Skocz do zawartości
lukaszra

klejenie szczepek pod woda

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

wiem ze to juz byo 9 razy bo czytalem

ale w zadnym temacie nie ma jednoznacznej odp

co uzywacie do klejenia pod woda??

moze macie jakis patent klejowy z castoramy ?:) bo juz takie posty tez czytalem :)

ostatnio kupilem klej JBL ,,, masakra ,,, 4 dzien klei i nie skleil :)

dzieki bardzo i pozdrawiam :) Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kto używał może dokładnie opisac sposób postępowania?

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kto używał może dokładnie opisac sposób postępowania?

P.

nawet kup kropelke,musisz miec kawałek skałki wilgotna ,mała kropelka i przyklejasz ,i po sprawie


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również kleję tym klejem.

Najwazniejsze aby klej był cyjanoakrylowy i był w żelu.

Bierzesz korala, smarujesz go klejem w tym miejscu gdzie ma się przykleic i bach go do baniaka i przyciskasz do skały (jak przyciśniejsz to pokręć nim lekko gdyż przy kontakcie z wodą klej zasycha szybko po wierzchu a jak będziesz nim kręcił to to co zaschło pęknie i klej będzie trzymał). Jeśli będziesz kleił pod woda to muszisz korala przez dobrą minute przytrzymać tak przyciśniętego do skały bo pod wodą klej dość wolno zasycha. Fakt faktem nie wszystko da się przykleić za pierwszym razem i czasami przyjdzie Ci coś poprawić.

Klejenie po za wodą najlepszę bo skutecznośc 100% :welcome:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, właśnie o taki opis mi chodziło. Czy korala jakoś osuszam w miejscu nalożenia kleju?

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz go tylko dotknąć ręcznikiem aby woda nie lało się niego wodą w tym miejscu, jednak zazwyczaj nie trzeba.


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze 2 opcje mnie ciekawia

twadego do sklay w wodzie czym ??

podstawke z twardym do skaly czym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twardego to raczej już tą specjalną plasteliną do skały czy podstawki... Nigdy twardego nie przyklejałem więc nie wiem.

Chociaż klejem też powinno być OK ale tutaj poczekaj na wypowiedz innych kolegów co kleili twarde.

Podstawkę z twardym to raczej już spokojnie można klejem przykleić.


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze 2 opcje mnie ciekawia

twadego do sklay w wodzie czym ??

podstawke z twardym do skaly czym ?

oj było, było multiput

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja sie podepne czy mozna kleic podstawki do skaly klejem pattex repair epoxy ?


135/70/43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że pracyję w branży instalacyjnej to mały wyciąg z karty katalogowej produktu pattex repair epoxy

R 51/53 - Działa toksycznie na organizmy wodne; może powodować długo

utrzymujące się niekorzystne zmiany w środowisku wodnym.

Ja bym nie ryzykował :welcome:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup na Granicznej klej w żelu.

20 z za ilość 20 krotnie większą od tego z castoramy i do tego jeszcze klei pod wodą. :welcome:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytam bo poprostu taki mam w domu :)

zaraz zadzwonie i zapytam czy maja :)

Pozdrawiam


135/70/43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy klej typu KROPELKA nie zatruje wody w baniaku?!??!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niet :)

koniecznie patex w zelu i bedzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi na przykład kropelka nie chwyciła.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi kropelka złapała, ale kleiłem do podstawek. Także podstawkę z wody,ręcznikiem osuszyłem, kropelkę na skałę, na to koralika policzyć do trzech i chlup do wody. Trzyma do teraz.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetrenowałem ostatnio kilka sposobów i najlepszy to :

Pattex S.O.S. power żel - cyjanoakrylan w żelu, Castorama - ~5 PLN

Niektórzy piszą że im nie chwycił. Problem podczas klejenia polega na tym że zaraz po zanurzeniu szczepki z klejem w wodzie robi się na nim natychmiast bardzo cienka warstwa wyschniętego kleju, taki bombel. Trzeba nałożyć go naprawdę sporo na szczepkę a po przytknięciu do skały, poruszać szczepką tak by ten bąbel się przebił i klej wypłynął na skałę. Potem już tylko szybko dotykamy szczepką do skały i trzymamy minutę, dwie.

sposób naprawdę prosty i skuteczny :).

pozdrawiam i powodzenia w klejeniu.

marcin


Pozdrawiam 

mm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetrenowałem ostatnio kilka sposobów i najlepszy to :

Pattex S.O.S. power żel - cyjanoakrylan w żelu, Castorama - ~5 PLN

Niektórzy piszą że im nie chwycił. Problem podczas klejenia polega na tym że zaraz po zanurzeniu szczepki z klejem w wodzie robi się na nim natychmiast bardzo cienka warstwa wyschniętego kleju, taki bombel. Trzeba nałożyć go naprawdę sporo na szczepkę a po przytknięciu do skały, poruszać szczepką tak by ten bąbel się przebił i klej wypłynął na skałę. Potem już tylko szybko dotykamy szczepką do skały i trzymamy minutę, dwie.

sposób naprawdę prosty i skuteczny :).

pozdrawiam i powodzenia w klejeniu.

marcin

dokladnie tak ,, robi sie taki korzuch na kleju trzeba pokrecic zaleje skale chwile przytrzymac i zostajejak kamiec twarde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z koralami miękkimi typu sinularia, która mi się strasznie ślimaczy. . . i nawet jak dam klej, to ten jej śluz na niego wpada i nie chce chwycić. . .

uzywalem patex sos gel, i 2 dni było fajnie, po czym klej puścił większość korali- właśnie sinularie, z zoa, sarkopythonem, nie było problemów żadnych. . . trzyma jak na razie.


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miękkie przyczepiam igłą do skały, po dwóch tygodniach igła won i koral się trzyma :harhar:


Pozdrawiam 

mm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.