Skocz do zawartości
Lizard

Z dedykacją dla wszystkich pewniaków na drodze!

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś za starych dobrych czasów uczyli:

Wyobraźnia i ograniczone zaufanie dla innych użytkowników drogi! :question:

Cieszę się że coś takiego pokazałeś.

Pozdrawiam :coffee:


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z najważniejszych przepisów często łamany przez debili drogowych... Wyprzedzanie na przejściu... Pomijając nieodpowiedzialnych kierowców wykonujących takie manewry, musicie sami przyznać, że często piesi wykazują się równie wielką głupotą wpadając na przejście tużprzed maskę samochodu


Cube 35x35x35,6,6kg LR, 4,5kg Ls, Koralia nano, Resun Sk-300, 2x Ikola 18W na PC-aktynika+10 000K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daje do myślenia. A tak z drugiej strony to ciekawe jak oni to nakręcili bo nie wszystko jest zdarzeniam z życia wziętymi...


650L słonej wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normanie włos sie jezy tylko zeby to odnioslo skutek w postaci mnieszej liczby wypadkow , takie cos zamiast idiotycznych reklam w przerwie meczu czy filmu


<a  href=6156_6259.png' alt='6156_6259.png'>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna chwila a zmienia całe życie...


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są to te smutne chwile w życiu,które niestety a przypadki kierują życiem człowieka i trzeba sie cieszyć z każdego dnia bo nigdy nie wiadomo co jutro będzie ..............................................?


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą reklamówkę to powinni obowiązkowo puszczać na każdym spotkaniu odnośnie nauk jazdy... Ostrożność na drodze murowana.

Po za tym to realizm tego materiału jest porażający... za każdym razem co ją widzę to ciarki po plecach.


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety znam kolesi , którzy są święcie przekonani że ich to nie dotyczy bo są zbyt wspaniałymi kierowcami . Takiemu baranowi nie przetlumaczysz , jeśli ktos jedzie przed nim to on musi natychmiast wyprzedzić nie ważne gdzie i po co . Zima ? Co tam zima, przyjeżdżają rano do pracy i marudzą że jakiś koleś jechał 70 na zaśnieżonej drodze i "tamował ruch" , bo oni to poniżej 100 nie jeżdżą bo to bez sensu.


3967620a16878ca2.jpg

60x60x50+sump 57l ,30 kg LR , 10 kg LS, LED Hydra 52 hd+ 2xT5 , jebao cp 25, Deltec 1351 , New Jet 3000 Nowa bańka

Stara bańka - nie istnieje

http://nano-reef.pl/topic/82915-akwarium-4000-l-w-pracy/page__st__20#entry888530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wiele razy to oglądałem,masakra.Też moim zdaniem jest by na kursach na prawko było obowiązkowe oglądanie takich materiałów.Tak przy okazji ostatnio opowiadałem mojemu instruktorowi od kategorii C by każdy z osobówki miał możliwość przejechania się oczywiście na zamkniętym terenie i pod okiem instruktora ciężarówką o dużej masie,niejeden przestał by psioczyć na TIR-owców jak by zobaczył na własnej skórze jak się tym rusza i jak hamuje.Robię teraz akurat ten kurs dla własnej przyjemności bo mam wszystkie pozostałe kategorie jakie są.Zawodowo przejeździłem autobusem 16 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale najgorsze z tego jest to , że są ludzie którzy i tak, i tak nie będą potrafili wyciagnąć odpowiednich wniosków nawet po obejrzeniu tego typu materiału i niestety dotyczy to rówież pijanych za kierownicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu napisać ,daje do myślenia ,jeżdżę zawodowo ,dużo wypadków ,widziałem ,ale wypadki były ,bedą i tego nie zmienimy ,zobaczcie jak uczą jeździc L ,pytam kto stwarza zagrożenie w ruchu? jak wjeżdża w obszar zabudowany i zwalnia do 30km,to jest chore ,albo zobaczyc można sytuacje jak foto radar jest ,zapier....... taki 100km ,a nagle schodzi do 30km ,i się dziwią że są wypadki, sorki ,ale ja to bym mógł pisać na ten temat dużo ,


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzydzi swego czasu miał takie filmiki w "stopce". Kurcze czasem wystarczy mniej niż sekunda..


