Skocz do zawartości
lubusikk

[27] lubusik - kostka firmowa

Rekomendowane odpowiedzi

witam ,

na początku się przywitam , mam na imię Łukasz i jestem posiadaczem kostki o pojemności 27l

jak prawie każdy chcę zaprezentować swoje akwa i będę na bieżąco uzupełniał temat o kolejne wpisy w ramach tzw dziennika

co w środku i na zewnątrz ze sprzętu ?? :

- akwarium opti 30x30x30 cm z (tak!) białym tłem

- koralia nano

- aquaclear mini ( przerobiony na mini refugium ) (nie widać jeszcze na fotkach )

- standardowo grzałka 50 w

- oświetla to jeszcze przez 1 dzień lampka aquaela , następnie 20W led ( 3 xpg 0D i 3 xt-p 450nm)

- dolewka diy

z życia : (wielkie dzięki dla Sławka i Waldka)

- 5 kg żywej skały

- 1 ślimak i 1 krabik

- 2 rurówki

co do planowanej obsady ??

tylko spsy :)

żarcik :):harhar:

i standardowo fotki :

aqwa1.jpg

aqwa2.jpg

aqwa3.jpg

pozdrawiam

dołująca krytyka mile widziana :)


a.jpg

jest: 30x30x30 opti ,lampka diy cree 20W ,koralia nano ,refugium na aquaclear ,dolewka diy

bedzie dodatkowo: skimmer hob na maxi jet , dozownik diy , komputerek diy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) faktycznie fajna ta skałka :)

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ale ja czekam na to aż zmontujesz lampkę do tego maleństwa jak znam życie i twoje możliwości to będzie przełomowy moment w oświetleniu mini rafek, Powodzenia z kosteczką też taką miałem świetne akw.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to nie ??? początkowo była lampka aquael-a ,

od jutra nad lampką 20W led , i co nie których zaskoczy , bez bajerów :)


a.jpg

jest: 30x30x30 opti ,lampka diy cree 20W ,koralia nano ,refugium na aquaclear ,dolewka diy

bedzie dodatkowo: skimmer hob na maxi jet , dozownik diy , komputerek diy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kopia lampki która bedzie nad tym akwa :

tutaj mamy 6 diód , 3 sztuki XP-G CW 0D R4 i 3 sztuki XT-P 450nm 500mW , do tego wentylatorek na minimum obrotów i regulacja natężenia od 10% do 100% dla każdego kanału z osobna , każdy kanał na osobnym zasilaczu ,

celem było zrobienie lampki alternatywnej dla tych z rgblightning ... a w podobnej cenie

fotki lampki nad zbiornikiem mam nadzieję szczęśliwego właściciela , jezeli właściciel nie wyraza zgody na publikację usunę :)

lampka1.jpg

lampka2.jpg

lampka3.jpg

lampka4.jpg

lampka5.jpg

lampka6.jpg

lampka7.jpg


a.jpg

jest: 30x30x30 opti ,lampka diy cree 20W ,koralia nano ,refugium na aquaclear ,dolewka diy

bedzie dodatkowo: skimmer hob na maxi jet , dozownik diy , komputerek diy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by trochę podnieść radiator względem czarnych ramion to by nie świeciła na boki i po oczach jak ktoś ogląda z bliska akwarium. U siebie też osłoniłem bo to fajnie oświetla pokoik ale do czasu. Ale żeby nie było regulacji białymi i niebieskimi i innych bajerów zaskoczyłeś mnie tą lampką bo spodziewałem się jakiegoś przełomu.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy jest sens na przełom , jak lampka 20w kosztuje 200zł , to czy ktoś dokupi sterowanie doo niej na tyle samo ????

fotki z normalnego aparatu :

a1.jpg

a2.jpg

a3.jpg


a.jpg

jest: 30x30x30 opti ,lampka diy cree 20W ,koralia nano ,refugium na aquaclear ,dolewka diy

bedzie dodatkowo: skimmer hob na maxi jet , dozownik diy , komputerek diy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oj dolewka ryzykownie ;)

czemu ryzykownie ??? sama dolewka czy położenie czujnika ??


