Skocz do zawartości
waldit1

Problem z nowymi użytkownikami

Rekomendowane odpowiedzi

Ps ale mi po reputacji pojechaliście chyba sie postrzelę z broni osobistej z całej tej traumy :harhar: :harhar: :harhar:

więc masz plusa na pocieszenie :thumbup: nikt przecież nie chce abyś zrobił to co ten w Poznaniu.


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie strzeliłem .. ale nie trafiłem .

No dobra ale serio to Cieszy mnie to że poruszyłem skałe nie obyło się bez ofiar i stresu .. :coffee:

No ale do czego dążę chodzi o to aby zaprowadzić tam lekki porządek bo czasem nawet jak tam szukam czegoś to trudno znaleźć choć wiem gdzie to było , potrzebna nam mała biblia gdzie powinny być ważne tematy ale wyczyszczone z mało wartościowych postów bo ciężko się czyta jak np trzeba przeczytać 30 aby znaleźć ten z odpowiedzią :rambo: . Jak również przydało by się też scalić niektóre tematy bo czasem są założone 3 na ten sam temat. :clap:


gallus in suo sterquilinio plurimum potest

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ileś tam postów wcześniej pisałem: podsyłajcie tematy, które nadają się do połączenia. Baza postów, tematów jaką tutaj mamy jest tak bogata, że nierealnym jest ogarnąć tego bez Waszej chęci i pomocy.

Co do kasowania postów: za chwilę pojawiłyby sie głosy, że forum jest cenzurowane, dzielone na lepszych i gorszych...

Jedno jest pewne, czego nikt nie ukrywa - wyszukiwarka nowego silnika jest słaba. Rafał wprowadził tagi, a wpisując od zawsze w google nano-reef + fraze - mamy bardzo duzą szansę na znalezenie szukanych informacji, 99% szans jesli znamy tytuł tematu. Pozdrawiam. Mariusz


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie to w googlu można wpisać:

site:nano-reef.pl szukany_wyraz

wtedy przeszukuje nam stronę pod kontem danego "szukanego_tematu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...) za chwilę pojawiłyby sie głosy, że forum jest (...) dzielone na lepszych i gorszych...

Tu pozwolę sobie zauważyć, że już nieraz się z tą opinią spotkałem. Niestety na początku, jak pojawiłem się na forum i czytałem, żeby się douczyć przed postawieniem baniaka też odnosiłem takie wrażenie - teraz prawdę mówiąc rzadko, ale też zdarza mi się odnieść takie wrażenie - może to przez to, że nie znam wszystkich osobiście i nie wiem do końca w jakim tonie ktoś pisze swoje wypowiedzi.

Co do szukajki - jej działanie niestety nie jest takie, jak powinno być - nieraz wolałem samemu szukać i wertować działy, niż się z nią użerać. Co do googla - to jeśli mam tam szukać to po co jest w takim razie szukajka na forum - może tak wystarczy okienko wujka Gugle z zaznaczoną opcją szukaj na forum? Poza tym nieraz google też daje mnóstwo postów bez konkretnej odpowiedzi, tylko tematy z OT (nieraz ludzi, którzy tak się denerwują na "nowych", a sami OT'pują na maxa).

Takie moje 3 grosze do tej rozmowy. ;)

Nie miałem w zamierzeniu nikogo atakować, czy krytykować bezpośrednio, a jedynie zasygnalizować moje odczucia i obserwacje - do przemyślenia dla wszystkich.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szacownych kolegow moje konto na forum jest od kwietnia tego roku wiedz jestem nowy czytam wasze wypowiedzi i częściowo sie z wami zgadzam ale nie do końca.Nie posiadam wtej chwili żadnego akwarium ale wertuje działy tego wspaniałego forum dział po dziale strona po stronie i na początku też wiele żeczy nie rozumialem i chociaż posiadam uzbieraną kase na wymarzoną solniczke to postanowiłem czytać i zgłebiać wiedzę żeby uniknąć błedów które z całą pewnością zemszczą sie i nie zdziwię sie ze jeszcze nie jeden NOWICJUSZ zada te same pytania a wspaniali ludzie którzy są na tym forum napewno odpowiedza bo po to jest to forum ja osobiście dużo sie dowiedziałem tylko poświecić trochę czasu a jeżeli już pytać to o konkretne żeczy a napewno nowicjusze nie zostana spławieni.


