Skocz do zawartości
Marianek

Wybor filtra

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mam zamiar założyć akwa 60x30x35 i tu rodzi się pytanie jakiego filtra użyć czy może być filtr zewnętrzny? I jaki odpieniacz do tego tez zewnętrzny ? Może doradzicie coś innego. Pozdrawiam

PS. Od razu mowie nie znam się na sumpie : ) Wiec moze jakaś pomoc w tym kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Marianek

Po 1 - Witaj na forum :)

Po 2 - poczytaj troszkę

Po 3 - poczytaj troszkę więcej

Po 10 - poczytaj sporo....

.......Bo gdybyś poczytał - nawet sam dział Dla Nowicjuszy to byś wiedział że:

* Takich kosteczek jest u nas sporo. (więc coś możesz podejrzeć)

* W 99% nie używamy żadnych filtrów zewnętrznych

* Takiej wielkości akwarium można w sumie oprzeć na "metodzie berlińskiej"

* Odpieniacz lepiej jak już to zewnętrzny, bo skoro nie ma być sumpa to jak nawalisz gratów do akfa to..... zostanie ci miejsca na kilogram skały i jednego korala..

...... cierpliwość i pokora + dużo czytania :coffee:

Określ sobie budżet, co chcesz trzymać, poczytaj za i przeciw jeżeli chodzi o sumpa... sporo pracy przed Tobą :sweat:

Powodzenia


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam zamiar założyć akwa 60x30x35 i tu rodzi się pytanie jakiego filtra użyć czy może być filtr zewnętrzny?

hej

Poczytaj sobie troche ale ja bym ci radził panel do tego akwarium. Zrób je głębsze o x centymentrów np=12cm (trzeba sprawdzić czy zmieści się pompa, odpieniacz etc). Jako tło wkleisz sobie płytę PVC albo szybe niebieską/czarną. Tam w panelu wrzucisz wszystko czyli odpieniacz (jeśli się zdecydujesz) grzałki, absorbery etc. Pompa obiegowa, która tam będzie jeśli dobrze zamocujesz posłuży za cyrkulacje.

Pozdr,

JB


-----------------------------------------------------------------

110x60x50 330L + 70L sump; Jebao WP25 ; NJ2300; Reef Octopus 2000; lampa LED DIY 150W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie jesli sump to juz prawie takich samych rozmiarow, maly nie spelni roli i juz sama woda z przelewu go zapelni, nawet rewizja nie spelni zadania, a moze sie tylko myle? Nie wiem....sam mysle o sumpie..tzn sumpiku do 125l i chyba bedzie pojemnoscia zblizony do twojego planowanego glownego zbiornika...a tak w ogole to juz bym chcial co najmniej 350L... :welcome:


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam się podobają takie mniejsze. Tylko właśnie problem z sumpem mam nie wiem jak go zrobić. Na panel nie ma co liczyć za małe akwa wiec sump pod lub z boku akwa tylko właśnie z tym jest problem ze nie wiem jaki wymiar jest optymalny dla mojego baniaka. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marianek u mnie jest sump 44 litry, woda z akwarium dostaje się przelewem rurowym a całośc napędzana jest pompką atmana. Sump jest wygodny, a więcej wody w obiegu gwarantuje mi większą stabilność parametrów wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś jeszcze powiedzieć jaka masz średnice rur prowadzących i odprowadzających wodę z sumpa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

standard zimnej wody tzn 1/2 cala

pompka atmana chyba 600 l/h ale niedokładnie pamietam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego, poczytaj dział dla nowicjuszy, ja tez kiedyś zaczynałem... Musisz mieć jakąś podstawową wiedzę, bo na każde błahe pytania jakie tu zadajesz masz tam odpowiedzi. nie obraź się ale takie działanie odbiera się za lenistwo i czystą złośliwość...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.