a.jpg

jest: 30x30x30 opti ,lampka diy cree 20W ,koralia nano ,refugium na aquaclear ,dolewka diy

bedzie dodatkowo: skimmer hob na maxi jet , dozownik diy , komputerek diy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ładnie świeci :)


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda to białe tło, ciekawe jak będą wyglądały ryby i korale a jeszcze bardziej jak będzie to wyglądało po kilku miesiącach, może ma ktoś linki do baniakòw z białym tłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu, nie potrafię zaufać takim pływakom (choć sam je mam :thumbup: ) - masz mały skok i mały margines błędu....


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajnie to wygląda muszę Cię w końcu odwiedzić ale na razie to ciężko ...


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee przy 3 mm do krawędzi działa awaria , :) :)

a no też się zastanawiałem czy bedzie to dobrze wyglądać , fakt nie ma powalającej głebi :) ale jest jasno ):


a.jpg

jest: 30x30x30 opti ,lampka diy cree 20W ,koralia nano ,refugium na aquaclear ,dolewka diy

bedzie dodatkowo: skimmer hob na maxi jet , dozownik diy , komputerek diy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to białe tło jest zaskakująco ładne, myślałem kiedyś o takim zestawie i zawsze myślałem o czarnym a tu niespodzianka bardzo pozytywna, szkoda tylko że dużo sprzętu widać ale niestety to jest minus tych maleństw. Będę śledził wątek bo ładnie się rozwija więc powodzenia. A tak jeszcze zapytam ile ma zbiornik na RO do dolewki, ja to najbardziej się boję że ślimak wejdzie na czujnik i sobie pośpi z godzinkę :sleeping:


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie to wygląda :) jak u ciebie z parowaniem? Masz szybkę?


Akwarium 126l 2 x optiwhite, 4x24W T5, Deltec MCE600, 15kg LR, 9kg LS, euphyllia paraancora, zoanthusy, discosomy, rhodoactisy, xenia, sinularie, caulastrea, quadricolor, cribrinopsis crassa, brzydal, błazny, kraby, ślimaki,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powsadzaj czujniki w rurki, u mnie ślimaki szwendały się po nich często .... za często


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama skała a już wygląda to świetnie, jak tylko zobaczyłem tak przypomniała mi się nieistniejąca już rafka od tomko z tym że tutaj u ciebie ułożenie skały dużo ładniejsze.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ urban15 - zbiornik to zwykła banka 5 litrów po wodzie destylowanej , starcza spokojnie na tydzień z zapasem :)

@ embraer170 - z tego co dolewałem przed złożeniem dolewki to z 0,5 litra na dobę około

@ jaszczomp - rurki już zamówione , mam taka świadomość ale cały czas się zastanawiam jak on by sie tam mógł dostać , czujnik 5 cm od szyby , a mocowanie nad wodą :)

@ kmirko - hehe z tego co widzę to zestaw życia będzie baaardzo podobny :)


a.jpg

jest: 30x30x30 opti ,lampka diy cree 20W ,koralia nano ,refugium na aquaclear ,dolewka diy

bedzie dodatkowo: skimmer hob na maxi jet , dozownik diy , komputerek diy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukaszu, potrafi np zrobić to muszlą, co w moim przypadku spowodowało wypróżnienie się całej dolewki :((


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lubusikk z czego sa zrobione obydwa czarne ramiona tejze lampki?,a tak szczere gratki,swietnie sie kosteczka zapowiada i lampka jak dla mnie bajer,pozdrowka grzegorz :welcome:


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czarne plexi 5 mm


a.jpg

jest: 30x30x30 opti ,lampka diy cree 20W ,koralia nano ,refugium na aquaclear ,dolewka diy

bedzie dodatkowo: skimmer hob na maxi jet , dozownik diy , komputerek diy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.