5753_5838.png

START - 20.09.2012

Akwarium: Aquael Nano Reef 30L, Oświetlenie: Aquael Ecolight Duo (2x11W), Filtracja: Kaskada FNZ3 1200L\H (Phosguard, Purigen, Chemi Pure Elite, żywa skała 3 kg), Grzałka: Aquael Easyheater 75W, Cyrkulacja: Hydor Koralia Nano Evolution 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dark78 -błagam, popraw błędy, bo oczy bolą.


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat bo coraz więcej nowo przybyłych zamiast czytać forum to zaczyna od napisania postów i idą na łatwiznę.Może się mylę ale np te dwa tematy są o tym samym

http://nano-reef.pl/topic/51807-samodzielnie-zrobienie-oswietlenia/page__st__20#entry515887

http://nano-reef.pl/topic/51817-oswietlenie-do-120-l-zbriornika/#entry515880


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://nano-reef.pl/...-lakehoarrycor/

http://nano-reef.pl/...-pientyhinmend/

http://nano-reef.pl/...59-mymnownenna/

http://nano-reef.pl/...7162-babtwitly/

http://nano-reef.pl/...17164-gertilup/

Nie wiem czy to tylko ja zauważyłem ale w tych nowych członkach jest coś dziwnego,dużo ich przybyło i wszyscy podejrzanie mają wspólny mianownik iphone


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bober to są boty, dziwne że nie zablokowana jest możliwość rejestracji dla nich:) jakimś captcha code czy czymś w tym stylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie wiedziałem...ale sporo tego było,bo już widzę ze są nie dostępni


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są zablokowani i jeśli uda im sie przejść to maja status "oczekujący" a potem są kasowani. Także bez paniki ;)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu pozwolę sobie zauważyć, że już nieraz się z tą opinią spotkałem. Niestety na początku, jak pojawiłem się na forum i czytałem, żeby się douczyć przed postawieniem baniaka też odnosiłem takie wrażenie - teraz prawdę mówiąc rzadko, ale też zdarza mi się odnieść takie wrażenie - może to przez to, że nie znam wszystkich osobiście i nie wiem do końca w jakim tonie ktoś pisze swoje wypowiedzi.

Co do szukajki - jej działanie niestety nie jest takie, jak powinno być - nieraz wolałem samemu szukać i wertować działy, niż się z nią użerać. Co do googla - to jeśli mam tam szukać to po co jest w takim razie szukajka na forum - może tak wystarczy okienko wujka Gugle z zaznaczoną opcją szukaj na forum? Poza tym nieraz google też daje mnóstwo postów bez konkretnej odpowiedzi, tylko tematy z OT (nieraz ludzi, którzy tak się denerwują na "nowych", a sami OT'pują na maxa).

Takie moje 3 grosze do tej rozmowy. wink.gif

Nie miałem w zamierzeniu nikogo atakować, czy krytykować bezpośrednio, a jedynie zasygnalizować moje odczucia i obserwacje - do przemyślenia dla wszystkich.

Pozdrawiam smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka,że prawie nikt nie czyta już książek...Mało tego, nawet wiedza do pozyskania w sieci jest już nie lada wyzwaniem, bo trzeba by było poświęcić trochę czasu...Sam się na tym łapie,że idąc np:do urzędu chciałbym być indywidualnie potraktowany,bez niepotrzebnego zgłębiania wewnętrznych przepisów danej instytucji...Po pierwsze brak czasu..A po drugie widać ludziom się teraz łatwiej żyje.Gromadzenie sprzętu potencjalnemu Kowalskiemu zajmuje teraz ??? Powiedzmy miesiąc, a kiedyś pół roku ,a nawet i wiele dłużej.Wczoraj nie wiedziałem co to jest cykl azotowy , a dzisiaj zakładam akwarium morskie...Po prostu czasy się zmieniają...

