Skocz do zawartości
Wieslaw Zabawa

żywa skałka z Fidzi i Karaibów

Rekomendowane odpowiedzi

Uwazałem za sensowne poinformować was że niebawem

może nawet w przyszłym tygodniu w Gdańsku w nowootwartym

salonie akwarystyki morskiej przy NOMI pojawi się (wg zapewnień

właściciela)piekna żywa skałka z Karaibów,Fidzi ...korale,ryby...

Wielu rzeczy nie spamiętałem ale widziałem juz przygotowane

akwaria i baseny gotowe na przyjęcie gości podłączone do

potężnych odpieniaczy.Postaram sie fotki.

Pozdrawiam wieslawzabawa

Te odpieniacze mi imponują dlatego o nich piszę,wybaczcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ten salon zamierza sprzedawac przez internet? Jesli nie, to ta informacja jest dla weikszosci niewiele warta :(


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Konkurencja rośnie :( Czy dobrze rozumiem, że ma mieć w tym tygodniu dostawę ryb i koralowców? Tydzień temu nie miał jeszcze zbiorników wszystkich postawionych - do świeżej solanki to będzie wrzucał? :(


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie odpieniacze spore, i ogromne zloze zraszane, trzy rzedy akwariow: dla ryb, skorupiakow i korali - kazdy z odrebnym systemem filtracji o roznym zasoleniu i zawartosci wapnia.

Pojawily sie juz pierwsze ryby, w tym tygodniu ma byc dostawa zywej skaly, i cos dla zwolennikow plenum - zywy piach 20zl/kg. Niedlugo ruszy sprzedaz przez internet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W zeszły piątek odwiedziłem ten sklep. Wrażenie niesamowite. Właściciel znający się na tym co robi, no i oczysićie bardzo miły, polecam wszystkim.

Pozdrawiam

Tomasz Kasprowicz


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po ile mail zywa skale:)???? jestm na etapie szukania jaknajtnszej do uruchomienia zbiornika i stad pytanie. Prosze o maila bienias@plocman.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego jeszcze sam właściciel nie wie :)


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Byłem tam w piątek, system filtracji naprawdę robi duże wrażenie.

A cena skały to 60 zeta/kg (chyba dużo). Jak narazie jestem na etapie zbierania informacji o solankach a w niedługim czasi planuje odpalenie :)

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sklep pod bokiem, więc też cosik napiszę. właściciel szalenie miły i myślę, że kompetentny (mieć pracę jako hobby - cudo :-) pod jego opieką startuję z akwa o poj 70 litrów. Ju kupiłem akwa, wodę (25l z systemu i 25l solanki), piach zwykły i żywy (będą 2 warstwy), dziś układam piach i zalewam. Do tego filtr all-in-one Skimmer 250 i jazda. Zastanawiam się tylko jak okleić akwa? Znalazłem tutaj ciekawe pomysły z folią używaną do banerów, ale z Opola. Może ktoś zna coś w okolicach Gdańska? za pomoc dzięki i do napisania.....

PS a miałem o sklepie, skała jest z Ameryki Płd, naprawdę piękne kawałki, trochę korali miękkich i parę rybek, właściciel twierdzi, że to dopiero początki, a ja mam nadzieję, że utrzyma się na rynku.


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybys musial pracowac w takim sklepie to hobby szybko by ci przeszlo :)

a jakiej granulacji ten piasek (martwy i zywy) i w jakiej cenie martwy?

Czy zywy piasek jest z robakami czy tylko mokry?


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marx: co do hobby to właściciel sprawia zupełnie inne wrażenie :-) o granulację zapytam dzisiaj jak tam będę, a cena: 7 zł za kg piasek martwy, 20 zł za kilogram żywy, czy jest z robakami? będzie pobierany z pracującego akwarium, więc całkiem możliwe, że ma....też zapytam i napiszę, pozdro


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skała jest z Ameryki Płd :). Prędzej uwierzę, że przywieźli ją osobiście kosmici z księżyca.

Chłopie widzę, że się straszliwe napaliłeś. Gość ci wciska kity (99% sprzedawców to wciskacze kitu).Ostygnij trochę, zaglądnij tu i tam, weź ze sobą kogoś z doświadczeniem, i nie dawaj się naciągać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z Ameryki Południowej nie kupisz skały w Polsce. Choćby sam fracht - w okolicach 10$ za kg +cło + VAT(wiem, bo sami mieliśmy dostawę z Brazyli i wszystko super poza kosztami transportu :|) . A gdzie zarobek :)? Ale jeśli nadal będzie twierdził że to Ameryka Południowa - poproś by pokazął Ci CITES - powinien to zrobić bez najmniejszego "ale"...


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do skały: i tak teraz nie kupię, bo trochę brak kasy na odpowiednie oświetlenie,

co do pochodzenia to sam nie wiem, ale: przeglądnąłem ofertę sklepów internetowych i wiem jedno, ceny za skały z Indonezji i Fidżi wahają się od 42 do 55 złotych, to różnica aż 31%, więc dlaczego nie można obniżać kosztów i sprzedawać czegoś taniej? chodzi po prostu o koszty prowizji sprzedawcy, bo chyba fracht i cła oraz VAT są dla wszystkich takie same?

rozwielitka-co do kogoś z doświadczeniem to prosiłem tutaj o rady nt folii naklejanej na akwa i kontakt od kogos z Gda i niestety brak odzewu, gdyby ktoś pomógł......

