Skocz do zawartości
MILeN

Dwa kraby w jednej muszli?

Rekomendowane odpowiedzi

6 dni temu przywiozłam do swojej pico rafki pierwszych mieszkańców..w tym Kraba Eleganta..dzisiaj w pierwszym momencie myślałam że padł...odszedł na wieczną rafę..

ale jakie było moje zdziwienie gdy powoli zaczął się wysuwać z muszli ..wypadł i moim oczom ukazał się mniejszy kumpel tego samego gatunku..

ten mniejszy nie omieszkał skosztować tego wybranego przeze mnie w sklepie..wyłowiłam go...

Czy to jest normalne żeby przed 6 dni ( od tylu dni u mnie mieszkają w swojej pico rafce ) żeby razem funkcjonować w jednej muszli?

Czy tylko jeden się odżywiał? Czy komuś z Was zdarzyła się podobna sytuacja?

Szczerze powiedziawszy ten pierwszy bardziej mi się podobał..wpadł mi w oko..a z tym jeszcze się nie oswoiliśmy chyba nawzajem.. jak podchodzę to się chowa.. tamten był bardziej towarzyski..heh :veryangry:

post-13124-0-45919100-1326237204_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różne dziwne rzeczy zdarzają się w akwarium morskim, mnie już chyba nic nie zaskoczy :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy to czasem nie wylinka? slabo widze na moim malym ekranie. Geje wsrod krabow?????????nie sadze :w00t:


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu potwierdzam, to wylinka, na większych monitorach lepiej widać... :)Więc koleżanko niestety tak jak kupiłaś tak dostałaś jednego kraba, swoją drogą, będzie robił Ci przemeblowanie z małymi szczepkami :)


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietam jak zalalem, pewnego ranka sie budze i pierwszy smutek. Zdecha krewetka i wkrecila sie w pompe. Albo na odwrot.

Poszedlem po siatke a tu cudowne zmartychwstanie, to znaczy druga :clap:

Ciesze sie ze coraz wiecej kobiet na forum, udanej przygody


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze wypchnal wylinke po prostu...

uuu... dlugo mi zeszlo na wpisaniu odp, wszyscy mni ubiegli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam moje zdziwienie jak dokładnie to samo zobaczyłem, zacząłem szukać drugiego kraba czy aby czasem nie wyprowadził się ze swojego domku i nie przeniósł do drugiego razem z kolegą :D Ale o dziwo ten latał po kamieniach parę centymetrów dalej xd Nie ma to jak wylinka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest wylinka kraba u mnie też się tak zachowują :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 dni wcześniej krewetka zrzuciła właśnie wylinkę..była przyczepiona o wlot rury od kaskady.. z tymże to był odwłok plus szczypce... a akcja z krabem ( założyłam że to drugi krab ) całe ciało obok wraz z oczami..ze wszystkim... Czy wylinka obejmuje całe ciało? :sleeping: poza tym ten jest zdecydowanie mniejszy..Czy po wylince nie powinien być większy bo mu w starej "skórze" ciasno było ? :unworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo na razie potrzebuje kilku dni aż znów cały pancerz będzie twardy tak więc spokojnie

tak wylinka obejmuje całe ciało czyli mamy po prostu wierną kopie kraba tylko że nie robiącego szkody :D


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo na razie potrzebuje kilku dni aż znów cały pancerz będzie twardy tak więc spokojnie

tak wylinka obejmuje całe ciało czyli mamy po prostu wierną kopie kraba tylko że nie robiącego szkody :D

to w sumie dobrze że to tylko wilinka ...bo temu już powiedziałam że go nie lubię że zabił tamtego większego.. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I teraz mu przykro?

chyba tylko tyle że ze swojej niewiedzy osądziłam go o morderstwo kumpla :thumbup::wallbash:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wylince zazwyczaj się będzie chował przez kilka dni.Swoją drogą kiedyś w podobnej sytuacji myślałem że mi krewetka zdechła...Pozdrawiam koleżankę z Ostrowa... :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko ludzie chcą być blisko siebie...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam również ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robi: masz na myśli chciał być blisko ze swoją wylinką? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.