Skocz do zawartości
JODLA

PC do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, panowie mam do was prośbę a mianowicie muszę kupić prezent to znaczy PC-ta, który przede wszystkim ma być przeznaczony do gier, ale jestem ciemna masa w tym temacie czy możecie mi pomóc w wyborze. Mogę wdać około 350 funtów (mieszkam w UK) podam wam link do Ebaya i proszę o jakieś typy z tej listy no chyba, że to sama lipa to proszę o jakieś inne opcje. Lepiej żeby to było około 300f

http://www.ebay.co.uk/sch/Desktop-PCs-Monitors-/171957/i.html?LH_ItemCondition=1000&Memory%2520%2528RAM%2529=More%2520than%25206%2520GB&Hard%2520Drive=1%252E0%2520TB%2520%252D%25201%252E5%2520TB&LH_PrefLoc=1&LH_Price=250..350%40c&_trkparms=65%253A12%257C66%253A2%257C39%253A1%257C72%253A5788&rt=nc&_dmpt=UK_Computing_DesktopPCs&_mPrRngCbx=1&_trksid=p3286.c0.m14&_sop=16&_sc=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, za 300 funciaków ciężko będzie skompletować maszynę do grania...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie mam do was prośbę a mianowicie muszę kupić prezent to znaczy PC-ta, który przede wszystkim ma być przeznaczony do gier, ale jestem ciemna masa w tym temacie czy możecie mi pomóc w wyborze. Mogę wdać około 350 funtów (mieszkam w UK) podam wam link do Ebaya i proszę o jakieś typy z tej listy no chyba, że to sama lipa to proszę o jakieś inne opcje. Lepiej żeby to było około 300f

http://www.ebay.co.uk/sch/Desktop-PCs-Monitors-/171957/i.html?LH_ItemCondition=1000&Memory%2520%2528RAM%2529=More%2520than%25206%2520GB&Hard%2520Drive=1%252E0%2520TB%2520%252D%25201%252E5%2520TB&LH_PrefLoc=1&LH_Price=250..350%40c&_trkparms=65%253A12%257C66%253A2%257C39%253A1%257C72%253A5788&rt=nc&_dmpt=UK_Computing_DesktopPCs&_mPrRngCbx=1&_trksid=p3286.c0.m14&_sop=16&_sc=1

wszystkie mają przybliżone parametry, jak bym coś kupował to zwróć uwagę by miał system, jeżeli chodzi o gry to żaden PC nie będzie idealny, bo te co już są w sprzedaży już są stare :), tzn bardzo szybko się starzeją, na tych PCtach pójdą w miarę normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie podstawowe to - wiek gracza, bo to ma wielkie znaczenie.

Dla młodszych graczy, gry nie są aż tak wymagające..... dla starszych już tak :)

Aha, czy pisząc komputer masz na myśli komplet ? (jednostka, monitor, system ?)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiek gracza 18, tylko jednostka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kompy z linków są całkiem w porządku jeśli chodzi o procki, pamięci RAM czy dysk twardy, natomiast chyba wszystkie mają słaby punkt - kartę grafiki. Ten na samej górze ma wprost podane "1 GB ATI graphics card" - czyli typowy komp z hipermarketu, napisać wielkimi literami PROCESOR CZTERY RDZENIE !!!, a do tego grafika tak słabiutka, że szkoda gadać.

Mógłbyś kupić taki zestaw, jak ten na samej górze, ale jeśli do grania, to koniecznie z lepszą kartą graficzną, w segmencie "tania a dobra" raczej szukaj GeForce GTS 450 lub Radeon HD 6770, obie w okolicach 80-90 funtów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Komputery pc składa się jak klocki lego. Są nawet strony, które "same" dobierają ci części do komputera. Kup przewodnik "jak poskładać" przejrzyj i potem kup części. Sam zmontujesz sobie szybki komputer lepszy niż te sklepowe promocyjne graty.