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiele takie filmiki zmienią, żeby zdać sobie sprawę co sie dzieje z samochodem w sytuacji "awaryjnej" i jak się wtedy zachowujemy trzeba albo samemu przeżyć wypadek, albo zacząć jeździć na torze, czy jakiejś akademii doskonalenia jazdy, dopiero wtedy wychodzi, jakim kto jest kozakiem i jak ogarnia auto, możecie mi wierzyć że największe kozaki opuszczają tor z pochyloną głowa najczęściej :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mówisz Seb

Niestety nie każdy ma tyle szczęścia co ja, zanim się nauczyłem skasowałemkilka samochodów, wypadków było kilkanaście i dopiero czołówka w 98 była przełomem. Od tamtej pory ścigam się a i owszem ale na wodzie, na regatach

A jeżdżę głównie po nocy, mniej młodzieży i kozaków i odpukać ponad 2 000 000 km cało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar: dużo racji w tym co piszesz, jak byłem młody i zielony za kółkiem też mi duże mobile przeszkadzały, kupiłem CB i się nasłuchałem na początku, teraz jak wpuszczę dużego z boku, albo powiem że za szczytem ma kilometr wolnego i może ciągnik wyprzedzić to się dziwią że krawaciarz a człowiek:) A kiedyś z mężem kuzynki wsiadłęm do zestawu, przejechałem 100km i zobaczyłem o co chodzi, prawka nie skończyłem robić niestety:( A jak już weźmiesz takiego i go spod Puław do Cieszyna podwieziesz 1 stycznia (zdarzyło mi się) to się nachwalić nie mogą. Ale niestety wypadki tak jak piszecie były i bedą, nie dlatego że jeździmy jak wściekli tylko dlatego że samochodów jest masa a drogi zostały w większości w takiej ilości jak 30 lat temu. Sam jeżdżę b. dużo, w PL generalnie za szybko względem przepisów ale w np. w UK gdzie trochę mieszkałem czy Stanach jeździłem normalnie-przepisowo. Pierwsza sprawa to świadomość większych i dotkliwszych kar (kwoty większe, zwyzki ubezpieczenia dotkliwe, a czasem utrata uprawnień) a poza tym świadomość tego, że kara Cię nie uniknie. Ale jest i druga strona medalu: w cywilizowanych krajach o rozwiniętej infrastrukturze drogowej jazda zgodna z przepisami przynosi w efekcie średnia prędkość w Polsce nieosiągalną na dłuższej trasie. Więc skoro wiem że i tak zrobię 150km w 1:40 to po co gnać, palić chore ilości drogiego paliwa i się stresować jak mogę lecieć 120 non stop i być na czas? My Polacy jesteśmy najlepszymi kierowcami, znamy się na medycynie, ekonomii, polityce i Bóg raczy wiedzieć czym jeszcze. Ale tylko w teorii - jazda u nas to dramat, ale święci nie jesteśmy. Ludzie niewyedukowani (ale plac robiący z zamkniętymi oczami), bez pojęcia o strategii w ruchu drogowym, myślący tylko o sobie - to jest podstawa tego że u nas na drodze jest źle. nie to co policja mówi - że nadmierna prędkość czy niedostosowanie tejże do warunków. Jak się słucha kierowców to zwykle Ci co jadą wolniej od Ciebie to jakieś "cioty" a ci co szybciej - wariaci. Nie współpracujemy ze sobą (zamek w PL - niemożliwe), zajeżdżamy sobie drogę i agresja aż tryska z nas. zamiast lajtowo i płynnie jechać razem.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu napisać ,daje do myślenia ,jeżdżę zawodowo ,dużo wypadków ,widziałem ,ale wypadki były ,bedą i tego nie zmienimy ,zobaczcie jak uczą jeździc L ,pytam kto stwarza zagrożenie w ruchu? jak wjeżdża w obszar zabudowany i zwalnia do 30km,to jest chore ,albo zobaczyc można sytuacje jak foto radar jest ,zapier....... taki 100km ,a nagle schodzi do 30km ,i się dziwią że są wypadki, sorki ,ale ja to bym mógł pisać na ten temat dużo ,

