Skocz do zawartości
Yendruu

Aquamedic Ocean Light + CREE royal blue

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że moje żarnikowe światło jest najoględniej mówiąc żółte i żadne aktyniczne/niebieskie T5 nie potrafią tego zmienić zastanawiam się nad zastąpieniem ich przez diody Led Cree royal blue.

Zastanawiam się czy jest sens takiego wynalazku, a moze ktoś z forumowiczów już brnął tą drogą ? Martwi mnie głównie temperatura w lampie, ponieważ chciałbym ledy umieścić w fabrycznym miejscu T5 - czy nie będzie problemów z chłodzeniem?

Mam lampę 2x150HQI + 2xT5 54W o długości 120 cm. Żarniki BLV 14000. Kombinuję aby jedną świetlówkę T5 zastąpić 3-4 modułami LED z 6 diodami.

Proszę o uwagi :)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej po prostu dodać listwę niebieskich led dodatkowo? Będzie blue z T5 i z LED...


---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też rozważam taką opcję :)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hallo - czy nikt nie ma nic do powiedzenia na ten temat :whistle:


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się powodem modyfikacji jest to, że w tę lampę wchodzi za mało niebieskich świetlówek?


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie zmienisz żarników ? Phoenix przy 14K na magnetycznych ballastach daje piękne niebieskie światło (ale bez przesady). Żadne świetlówki w ilości 2 szt faktycznie cudów tutaj nie zrobią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym chyba tak zrobił jak wyżej 50cm to znowu nie tak strasznie wysokie akwarium , pytanie co trzymasz w akwarium , bo światła będzie sporo mniej przy wymianie żarników.

Zawsze też gdy będzie za ciemno możesz zamiast T5 blue dać T5 white i będzie jasno.

Żarnik powinien być priorytetem T5 to dodatek raczej widoczny po zgaszeniu hqi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może bo nie widziałem ze Phoenix przy 14K na magnetycznych ballastach daje piękne niebieskie światło ,bo mam nepturiona 14 K i jest żółto :wallbash:


akwa 108 l,cyr.Boyu WM-4,Lr-25kg ,Ls-10kg,

Hqi 150w + 2x 24 t5 22000 blue ,dozowanie ABC grotech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, bo mam żółto w akwarium na żarnikach BLV 14tys. Zasilacz elektroniczny. Kombinowałem bardzo z aktynicznymi i blue ale lipa. Natomiast jak przyłożyłem tubę T8 LED z Erybki z 15szt led zauważyłem poprawę. Wiec wydumałem że 3xmocniejsze LEDowe światełko poprawiłoby sytuację.

myślę też nad zmianą żarników, które mam od niedawna i bardzo mi to nie pasi no ale.. Czy żarniki 16 tys-20 tys 150W warto pchać ?

A gdzie można dostać phoenixy ??

W akwarium mam LPSy i pojedyncze miękkie.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.