W zasadzie będzie ci potrzebna, obudowa, zasilacz, płyta główna, procesor, dysk twardy i karta graficzna. Reszta akcesoriów na usb...

Ale do gier lepiej moim zdaniem kupić konsolę. :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Dzisiaj konsolki tak wstrzymują rozwój multimediów że na 2-3 letnim PC odpalasz wszystko na max ustawieniach. Już nie jest tak, że kupując PC za pół roku musisz go wymieniać.

Jakiś średnio szybki core 2 duo + radeon hd 4890 i na takim wczorajszym PC ciupiesz we wszystko bezproblemowo, a ten z twojego linka ma nowocześniejszą konfigurację ;)

http://benchit.pl/karty+graficzne/ATI/Radeon/HD+6770/-/1024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dałby. To znaczy tak: nie wiem, w jakiej rozdzielczości ten obdarowany ma zamiar grać, jeśli w Full HD 1920×1080 i Antialiasingu na x16 to nie powiem Ci czy wszystkie gry będą mu płynnie działać, może się okazać, że nie - czasem się trafi jakiś niedopracowany gniot, i będzie skakać. Ale generalnie, jak Kapitan pisze, teraz wymagania gier stanęły, więc będzie OK.

Ja mam zestaw w tej chwili już z niskiej półki, Athlon II X3 3,5 Ghz (podkręcony), 4 GB RAMu i ATI HD 5770, (wydajnościowo odpowiednik tego HD 6770) monitor 19'' czyli rozdzielczość 1440x900, i taki Battlefield 3 chodzi pięknie na detalach Ultra, i Antialiasingu x2 (więcej nie lubię). Inne nowsze gierki, jak Deus Ex Human Revolution, Mafia 2, Driver San Fransisco działały spokojnie przy najwyższych ustawianiach grafiki.

EDIT: Wymagania stanęły, ale te karty graficzne, z którym te PC są oryginalnie skonfigurowane są tak słabe, że nawet 5 letnia gra im da radę - więc stąd potrzeba czegoś mocniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa może trzy kompy w życiu poskładałem z części i nawet chodziły tak, że powinienem dać rady, ale mam kilka pytań:

1- zasilacz ile ma mieć W, czy kupić obudowę razem z zasilaczem czy osobno, czy to ma w ogóle jakieś znaczenie

2- HDD 1TB, na co zwrócić uwagę, na jakie dane, firmę czy jeszcze coś innego

3- jaki czytnik DVD czy blu-ray

4- najważniejsze procesor + płyta gł. nie mam zielonego pojęcia

5- RAM 2x4GB czy to dobre rozwiązanie i jakiej firmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz co patrzeć na W. Niektóre zasilacze mają napisane 500W a w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Posiadanie zasilaczy z tzw. czarnej listy grożą spaleniem kompa. Bardzo dobre dyski produkuje Western Digital. 32 mb cache i oczywiście Sata II. Uważaj na dyski Seagate. Nie które modele maja wady produkcyjne. Napęd DVD z zupełności wystarczy ale jeśli zdecydujesz się na Bly-Ray to będziesz musiał liczyć się z kosztem o około 200 zł większym. A płytę główna możesz brać z Socket'em AM3 pod procesory AMD. Dużo tańsze procki a po małej modyfikacji wiele nie ustępują od Intel'a. Pamięc 2x4GB w zupełności wystarczy. Najlepiej wybrać DDR3 1333mhz CL9 z radiatorem i Dual Channel. Dobre firmy do Corsair, Kingstor i Patriot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy twoich cenowych założeniach to raczej komputer do grania nie wyjdzie. W tej cenie to tylko karta graficzna będzie do grania ;).

Tu masz kilka zestawów w różnych cenach możesz sobie poczytać:

http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/zestawy_komputerowe_na_styczen_2012?page=0,0

A i jakiegoś pojęcia o podzespołach nabierzesz.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.