Skocz do zawartości
luft

"Tradycja Noworoczna"

Noworoczni goscie  

46 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak reagujesz na kominiarza sprzedajacego Ci kalendarz?

    • Chetnie kupuje, to przynosi szcz??cie
      3
    • Kupuje dla ?wi?tego spokoju
      5
    • Nie kupuje, nie otwieram drzwi, chyba, ?e przez pomy?k?
      18
    • Nie przychodzi do mnie z kalendarzem/inne
      20
  2. 2. Jak traktujesz kol?d? duszpastersk? w swoim domu?

    • Pi?kna tradycja, modlitwa, po?wi?cenie domostwa
      9
    • Przykry obowi?zek, dobrze, ?e tylko raz w roku
      12
    • Nie przyjmuj? kol?dy
      19
    • Nie mam zdania
      4
    • inne
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że dzisiaj dzien rekonwalescencji ankietka noworoczna na rozprostowanie myśli. Strasznie wkurza mnie, ze co roku wali do mych drzwi kominiarz z petem w gebie i próbuje wciasnac mi kalendarz. Druga sprawa to kolęda duszpasterska. Mozecie sie w ankietach anonimowo wypowiedziec co o tym sądzicie. pozdro! luft


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie kominiarz przychodzi bez kalendarza dalej mu tyle ile chce podbija mi i z bogiem


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kominiarza.... ci prawdziwi nigdy nie sprzedają kalendarzy.... poczytaj w necie ;)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy Ci prawdziwi nie noszą? Z takimi brudnymi pazurami to nie wiem gdzie oni robią, Ci podszywani :D


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy piec węglowy wyczyścić :D żeby tak wyglądać

no a patrząc na to "trzeźwym" umysłem to oni nie powinni sprzedać kalendarzy :D


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

U kominiarzy uczeń zarabia z 6000zł, a reszta dobrze ponad 10.000zł więc wątpię że prawdziwy kominiarz łazi po domach z kalendarzami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i sa tez kalendarze strażacki - Ochotniczej Strazy Pozarnej :) Dzisiaj widzialem ze do gospodyni (w Kroscienku nad Dunajcem) przyszli strazacy z kalendarzem. Dostali 50 zl, na poczet utrzymania jednostki.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

"Przykry obowiązek, dobrze, że tylko raz w roku: dziwne podejscie do sprawy.To nie jest obowiązkowe nie chcesz to nie przujmujesz kolędy.Luft wchodzisz trochę w religie z tematem a to nie jest dobry pomysł.Odnośnie kominiarzy to nie chodzą jedynie strażacy z OSP zawsze im daję ale nie chciałbym nigdy potrzebować ich pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem bardzo wrazliwy na sprawy tolerancji. Konstruując pytania dalem wybór bez sugerowania odpowiedzi, opierając opcje wyboru na zasłyszanych wypowiedziach. Ankieta sama w sobie pokazuje niezalezny wynik. Nie widze niczego dziwnego, ani w kultywowaniu wiary, rozwijaniu wlasnej duchowosci, ani tez odchodzeniu od instytucji... W każdym razie pewnie szybko nie stworze podobnej ankiety gdyz celem obecnej nie jest tworzenie zarzewia konfliktu, dawania podstaw do uzewnetrzniania swojego niezadowolenia ze w naszym kraju jest jak jest. Dieter jesli czujesz sie urażony, przepraszam. Pozdrawiam. Mariusz


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Mariusz nie czuję się urażony :harhar:

A właśnie co jest celem tej ankiety??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz nie czuję się urażony :harhar:

A właśnie co jest celem tej ankiety??

Ankietami zaspakajam swoją ciekawosc swiata, a przy okazji tworzę platformę zabrania glosu w danym temacie, z ktorego prawa bardzo wielu z Was korzysta.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luft, pytania są jak najbardziej ok, jeśli ktoś nie zgadza się z postawą w pkt. 2, nie stawia przy niej krzyżyka lecz ma np. Pkt.1, który odpowiada jego poglądom. I tyle. Brakiem tolerancji jedzie z wypowiedzi dietera i to jest nie w porządku. Nie zabierałbym głosu gdyż dyskusja jest zbędna, jednak nie widzę powodu dlaczego Ty miałbyś w przyszłości wprowadzać autocenzurę do wątkòw ktòre zakładasz. Ten jest jednym z kolejnych udanych i tak trzymaj. Jak już pisałem wcześniej - nie tylko solą człowiek żyje. Pozdrawiam :welcome:


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Ja jestem "nietolerancyjny"? Oj Tomasz widać że mnie nie znasz jak się kiedyś poznamy zmienisz zdanie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Z tym "przykrym obowiązkiem" to faktycznie źle ujęte. Powiem wam tak - gdy się mieszka w Polsce to się tego wszystkiego nie docenia. Tutaj w Irlandii Wigilia odbywa się bez większego echa, Sylwester to zwykły dzień, kolędników nie widziałem tutaj nigdy.

