Skocz do zawartości
luft

Świąteczna ankieta :) Choinka sztuczna, czy żywa

Świeta już blisko  

93 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka choinka stanie w Twoim domu?

    • Sztuczna
      42
    • ?ywe drzewko w doniczce
      17
    • ?ciete drzewko
      31
    • tylko stroik ?wi?teczny
      0
    • Nic
      3
    • inne
      2
  2. 2. Czy w tym roku na wigilijnym stole pojawi si? potrawa z karpia?

    • Tak
      57
    • Nie
      19
    • Inna ryba
      19
    • ?adnych ryb
      3
  3. 3. Czy w Twoim domu pilnuje sie tradycji 12 da? na wigilijnym stole?

    • Tak
      39
    • Nie
      46
    • Nie wiem
      8


Rekomendowane odpowiedzi

Z najlepszymi pozdrowieniami dla krytykantów tematów off-topowych :guitar:

ankieta anonimowa. Kto ma ochote rozwinąć myśl, prosze pisac posty

pozdro

luft

p.s. dopisałbym jeszcze pytanie, czy zostawiacie dodatkowe nakrycie/puste miejsce przy stole wigilijnym, ale mozna tylko 3 pytania zadac.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie w ankiecie pytanie czy wierzysz w mikołaja :p:D


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie co roku jest mala zywa choinka w doniczce , a w styczniu jedzie do tescia i na wiosne do ogrodu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

sztuczna choinka w święta, brrrrrrrrrr :ouch:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sztuczna choinka w święta, brrrrrrrrrr :ouch:

to tak jak by mieć atrapę akwarium w domu :D


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy w tym roku wypada wigilia?... a już znalazłem w kalendarzu - 24, czyli jeszcze przed świętami. :harhar:

PS. "Rozmowy kontrolowane" Barei...jakby ktoś nie złapał.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak jak by mieć atrapę akwarium w domu :D

heheheh,

a ja w poprzednie święta się złamałem, i nie było choinki, było "takie coś" w formie słupka/filara ozdobione lampkami itd.

Owszem atrapa, ale po paru latach doświadczeń z wielką choinką do sufitu szerokości prawie 2m. Przy dwóch husky i kocie który zawszę chował się pod choinką między prezentami prowokując psiaki do zabawy, miałem dość, a kropką nad i, były problemy z wyniesieniem uschniętej już choinki przez drzwi na taras. Tysiące małych gówi...iek się sypało a ja szarpałem się przeklinając.

Stop, stop z wycinaniem lasów :nuke: a tak naprawdę żadna sztuczność nie zastąpi prawdziwego drzewka :no:No

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choojenka wylacznie zywa.

Na szczescie pies chodzi pod choinke wylacznie napic sie ze stojaka, no i niestety MUSI ja "zanzaczyc", ale tak to juz z samcami alfa jest :/


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

milo jestem zaskoczony, że tylu z Was wybiera świeże drzewko


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Syntetyczna - ale za to trzy, każda w rozmiarze proporcjonalnym do pomieszczenia w którym się znajduje.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak co roku sztuczna, I jestem przeciwny wycinaniu lasów , poco żeby za kilka tygodni wyrzucić na śmieci !!!!


OW 800l+sump240l,BK250,obiegowa RD6500,cyrkulacja 3*6105,profilux,oswietlenie 3 sztuki

Pacific Sun 120W Master,Kalkreaktor,a gratow to jeszcze wiecej co nie potrzebuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tam wycinać lasy są szkółki drzewek które hodują chojaki tylko na święta , w święta w domu a reszta życia w ogrodzie koło młodszych i starszych od siebie o rok może dwa ;)


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku kupiłem pięknego świerka syberyjskiego w doniczce. Miałem sobie go wysadzić w ogródku. Ale zaczął gubić igły po świętach. Okazało się że prawie nie miał korzeni.

Uważajce na oszustów !!!

W tym roku sztuczna ...


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie również żywa choinka ze szkółki - nie z lasu pachnąca i już ubrana przez dzieciaczki - nawet po lampki przez syna musiałem do sklepu jechać

p.s

Wesołych Świąt dla Wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku kupiłem pięknego świerka syberyjskiego w doniczce. Miałem sobie go wysadzić w ogródku. Ale zaczął gubić igły po świętach. Okazało się że prawie nie miał korzeni.

Uważajce na oszustów !!!

W tym roku sztuczna ...

Przeciez one sa ciete i wbijane do doniczek


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak co roku sztuczna, I jestem przeciwny wycinaniu lasów , poco żeby za kilka tygodni wyrzucić na śmieci !!!!

Jesem za sztucznymi wlasnie po to zeby jednak te szkolki drzew iglastych co rosna tylko i wylacznie dla zaspokojenia tradycji zeby pachnialo i tp. sadzili uzupelniajac las ktory wycinany jest w strasznym tepie i nigdy to nie odrosnie tak szybkojak zostanie sciete.Moim zdaniem mozna to porownac do kupowania korali pozyskiwanych z raf ktore za paredziesiat lat zgina bez powrotnie bo"cywilizacja"


<a  href=6156_6259.png' alt='6156_6259.png'>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam i nie wierzę xd to nie lasy są wycinane tylko plantacje, wyżej wspomniane szkółki należące do kogoś, obsadzane parę lat wcześniej. A donice - mają korzenie, ale nie zawsze się przyjmą, kto ma działkę/ogród wie, że nie zawsze wszystkie sadzonki się przyjmują. No chyba, że są jeszcze tacy ludzie sprzedają kije powbijane w ziemie w donicy, to już kretynizm, oszustwo - zgodzę się. Ale sam od czasu do czasu, póki nie skończę studiów, chodzę sprzedawać choinki jak np w tym roku i prawdą jest, że ludzie kompletnie nic o nich nie wiedzą, o samych drzewach, kiedy i skąd się je wycina, czy choinki w donicach rosną itp. Najlepiej to by było mieć 2 metrową choinke w donicy co by można było sobie ją posadzić w ogrodzie, ale nawet mniejsze choinki mają dość duże korzenie które w całości się nie mieszczą w donicy więc kwestia przyjęcia się drzewka to loteria, szczęście. Inna sprawa to warunki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach drzewka są wyłącznie z plantacji i przecinek leśnych. Więc wycinka nie wpływa na ekosystem. Natomiast produkcja tworzyw sztucznych jest bardzo energochłonna i produkująca olbrzymie ilości szkodliwych związków technologicznych. Potem trwa baaaaardzo długo rozkład lub spalanie w niekontrolowanych procesach produkujących wytwarzających jeszcze bardzie trujące związki.

Cała Afryka jest zarzucana naszymi plastikowymi śmieciami, które potem wracają do nas w postaci pyłów i gazów zatruwając nie tylko Afrykanów, ale również Nas.

Kto jest za ochroną środowiska powinien natychmiast wybrać się po naturalną choinkę.

Wesołych Świąt Bożego Narodzeniawelcome.gif



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.