Skocz do zawartości
felip

APF 600 zepsul sie?

Rekomendowane odpowiedzi

witam

zdjecia w zalaczniku, dzialal dzialal - ladnie pienil az po kilku dniach "zatrzymal sie" piana nie idzie w gore, nic sie nie dzieje....

myslicie ze to wina pompy doladowywujacej?czy moze wirnik? chociaz zostal rozebrany i raczej z nim wszystko ok, przeciez raczej nie ma co sie tam zepsuc....

post-12539-0-36981400-1324564274_thumb.jpg

post-12539-0-38504600-1324564275_thumb.jpg


450L + 130L sump, odpieniacz APF600, 2x Koralia 4 + 2x Koralia 5, obieg Deltec HLP 4040, 240W LED, 60kg LR, 20LS

Moje male morskie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłeś coś w baniaku ? NP: wystartowałeś z BIO kulkami ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powietrza mu brakuje . Sprawdź wężyk.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może coś lałeś ,jakieś witaminki itp. :whistle:


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dzieje sie tak, jak przypcha/zakamienieje się rurka doprowadzająca powietrze do zwężki - ta na którą wchodzi wężyk, lub jak zapcha się w wyciszaczu bąbelków rurka bo mam tam watę i czasem zachodzi brudem


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na fotce widać bardzo małą ilość bąbelków.Wymień może wężyk doprowadzający powietrze do pompy,a może coś tłustego dostało się do baniaka?Po włożeniu rąk do akwarium też mam taką samą ilość bąbelków.


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo wężyk zatkany albo "taka paskudna przypadłość" pompa po starcie wpada w drgania i nie pompuje odpowiednio jeśli dmuchniesz w wężyk i pompa załapie to będzie to. Rozwiązanie albo wymieniasz wirnik albo dmuchasz - albo dajesz na wejście pompkę powietrza


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziala.... dziekuje ... kledzy z zapchanym wezykiem mieli racje, w tym dzydzlu co reguluje sie doplyw powietrza jakims cudem dostalo sie troche suchego, po "dymnieciu" dziala jak "czlowiek"

wesolych swiat ;)


450L + 130L sump, odpieniacz APF600, 2x Koralia 4 + 2x Koralia 5, obieg Deltec HLP 4040, 240W LED, 60kg LR, 20LS

Moje male morskie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.