Skocz do zawartości
madchicken

Naprawa dolewki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jakiś czas temu kupiłem sobie dwie dolewki na 220v, niestety już nie działają. Czy możecie mi polecić kogoś kto mógłby je naprawić, jaka może być przyczyna tak szybkiego psucia się dolewek.

2012-01-15%25252011.35.23.jpg


Zbiornik 250l + sump 40l, 35kg LR, 200W LED, Cyrkulacja 2x tunze6045. Algescurber, Odpieniacz Deltec APF600, OC3500, Reszta w budowie;-)

www.toronegro.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na nie to prawdopodobną przyczyną uszkodzenia jest jakośc wykonania...


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu na forum mylse ze znajdziesz kogos co sie zna na elektronice

napisz do kolegi Lubusik

albo znajdz kontakt do Dr.Witta tu na forum sa gdzies namiary


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają jak te od Dr Witt, ponoć niezawodne.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm dziwne! Mimo że wyglądają kiepsko to powinny działać, Ja bym zaczął od sprawdzenia czujników. W najprostszy sposób: Próbówka w czarne gniazdko, urządzenie do sieci i sprawdzamy czy poruszając czujnikiem pojawia się napięcie na próbniku. Jeśli nie działa to nie powinno być napięcia :-) ja bym sprawdzał dalej - rozebrał izolację w miejscu połączenia biały kabel-czarny prowadzący do czujnika pływakowego i na krótko połączył dwa kable żeby zamknąć obwód. Wtedy sprawdziłbym czy jest w gniazdku napięcie jeśli jest to czujnik zwalony jeśli nie to trzeba rozebrać czarne pudełko i tam szukać. Wydaje mi się że to gdzieś coś w nim się odłączyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dwa razy przeżarło przewód na połączeniu czrny-biały. Teraz jest w koszulce termokurczliwej i jak na razie ok.

Kolega z aqa-trendu to z zawiści takie teksty puszcza? No còż... zwłaszcza że jeśli to Wita to nie ma się czego czepiać.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę, że przesadą jest pisanie o jakości wykonania na podstawie zdjęć obudowy. Luk, wiem że chciałbyś promować swój produkt, ale to co napisałeś to lekka przesada.

__

napisz co to znaczy że nie działają, większość dolewek działa w oparciu o te same czujniki, które z czasem po prostu zawodzą.

Ja w swojej dolewce wymieniłem, i działa bez zarzutu.


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną przygodę.

U mnie przyczyną była nieszczelność w miejscu gdzie pojedyncze przewody łączą się z czarnym przewodem.

Nowe koszulki termokurczliwe plus silikon rozwiązały temat.:thumbsup:

Pozdrawiam


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz, miałem jak najlepsze intencje, Ci co mnie znają wiedzą że raczej do zawistnych nie należę:)


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wam za takie zainteresowanie, dolewki jutro wysyłam da naprawy. Jeszcze raz dziękuje.


Zbiornik 250l + sump 40l, 35kg LR, 200W LED, Cyrkulacja 2x tunze6045. Algescurber, Odpieniacz Deltec APF600, OC3500, Reszta w budowie;-)

www.toronegro.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.