Pozdrawiam wszystkich zgorszonych i nie tylko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tematy powinny być czyszczone i scalane w jednen. Później szukam szegoś i wyskakuje mi 20 tematów. 10 ma odpowiedzi poszukaj juz było ale bez wskazania gdzie konkretnie. Pozostałe 7-8 odpowiedzi oczywiste jak w FAQ, ale nie wgłębiajace się w temat. i 2 z interesujacymi (wartościowymi) odpowiedziami gdzieś na n-tej stronie pośród bezliku oftopów


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jak zaczynałem ze słodkim holendrem (będzie kolo 2004-05) to kopiowałem na kompa wartościowe posty bo wydawało mi się że zalew tych bezwartościowych w tematach jest duży ... przyszłość przerosła moje wyobrażenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo każda wypowiedż w wątku powinna mieć zaznaczone czy mieći się w temacie. Czyli wypowiedzjak tam piwwko się nie mieści A przy wątkach powinien być przycisko wyświetlaj tylko merytoryczne. Czyli takie które odpowiadają na pytanie-temat


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mnie denerwuje, jak widze kolejny temat "sump, panel czy nic" , ale z drugiej strony jest pewne forum terrarystyczne, ktore prawie zamarlo, bo starym nie chcialo sie juz odpowiadac na te same pytania. Ale nam to nie grozi ;)


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,ja też na początku spotkałem się z dziwnymi odpowiedziami z strony bardziej doświadczonych.

Sam w pracy szkole nowych adeptów i oni zadają cały czas te same pytania i nie stresuję się tak jak co niektórzy na forum po prostu udzielam odpowiedzi lub podaję im lekturę.

Dlatego myślę że albo nie czytajcie takich postów albo podajcie im linka z tym tematem to na pewno uprości sprawę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... udzielam odpowiedzi lub podaję im lekturę.

Dlatego myślę że albo nie czytajcie takich postów albo podajcie im linka z tym tematem to na pewno uprości sprawę

Tutaj taką lekturą jest zawartość forum. Moim zdaniem nie trzeba dawać żadnych linków bo np. dział dla nowicjuszy jest oznakowany dość czytelnie a funkcja wyszukiwania działa skutecznie.

Wystarczy chcieć.

Jak ktoś zada konkretne pytanie to zawsze otrzyma konkretną odpowiedź. Problemem są pytania ogólne, świadczące o braku ochoty na czytanie.

Edytowane przez rs (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego rs podzielam twoje zdanie ale w moim przypadku były konkretne pytania a odpowiedzi różne (czy mnie stać,daj sobie spokój itp.) o takie odpowiedzi mi się rozchodzi.Ale znalazły się osoby które pomogły,oczywiście dużo więcej osób było przychylnych żeby ktoś źle nie zrozumiał :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba po prostu raz na zawsze "urwać rybie głowę".Nie karcić tych, którzy powielają tematy i zadają te same pytania,ale odnieść się stosownie też do tych, którzy wątek podejmują.Wprowadzić żelazną zasadę,aby "niecierpliwych" kierować do stosownego linka.Jeśli ktoś ma ochotę pogadać, to kierować na priv.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy może mnie skrytykujecie ale obserwuje coraz większe zaśmiecanie forum przez świeżo zarejestrowanych .Może to nie wszystkim przeszkadza ale mnie osobiście doprowadza do szewskiej pasji jeżeli czytam codziennie ten sam tekst :

Jestem nowy jak zacząć co muszę mieć. Mnie sie to kojarzy z "Premierze jak żyć !!?? "

Jest to jedno z wielu for na którym bywam na większości za zaśmiecanie odrazu leci upomnienie,a za recydywe urlop czasami dożywotni.

No i jeszcze jedno Nasz Admin będzie wiedział o co chodzi.

Ej Admin do ciebie mówię. Sorry Skoczku ale nie umiem tego inaczej opisać :whistle:

Jak Cie doporwadza do szewskiej pasji to nie czytaj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Cie doporwadza do szewskiej pasji to nie czytaj!

Kwestia jest poruszana w różnych wątkach ale widzę, że wciąż pozostaje niezrozumiała.

Trzeba postawić funkcjonalność forum ponad wolność wypowiedzi bo inaczej dojdziemy do sytuacji gdy ogromna ilość wątków zakładanych bez sensu uniemożliwi korzystanie z wiedzy tutaj zawartej.

Teraz próbują opanować to moderatorzy ale dlaczego im nie pomóc w tej robocie?

Nieczytanie, proponowane przez ciebie, nie rozwiązuje problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.