


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wlasnie akwa wrocilo z poprawki :)

Troche to potrwalo ale zrobili, tzn przekleili jeszcze raz 3 sciany.

W sobote bede robic korone . mam kilka aluminiowych katownikow:)

Po zalaniu zrobie foty

pzdr


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bleq, robisz korone sam, czy zamawiasz?


Zbiornik: 300L + 112L sump; Obieg: NJ-3000; Cyrkulacja: 3x JVP-102 + obieg; Odpieniacz: Reef Octopus 1000 + Aquabee; Oświetlenie: 4xT5 24W (2x actinic, 2x white 15000K); 35 kg LR; 20 kg LS; 12 kg grys koralowy; 5L Siphorax; Purigen; Phosguard;

Pozdrawiam, Jakub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na marginesie z imbramowskiego mam sump, 18 terrariow 50x50x60, jedno 60x60x100 i jedno 50x100x50 i w sumie tylko dwa zrobione mniej dokladnie (czyt w dwoch miejscach byl maly przeswit), wiec jak dla mnie gosc klei naprawde ok :)


Zbiornik: 300L + 112L sump; Obieg: NJ-3000; Cyrkulacja: 3x JVP-102 + obieg; Odpieniacz: Reef Octopus 1000 + Aquabee; Oświetlenie: 4xT5 24W (2x actinic, 2x white 15000K); 35 kg LR; 20 kg LS; 12 kg grys koralowy; 5L Siphorax; Purigen; Phosguard;

Pozdrawiam, Jakub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale jak możesz porównywać terrarium do akwarium ?? :)


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obydwa musza byc szczelne i sie nie rozklejac. Chodzilo o to ze jestem stalym klientem i problemow nie mialem :)


Zbiornik: 300L + 112L sump; Obieg: NJ-3000; Cyrkulacja: 3x JVP-102 + obieg; Odpieniacz: Reef Octopus 1000 + Aquabee; Oświetlenie: 4xT5 24W (2x actinic, 2x white 15000K); 35 kg LR; 20 kg LS; 12 kg grys koralowy; 5L Siphorax; Purigen; Phosguard;

Pozdrawiam, Jakub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak wiec akwa wrocilo z poprawki. troche to trwalo ale wazne ze juz jest

Szklarz rozkleil prawie cale akwa ( tylko jedno spojenie nie ruszal) i skleil tym razem bez babelkow..

Poki co jest zalane ok 3 tyg i jest git.

Mam teraz pytanko czy bawic sie w ta korone ???

Jest ktos na forum kto potrafi obliczyc z punktu fizycznego naprezenia itd ????

Czy Mam jakis "zapas" wytrzymalosci czy jednak ta korona bedzie przydatna

Wymmiary akwa

70wys x 65gl x 50szer

grubosc szkla 10 mm

z gory dzieki i pozdrawiam


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak wiec akwa wrocilo z poprawki. troche to trwalo ale wazne ze juz jest

Szklarz rozkleil prawie cale akwa ( tylko jedno spojenie nie ruszal) i skleil tym razem bez babelkow..

Poki co jest zalane ok 3 tyg i jest git.

Mam teraz pytanko czy bawic sie w ta korone ???

Jest ktos na forum kto potrafi obliczyc z punktu fizycznego naprezenia itd ????

Czy Mam jakis "zapas" wytrzymalosci czy jednak ta korona bedzie przydatna

Wymmiary akwa

70wys x 65gl x 50szer

grubosc szkla 10 mm

z gory dzieki i pozdrawiam

zakladam ze to ostateczne wymiary zewnetrzne. Zobacze co sie da zrobic z tymi wyliczeniami. 10mm szklo wytrzyma na 100% ale na dane liczbowe bedziesz musial poczekac. Sprobuje odtworzyc ten model. Jak cos mi wyjdzie to dam znac.


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak wiec akwa wrocilo z poprawki. troche to trwalo ale wazne ze juz jest

Szklarz rozkleil prawie cale akwa ( tylko jedno spojenie nie ruszal) i skleil tym razem bez babelkow..

Poki co jest zalane ok 3 tyg i jest git.

Mam teraz pytanko czy bawic sie w ta korone ???

Jest ktos na forum kto potrafi obliczyc z punktu fizycznego naprezenia itd ????

Czy Mam jakis "zapas" wytrzymalosci czy jednak ta korona bedzie przydatna

Wymmiary akwa

70wys x 65gl x 50szer

grubosc szkla 10 mm

z gory dzieki i pozdrawiam

Jak pisałem wyżej miałem większe i bez żadnych wzmocnień,szyba 10 mm tak więc masz pancerne.Mogło by być Twoje nawet z szkła 8mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec tak, zabralem sie do obliczenia modelu o tych wymiarach.Pproblem jedynie w tym ze konstrukcja nie klejona inaczej przyjmuje zalozone obciazenia i niemozliwe jest opracowanie modelu opartego na klejonych elementach silikonu. Tak jak Inmar napisal, to jest niemalze pancerny zbiornik o takich wymiarach. Szklo nie pusci pod warunkiem ze nie rypniesz mlotkiem. Jak do tej pory to jedynym problemem zawsze byly kleje silikonowe. Ich zdolnosc klejenia i trwalosc determinuja wytrzymalosc akwa. Utarla sie metoda powtornego uszczelniania po kilku latach nawet dobrze trzymajacego zbiornika, ale to w przypadku zbiornikow kilkuset litrowych. Wiadomo tez ze technologia idzie do przodu i na rynek trafiaja coraz to lepsze specyfikaly do klejenia wiec i jakosc i trwalosc sie wydluza. Mysle ze twoj zbiornik na pewno nie pusci po 20 latach, chyba ze spartolony od podstaw bo wykonawca zrobil jak najtaniej i najszybciej a skasowal za najlepsze materialy.

Dla scislosci maksymalne parcie wody na laczeniach dolnych bedzie wynosic okolo 0.995PSI co w wypadku akwa otwartego spokojnie utrzyma szklo 8mm bez korony.

1. 227L

2.dla wytrzymalosci przyjety przelicznik bezpieczenstwa razy 2.5 czyli obliczona wymagana grubosc szkla dla 8mm jest w stanie utrzymac parcie 567.5 litra

3. Laczna powierzchnia szkla 1.94m2

4. Waga pustego akwa 48-52kg

5. szklo plus niesolona woda bez skaly 275kg

Twoje akwa ma 10mm szklo, czyli ten sam litraz z czterokrotnie wiekszym udzwigiem, tj. sila parcia wytworzona przez 908 litrow wody. Waga okolo 60-65 kg

Mozesz spac spokojnie, akwa nie peknie....ty tez nie pekaj, a korone mozesz zalozyc jak chcesz na akwa albo na glowe... :thumbsup:


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.