Skocz do zawartości
bleq

Bąbelki z odpieniacza w akwarium:/

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Koledzy odpalilem wczoraj nowy baniak... wszystko git tylko jest juz pierwszy problem..

Mianowicie bardzo drobne babelki powietrza ktore wychodza z odpieniacza zasysa pompa obiegowa..

NIe sa to na pewno babelki powstajace przy prelewaniu sie pody przez komory sumpa ...

Wylot z odpieniacza skierowany jest do gory ok 5 cm nad powierzchnie wody w komorze .. do tego ma takie okragle gabki zapobiegajace chlapaniu wody wylewajacej sie z niego

Wstawilem juz probnie w szeline przegrody gabke, pozniej wate perlana i nadal przechodza babelki do ostatniej komory

Ktos ma na to jakis patent ???


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym skierował wylot wody z odpieniacza na szybę i w nie w stronę pompy obiegowej i po problemie, ja u siebie tak mam i 0 bąbelków.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten patent juz znam niestety nie dziala w tym przypadku

wylot z odpieniacza jest maxymalnie oddalony od obiegowki

Chodzi o to ze z odpieniacza woda wylewa sie z babelkami, sa one bardzo drobne i nie ma szans zeby zdazyly sie "ulotnic" po drodze do pompy .

W calek komorze odpieniacza sa poprostu babelki bardzo gesto i stad przedostaja sie do pompy.

Potrzebuje w jakis sposob wyeliminowac wydostawanie sie babelkow z odpieniacza.....


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj ,poczekaj wszystko nowe ! dlatego te bąbeli ,za tydzień o nich zapomnisz.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj ,poczekaj wszystko nowe ! dlatego te bąbeli ,za tydzień o nich zapomnisz.

niektore typy tak maja ze lubia wieksze zanurzenie i babelkowanie ustaje, nie calkiem ale w duzej mierze


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A które typy "tak mają"?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za pare dni babelkow juz nie bedzie :)

jak odpalalem pierwszy baniak tez bylem ciekaw dlaczego takie bable smigaja po sumpie i dostaja sie do baniaka , po kilku dniach ustalo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podłożyłem gąbkę przy wylocie z odpieniacza i już po bombelkach . Jedyny problem to częste czyszczenie gąbki, ale dla chcącego żaden problem .Zastosowałem walcowatą gąpkę z filtra od słodkowodnego akwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej a czy te drobne bąbelki wpływają w jakiś sposób negatywnie na korale itd?


Juwel 200 l.

4 x t5-24w

Skimer. Bubble-magus C3.5

Cyrkulacja maxi jet 1200

Start 01.10.10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem bubble stop z pudełka wypchanego plastikowymi czyscikami do garów. Tam wpada woda z babelkami ale do akwarium spływa juZ bez bombelkow. Wydaje mi się ze takie natlenianie wytraca z wody sól.

---

I am here: http://maps.google.com/maps?ll=53.023563,-2.181176

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zachu, ale z tą solą to ci sie tylko tak wydaje czy coś o tym słyszałeś? a poza tą sola nie wpływa negatywnie na korale?


Juwel 200 l.

4 x t5-24w

Skimer. Bubble-magus C3.5

Cyrkulacja maxi jet 1200

Start 01.10.10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge tego znaleźć . Ale przy okazji znalazłem inny temat o napowietrzaniu, przegladnij sobie może coś tu ci to rozjasni.

Chodził ze bąbelki chlapia solą na lampy, wieko koronę czy nawet sciany są osolone przy akwarium.

Ten temat rozwieje wiecej mitów

http://nano-reef.pl/index.php?/topic/30020-Napowietrzanie...?...#entry276036

Na rafie rozbijają się fale i woda ma miliony babelkow. Myśle ze niema się czym zamartwiac

---

I am here: http://maps.google.com/maps?ll=53.027193,-2.179431

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yhy to o to Ci chodziło. a ja myślałem już sobie ze jakiś proces chemiczny zachodzi czy co :) pozdro


Juwel 200 l.

4 x t5-24w

Skimer. Bubble-magus C3.5

Cyrkulacja maxi jet 1200

Start 01.10.10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten patent juz znam niestety nie dziala w tym przypadku

wylot z odpieniacza jest maxymalnie oddalony od obiegowki

Chodzi o to ze z odpieniacza woda wylewa sie z babelkami, sa one bardzo drobne i nie ma szans zeby zdazyly sie "ulotnic" po drodze do pompy .

W calek komorze odpieniacza sa poprostu babelki bardzo gesto i stad przedostaja sie do pompy.

Potrzebuje w jakis sposob wyeliminowac wydostawanie sie babelkow z odpieniacza.....

I jak tam poradziles sobie? Ja mam miesięczny zbiornik i ten sam problem, gąbki już są wszędzie gdzie się da, a miniaturowe bąbelki i tak się przedostaja do akwarium... Odpieniacz tunze 9410

Macie jakieś rozwiazanie ?


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koledzy odpalilem wczoraj nowy baniak... wszystko git tylko jest juz pierwszy problem..

Mianowicie bardzo drobne babelki powietrza ktore wychodza z odpieniacza zasysa pompa obiegowa..

NIe sa to na pewno babelki powstajace przy prelewaniu sie pody przez komory sumpa ...

Wylot z odpieniacza skierowany jest do gory ok 5 cm nad powierzchnie wody w komorze .. do tego ma takie okragle gabki zapobiegajace chlapaniu wody wylewajacej sie z niego

Wstawilem juz probnie w szeline przegrody gabke, pozniej wate perlana i nadal przechodza babelki do ostatniej komory

Ktos ma na to jakis patent ???

Wstawiłem dodatkową przegrodę w Panelu w odległości 2 cm - problem znikł " możesz przetestować prowizorycznie zrobiona przegrodę ze spenionego PCV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten patent juz znam niestety nie dziala w tym przypadku

wylot z odpieniacza jest maxymalnie oddalony od obiegowki

Chodzi o to ze z odpieniacza woda wylewa sie z babelkami, sa one bardzo drobne i nie ma szans zeby zdazyly sie "ulotnic" po drodze do pompy .

W calek komorze odpieniacza sa poprostu babelki bardzo gesto i stad przedostaja sie do pompy.

Potrzebuje w jakis sposob wyeliminowac wydostawanie sie babelkow z odpieniacza.....

I jak tam babelki? Poradziles sobie? Jaki masz odpieniacz?


zbiornik 150 / 50 / 60h , odpieniacz by Sebastek na pompie tunze 9420 , NJ 4500, cyrkulacja tunze 6065 + Jebao WP40

lampa 2x140W panele LED grzalka 300W

55kg LR 18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.