I chociaż nigdy nie chodziłem do kościoła itd (nie wpuszczałem kolędy), to teraz mi tego wszystkiego brakuje, tej atmosfery.

U nas w kraju pewne szumowiny starają się z całych sił obrzydzić nasze polskie tradycje. Mam jednak nadzieję że będziemy je kultywować, bo w momencie gdy ich zabraknie stracimy coś bardzo wartościowego - swoją kulturę i zostaną tylko mc donaldsy.

Pozdro :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia sprawy że dla niektórych to właśnie "przykry obowiązek" - nie zgadzają się a jednak nie protestują "bo tak trzeba". Nie oceniam ich ani nikogo innego i nie o to chodzi w ankiecie aby jedni byli ci źli a inni dobrzy. Pytania w ankietach są tak konstruowane aby znalazły w nich odzwierciedlenie wszelkie poglądy bez oceny ich idzieleniu na poprawne politycznie lub nie.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórym palce uschną szybciej niż trawa wyrośnie na jesieni...

O tradycjach to już nie ma co dyskutować bo one odchodzą wtedy kiedy powstają nowe a to już nie ta sama polska co w 1920, nie mówię że to grzech ich nie praktykować ale odnosić się z tym publicznie to poziom polski kolorowej do której ja nie przynależę.

Składanie życzeń , pisanie wierszyków świątecznych nie chodzi chyba w parze z przykrym obowiązkiem , ciężko poruszać temat w którym dla każdego każde słowo ma inna wartość.

To takie są moje poglądy że poruszanie ankiet w okresie świątecznym jest bardziej bić niż nie bić...więcej przeciw niż za...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mogę powiedziec od siebie jeszcze. Jak wspomniał Ben Sage, obecne czasy to nie 1920, nie 1945, nie 1990 bo to niemożliwe. Wyniki kolejnej ankiety sa dla mnie z lekka zdumiewające, może dlatego, że jak wielu kolegów mentalnie chcialbym zaprzeczyc temu jak obecnie jest wokół mnie - mam świadomość, że zbytnia laicyzacja narodu, rozluznienie wartosci religijnych daje zielone swiatlo przemianom. Poza zmianami, na ktore czekam jednoczesnie obawiam się tych negatywnych przemian, jakie przyniosą kolejne pokolenia - gdzie za 15 lat byc moze poczuję i powiem, że to nie są moje czasy, nie mogąc pogodzić sie, czy nawet odnalezc w nowym polskim społeczeństwie. Takie mam odczucia. I pewnie tak jak Kapitan mam w głowie paradoksalny koncert zyczen, żeby ludzie w moim kraju kultywowali tradycje, wartosci, aby mnie samemu dzieki temu łatwo i wygodnie udało sie podtrzymac wlasne fundamentalne wartosci, wg ktorych zyje. Zycze wszystkim, niezależnie od tego, czy ktos zyje religijnie czy nie, czy przyjmuje kolęde, czy tez nie - obecnie jak i za kilkanascie lat byście dobrze sie czuli w społecznościach, w których zyjecie. Pozdrawiam. Mariusz


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze aby podtrzymać kult świąt gdzie jest rodzina mama, tata i szczęśliwe dzieci...

Każdy też inaczej rozumie tradycja i rozdziela ją miedzy wiarę a praktykę wiary a kościół jako pośrednika.

A z wiekiem lat i tak poglądy u ludzi się bardzo zmieniają.

ps. ankieta nie uwzględnia przyczyń nie przyjęcia kolędy bo kliknięcie dla niektórych oznacza tak i nie :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyczyny nieprzyjęcia kolędy dopiero by wywołały niesnaski, a w założonym przeze mnie temacie nie ma miejsca na nalatywanie na kler, czy inne wycieczki personalne, bo to mnie absolutnie nie interesuje i czasami prosze tego nie robic.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

złapali "kominiarzy" w Krakowie, którymi okazali sie byc pomysłowi bezdomni. Kalendarzy nie będzie :wallbash:


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.