całkowicie cię popieram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspomniałem sobie teraz wyprawę do Kairu w październiku.Trzy pasy drogi a pięć rzędów aut,wszyscy trąbią,ciągle zmieniają pasy,na dodatek pod prąd wielbłąd zapierdziela potem widzą,ze bus jedzie i na trzecim pasie od chodnika ludzie podczas jazdy wsiadają i wysiadają,nawet kobieta o kulach dała radę i............................? Przez cały dzień żadnego wypadku czy innego zdarzenia.Normalnie jak to Polacy byliśmy zdziwieni i zawiedzeni z tego powodu,przynajmniej w moim autokarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inmar: jeździłeś autokarem po Kairze? Szacun:) Ja tylko w autokarze ale tak jak mówisz: 3 pasy namalowane a samochody jadą w pięciu. Tam się nie odważyłem ale jeździłem Tunezji - też słodko. Po kilku wizytach w krajach o zwariowanym ruchu drogowym dochodzę do wniosku że tylko zdrowy rozsądek jest najlepszym przepisem. an Bali to samo - miliony motocykli miedzy samochodami, ludzie bez kasków, na jednym - 4 osobowa rodzina. Przez dwa tygodnie widziałem jedno urwanie lusterka bo zabrakło paru cm. A my wierząc w przepisy, których często nie znamy bo się zmieniają a my polegamy na tych sprzed 20 lat gdy robiliśmy prawko jeździmy jak jeździmy.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kojaczek5

Tą reklamówkę to powinni obowiązkowo puszczać na każdym spotkaniu odnośnie nauk jazdy... Ostrożność na drodze murowana.

Po za tym to realizm tego materiału jest porażający... za każdym razem co ją widzę to ciarki po plecach.

w zeszłym roku jak byłam na kursie nauki jazdy, to mi taki film puścili że zrobiłam się zielona bleeee, nigdy więcej bym nie chciała czegoś takiego zobaczyć.......

a te filmiki znam już od dawna są na prawdę straszliwie poruszające....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i d*pa nie zasne albo bede mial koszmary , masakra te wypadki :crybaby: , mialem troche wypadków w życiu ale na dwóch kolach i zawsze przez jakiegoś barana , ale to nie bylo u Polsce bo tutaj to juz wogole nie uwazaja na motocyklistow i co niektórzy jeszcze mysla ze to WSK-a jedzie i zdazy wlaczyc sie do ruchu i niestety konczy sie w najlepszym wypadku slizgiem , a IMHO Polacy to źli kierowcy bez wyobrazni :wallbash:

a tu kawlek co kolega nagrywal bo ciezko moze byc komus uwierzyc jak sie jezdzi w duzych miastach gdzie kierowcy sa przyzwyczajeni do motocyklow (bylem mlody i troche bez wyobrazni ,na filmie moim roboczym pojazdem )

a tu kolega co mnie nagrywal :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pol: skoro jeździsz motocyklem to musisz wiedzieć że to hobby dla mądrych ludzi. na tyle mądrych by myśleli także za innych:) Odkąd leżałem w Dębicy parę lat temu mając zielone na skrzyżowaniu nie ufam już nikomu na drodze jak jestem na moto. To chyba lepsze niż anioł stróż, on może nie nadążyć czasami, nie?;)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.