Skocz do zawartości
SkoczekPL

Targowisko - mała zmiana

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :unworthy:

Pomysł urodził się już wcześniej i jakoś tylko czasu brakowało.

Stali bywalcy forum wiedzą że praca admina/moda to bardzo lekka i przyjemna praca :smoke:

Najbardziej czasochłonnym działem jest Targowisko, a to dlatego że i dużo postów i... co raz większy brak szacunku ze strony sprzedających.

Już od pewnego czasu zauważyliśmy pewną grupę osób która tylko czeka aż "kolorki" poznikają z forum i wystawiają ogłoszenia przeważnie bez zdjęć czy ceny.

Zanim "kolorek" wróci - często taki temat już jest z adnotacją - sprzedane i do zamknięcia :coffee:

Dlatego od dziś, dział Sprzedam będzie forum moderowanym.

Co to oznacza w praktyce ? Tak naprawdę nic się nie zmienia po za...

..Tym że, każdy nowy temat o sprzedaży zanim pojawi się na forum i stanie się widoczny - to będzie musiał być zaakceptowany przez admina/moda.

(user normalnie jak teraz było, pisze temat i akceptuje, potem akceptuje go mod i temat jest widoczny dla innych)

Opcja wskoczy pewnie wieczorem.

Ave :coffee::unworthy:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No narescie :thumbsup:

wielkie dzieki


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze,że już wszystko sprzedałem :welcome: Tak na poważnie,ja akceptuję zawsze wszystkie zmiany.W tym przypadku będzie wiadomo,że trzeba będzie od razu przyłożyć się do wystawienia ogłoszenia.Na allegro jakoś wszyscy od razu dają fotki.Ja nawet nie czytam ogłoszenia jak nie ma zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:clap: Więcej roboty dla Was, ale wreszcie będzie porządek.. chyba :rambo:

No właśnie chodzi o to że nie więcej bo i tak każde ogłoszenie staramy się przeglądać :) Problem jest taki że nie raz nie zdążymy i inni się denerwują że coś było nie tak i ogłoszenie przeszło.

Teraz 100% będzie OK :thumbup:


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy tworząc ofertę sprzedaży na forum, zanim moderator zaakceptuje temat inni nie będą go widzieli, ale czy właściciel będzie miał wgląd i możliwość jego edycji? Po zaakceptowaniu przez moderatora, czy będzie możliwość edycji takiego tematu w pierwszym poście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy tworząc ofertę sprzedaży na forum, zanim moderator zaakceptuje temat inni nie będą go widzieli, ale czy właściciel będzie miał wgląd i możliwość jego edycji? Po zaakceptowaniu przez moderatora, czy będzie możliwość edycji takiego tematu w pierwszym poście?

A sprawdzę Panie bo nie pamiętam :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli rozumiem że przedmiot pojawi się z opóźnieniem zanim mod go zaakceptuje ?

Pytam tylko z ciekawości... czy nie będzie sytuacji że nikogo nie ma do zaakceptowania i na przykład będzie sytuacja że o 22 mod wchodzi i zaakceptuje 10 różnych postów sprzedaży ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, post pojawi się z opóźnieniem. Niestety coś za coś.

Ale myślę że aż takich wielkich opóźnień nie będzie. Zawsze ktoś jest.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w praktyce wiadomo roznie jest... A noz sie modowi spodoba i juz dalej nie pojdzie do publicznej wiadomosci...


45 literków,konikarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modek też człowiek, może mieć gorszy dzień i nic nie zaakceptować :ice:

PS: w razie opóźnień zawsze możecie napisać PW


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet chyba wiem kto tak skoczka zdenerwował he he he ale uparty pacjent jest teraz wystawia na drugim forum .. :whistle:


gallus in suo sterquilinio plurimum potest

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet chyba wiem kto tak skoczka zdenerwował he he he ale uparty pacjent jest teraz wystawia na drugim forum .. :whistle:

waldit1, zakładasz temat Problem z nowymi użytkownikami a sam smarujesz Off-Topic.... Świetny przykład! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, post pojawi się z opóźnieniem. Niestety coś za coś.

