Skocz do zawartości
slawomir21

Jakie testy wody polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

cześć

Co byście radzili zakupić o pomiaru wody....testy czy może jakieś urządzenie - do mojej pionowej 100l beczki?

do tej pory w zap.sklepie mi badano wodę ale chcę odciąć pępowinę i sam to robić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salifert, ewentualnie Red Sea (bardzo fajne i kompaktowe testy)

no chyba że nie skąpisz na testy grosza to fotometryczne, ceny od 250 w górę.

Na PO4 używam Seachem (prosty i bardzo dobry test)


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nie kupię jednego uniwersalnego nawet ponad te 250zl? tylko każdy pierwiastek inny test z tego co widzę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeden uniwersalny test ... WŁASNE OKO


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze widzisz, jeżeli jest coś do wszystkiego to jest do niczego.


250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nie kupię jednego uniwersalnego nawet ponad te 250zl? tylko każdy pierwiastek inny test z tego co widzę?

jeśli Cię stać kupisz (sam szukałem) - proszę bardzo HANNA HI 83200 koszt ok 2500zł za oceanem u nas ok 5000zł + odczynniki (na początek 1000zł):):)


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na forum, ludzie opisują szczegółowo sporo testów, polecane są konfiguracje:

Testy :

KH – TM (TM= Tropic Marine)

PO4 - TM

NO3 - TM

PH - salifert

NO3 - salifert

MG - salifert

CA - salifert

Lub:

Saliferta Ca, Mg, kH, NO3.

Tropic Marin pH.

Merck, Rowa itp: PO4.


Pozdrawiam 

mm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre jakościowo testy robi też Red Sea ;)

poza tym to szczerze każdy test akwarystyczny na którym nie ma opisu dot. błędów pomiarowych (tj. niejako nie ma normy określonej) jest tylko i najzwyczajniej przybliżonym pomiarem jakiegoś pierwiastka... dokładność dla różnych serii tego samego producenta są różne, itd... poczytaj było wiele na forum na ten temat nawet gdzieś ktoś się zirytował i dał posta zatytułowanego "złodzieje"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sławku nie da się polecić nie znając obsady rybnej a tym bardziej koralowej.

Przydała by się też informacja o wydajności odpieniacza lub jaki on jest.

Jeśli obsada miękka, nie przerobione, odpieniacz jest skuteczny to ja polecę ci kh i ph.

U mnie miękkie czekają parę dobrych miesięcy bez światła w miednicy z cyrkulacja i grzałką,skała i bez podmianek na powrót do kolegi korale tam są i wyglądają żywo.

Po ataku ślimaków żyję tylko miękkasami, ale mam jeszcze spsa i lspa w baniaku i żyje bez testów,skała wolna od nie pożądanych plag i ma się świetnie korale pęcznieją tylko malo światła wychodzi 0,5w/l

dsc5022o.jpg

Jeśli cie stać to możesz kupić wszystkie testy.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z własnego doswiadczenia mogę polecić RedSea, albo salifert. Nie miałem z nimi problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.