Przemek-widzę, że jesteś z Wejherowa, zatem proszę, podaj mi adres Twojego sklepu lub adres internetowy (bo z postu wynika iż taki prowadzisz), może byśmy się spotkali? pogadali? chętnie wpadłbym do Twojego sklepu, co do CITES zapytam, może da się coś wyjaśnić, no i jeszcze jedno, może sam byś wpadł do sklepu o jakim piszę, jest przecież blisko Ciebie w Gdańsku, na Zaspie, koło NOMI, moglibyśmy skoczyć tam razem, pozdrawiam i czekam na odzew...pozdro

PS nie wiem jak jest z frachtem żywej skały, ale mam rodzinę w Stanach i stamtąd sprowadzałem trochę rzeczy-płaciłem 1000$ za kontener i nikt nie pytał o wagę (a już na pewno nie liczono mi 10$ za kg), moja Siostra wysyłaa meble do Japonii i także kosztowało Ją to 1000$ za kontener, a meble były dębowe więc ciężkie-i też brak pytań o wagę)

PS dzięki za Wasze uwagi, są dla mnie naprawdę ważne i dzięki nim wiem już o co pytać :-) raz jeszcze dzięki, pozdro


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznice w cenie zywej skaly sa nawet wieksze, u mnie w lokalnym sklepie kosztuje 70zl/kg (to minn jest powod dla ktorego tam nie kupie). A wynikaja z roznych rzeczy i uwazam to za normalne, ze nie ma cen urzedowych :)

Oplaty celne podatkowe i przewozowe tez nie sa identyczne dla wszystkich - nie bede tu pisac czemu, bo latwo samemu zgadnac.

Co do Przemka, to jest wlascicielem strony na ktorej wlasnie jestes :)

a takze sklepu umum i reefshop w ktorym wlaciwie takze jestes :) bo to prawdopodobnie ten sam serwer.

1000$ za kontener to pewnie cena przy transporcie statkiem, no jesli zywa skala po miesiacu transportu w takich warunkach bedzie choc w 1% zywa, to sie zdziwie...

Chyba ze beda ja transportowac w siatce ciagnac za statkiem, wtedy moze byloby wiecej zycia :)


test sygnaturki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie zrozumieliśmy :)

W tej chwili nie ma skały z Am.Pd w Polsce - jeśli ktoś mówi inaczej to najprawdopodoniej jest to "chwyt reklamowy". Co do ceny skały - najbardziej cenotwórczy jest koszt transportu. Poza cłem i vatem są pewne opłaty stałe - weterynarz, cites, opłaty lotniskowe itp, więc transport małych ilości - np. 200kg jest w ogóle nie opłacalny.

Co do naszego sklepu - adres internetowy to www.reefshop.pl

stacjonarny - I Brygady Pancernej WP 10 - zapraszam pod koniec tygodnia, będziemy po dostawie małży...

CO do wizyty w Gdańsku - powiem szczerze , że z chęcia bym się przejechał tylko czasu brak :) . Ale pomysł warty uwagi :)

Co do cen za transport - podejrzewam, że piszesz o tranporscie morskim - a nie powietrznym, w którym każdy kilogram kosztuje i to słono... :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Przemek, wreszcie jakiś kontakt, wpadnę pewnie w sobotę bo wtedy najwięcej czasu, co do skały to teraz już muszę zapytać o jej pochodzenie :-)

co do transportu to nie pomyślałem, oczywiście wszystko szło morzem, a żywej skale raczej nikt nie będzie zapewniał solankowych warunków :-) choć jeśli można z Fidżi, to czemu nie z Brazylii, ale to temat na oddzielna dyskusję:-)

Mam malutkie pytanko, może masz jakieś opinie nt urządzonka zwanego Skimmer 250? odpieniacz, napowietrzacz, filt mechaniczno-biologiczny (aktywny węgiel i skimmer proteinowy) w jednym? jeśli miałbyś to prosiłbym o cokolwiek, pozdro


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa to urządzenia dostęne na rynku amrykańskim - u nas właściwie nieobecne... Trudno jest mi więc cokolwiek powiedzieć jak się sprawdza w praktyce.. Dużo zależy od ceny i parametrów - zobacz jak "toto" pracuje na żywo...


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz jakiego producenta jest ten odpieniacz - określenie skimmer 250 nic nie mówi :con jeśli jednak odpieniacz ten należy do grupy tzw. 'High Speed Aeration Skimmers', to (w zależności od producenta) są to doskonałe skimmery :) ich konstrukcja umożliwia przepuszczenie przez odpieniacz całej wody cyrkulującej w tanku - chodzi mi o to, że pompa główna pobiera wodę tylko po frakcji, a nie tak jak w przypadku większości odpieniaczy mieszaninę wody ze skimmer'a + to co 'zleci' z przelewu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos folii to odradzam kupowanie folii reklamowych. Najlepiej wygląda niebieskie tło z gradientem do akwariów, które można kupić w sklepie akwarystycznym. Takie tło wkleja się do wnętrza zbiornika za pomoca silikonu. Potem możesz na nim posadzić xenie albo grzybowieńce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.