Ale myślę że aż takich wielkich opóźnień nie będzie. Zawsze ktoś jest.

Rafał to ja zadam inne pytanie czy nie będzie małej niesprawiedliwości, gdy pojawi się towar tani, rzadko spotykany w super cenie to moderator będzie uprzywilejowany w zakupie ???

Gdyż to on badzie miał prawo pierwokupu :)

żeby było jasne nie posądzam nikogo ale sami wiecie jakie jest życie :)


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam jeszcze taką małom prośbę odnośnie usówania postów(żeczy) które zostały sprzedane a dalej nie są zamknięte - czy można to jakoś usprawnić tak aby każdy kto sprzedał mógł sam usunąć lub zamknąć post


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam jeszcze taką małą prośbę odnośnie usówania postów(żeczy) które zostały sprzedane a dalej nie są zamknięte - czy można to jakoś usprawnić tak aby każdy kto sprzedał mugł sam usunąć lub zamknąć post

A mÓgł byś poprawić trzy błędy ??


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnych ofert sprzedaży nie usuwamy tylko zamykamy. Nigdy nie będzie opcji usuwania bo musi być kopia co ktoś wystawił w razie reklamacji kupującego.

Co do pierwszeństwa zakupu temat raczej nie do ominięcia, faktycznie będziemy wiedzieli o tym pierwsi ale to oznacza że nie będę mógł już nic kupić na targowisku?

Ja widzę to tak: klepnę ogłoszenie i wstawiam posta priv bo co nie będzie mi wolno?

Sprzedający zawsze będzie mógł zgłosić próbę kupna przed klepnięciem do admin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszeństwa zakupu temat raczej nie do ominięcia, faktycznie będziemy wiedzieli o tym pierwsi ale to oznacza że nie będę mógł już nic kupić na targowisku?

Ja widzę to tak: klepnę ogłoszenie i wstawiam posta priv bo co nie będzie mi wolno?

Widzisz tak czy tak ktoś będzie protestował dlatego wydaj mi się, że formuła wstawiania postów jest teraz optymalna i nie krzywdzi żadnej grupy forumowiczów :)

Co do sprzedającego to jemu będzie obojętne kto kupi więc opcja zgłaszania będzie martwa.

Jak wiemy nie da się zrobić idealnego rozwiązania ale możemy zrobić sprawiedliwe. Uważam, że teraz takie jest :thumbup:


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie da rady zrobić cos takiego a mianowicie punkty które trzeba spełnić wystawiając coś na sprzedaż a jeśli któryś z wymogów nie zostanie spełniony to automatycznie nie da się wystawić ogłoszenia dopiero po uzupełnieniu wymogów klikając na końcu np.wystaw ogłoszenie się ukarze


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

A mÓgł byś poprawić trzy błędy ??

Cztery, kolega zaczął zdanie małą literą :harhar:

Co do targowiska to wstawić limit od 50 postów, poniżej 50 brak opcji zakładania tam tematów i banować od razu ludzi którzy zakładają konta tylko po to żeby dać tam ogłoszenie niezgodnie z regulaminem. Niech targowisko będzie dla społeczności NR - czyli tych którzy uczestniczą w tym forum, a reszta won na allegro :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie da rady zrobić cos takiego a mianowicie punkty które trzeba spełnić wystawiając coś na sprzedaż a jeśli któryś z wymogów nie zostanie spełniony to automatycznie nie da się wystawić ogłoszenia dopiero po uzupełnieniu wymogów klikając na końcu np.wystaw ogłoszenie się ukarze

Od strony technicznej to Skoczek się pewnie zaraz wypowie ale faktycznie można by było wstawić formularz taki jak np. na allegro

Temat

opis

foto real

cena

koszty wysyłki

Odbiór osobisty tak / nie

foto

Ale jak wpiszemy cokolwiek to tez ogłoszenie przejdzie :( i tak czy siak będziemy musieli sprawdzać każde ogłoszenia :(, a z nową opcją każde ogłoszenie będzie regulaminowe i zobaczycie że wszyscy z czasem będą zadowoleni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.