Skocz do zawartości
funior

"zbiornik" hmmm....??

Rekomendowane odpowiedzi

witam

pytanko...

czy ktoś ma rozeznanie odnośnie kosztów zbiornika klejonego samodzielnie-lub kupionego w sklepie 130x50x65 (ok 420L.) :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze byc drozej bo ma niestandardowe wymiary

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio gdzieś widziałem cennik gdzie liczyli sobie 1,1zł za litr, czyli będzie wychodziło tak jak podał Rosiczka

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jak ma być z kominem (wiercenie otworów w dnie) to na pewno drożej. Ja za swoje 135/55/50 (komin z dwoma otworami) szkło 10mm zapłaciłem o ile dobrze pamiętam 650zł... może przepłaciłem - nie wiem ;-)


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak z kominami to raczej nie przeplaciles.

"prostokatne szklo" w Legionowie pod Wawa ze szkla 8mm licza sobie 90gr/litr.

jak szklo 10mm to juz chyba 1,2-1,3zl/litr.

A jeszcze kominy, jeszcze otwory ....


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze,

A gdzie w Legionowie kleją zbiorniki?

Byłbym wdzięczny za adres/kontakt/namiary na firmę.

pozdr

O, i już mogę podziękować za odpowiedzi. BIG THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbij się na stronkę www.aqua-art.pl. Ta firma jest z pod wawy. Nie znam cen ale robią akwaria bez wzmocnien poprzecznych. Jak będziesz w Arkadii to na wystawie w zoologicznym stoi właśnie takie akwa. Ceny pewnie nie małe no bo jak niema wzmocnień to rośnie grubość szkła. No ale taki baniak wygląda fajnie jak nie planuje się pokrywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłoś się do Thewalda... gość robi akwa każdej wielkości i wszystko jak chcesz,...kominy, otwory itp. www.thewald.webpark.pl.

To nie reklama, tylko poprostu sam u niego sklejałem jedną rzeczi zrobił to naprawde fajnie.

Pozdrawiam.


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mnowogro

jak jedziesz modlinska, w jablonnej skrcasz w prawo na legionowo ... i przed pierwszymi swiatlami, po lewej stronie sa takie baraczki-sklepy.

W jednym z nich jest akwarystyczny.

Tam sie pytalem o akwa na zamowienie.

On sam nie klei, sprowadza i sprzedaje w tej cenie.

Z tym ze to info sprzed ponad pol roku ... ale nie mamy w koncu galopujace infalcji, wiec ceny nie powinny sie zmienic.

Z tym ze ceny zalezaly od grubosci uzytego szkla.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak tam z szybami w Polse ale zbiorniki to sie w sumie bardzo latwo klei samemu .

(U mnie sie nie oplaca bo zbiornik gotowy kosztuje taniej )


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy pewnej wprawie latwo sie klei.

Ale duze zbiorniki samemu klei sie kiepsko, szczegolnie gdy robi sie to pierwszy raz w zyciu.

Poza tym ... smieszna rzecz,

szklo na zbiornik kosztuje prawie dwa razy wiecej niz gotowy zbiornik.

Wiec jest bez sensu kleic samemu, chyba ze juz sie ma szklo wczesniej - tak jak ja mialem :(

(patrz moj dziennik:))


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Polsce tez ? jezeli ktos ma szklo to jest fajna metoda klejenia zbiornika samemu , a Ty to sie namecyzles prawde mowiac .

Przedstawie wam za chwile piekna i zaiwaniscie mocna metode klejenia zbiornika , usiadzcie wygodnie prosze :(


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[white] No wiec uwaga , bo tego chyba jeszcez nie znacie :)

vov1.jpg

vov2.jpg

vov3.jpg

vov4.jpg

vov5.jpg

vov6.jpg

vov7.jpg

vov8.jpg

vov9.jpg

vov10.jpg

vov11.jpg

vov12.jpg

vov13.jpg

vov14.jpg

vov15.jpg

vov16.jpg

vov17.jpg

vov18.jpg

[white]Tak sie klei baniaki po szwajcarsku :)

Gdyby szklo bylo u mnie tansze , to bym sie odwazyl bez zastanowienia skleic baniak nawet i 3 metrowy.

Za szafke posluzyly YTONG Steine , cyzli chyba cos jak w Posle pustaki , tylko tutaj wypalaja w innej formie .

Apropo tego goscia to musi miec niezle pluca, ale to do cazsu :( ja bym to kleil oczywiscie w masce :D


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to szwajcarzy z tymi "barkami" ..heh takei cus jeszze produkuja :( ( moze to i nie jest brzydkie ..(?)ale morskiego sobie jakos tam nie moge wyobrazic;)

refbody2.jpg


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak postawisz banial taki jak miał projekt Alexw 200 to pochyle czoło :(:) a banial prawie 500 l ... to mi poklejony do chaty przywiezli :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wypasioną masz poduszkę - w kształcie płaszczki :(

Generalnie rzeczywiście szkło na baniak kosztuje więcej niż

gotowe akwa, ale jeśli chce się wykorzystać każdy cm dostępnego miejsca to trzeba kombinować. Ja np. szukam zbiornika 60x40x40, no i pozostaje mi tylko zamówienie.

Thx Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Swirlej2 :

jezeli ktos ma szklo to jest fajna metoda klejenia zbiornika samemu , a Ty to sie namecyzles prawde mowiac .

Przedstawie wam za chwile piekna i zaiwaniscie mocna metode klejenia zbiornika , usiadzcie wygodnie prosze :(

No superowo ... ale jak wiadac, kleila to wiecej niz jedna osoba.

Jednoosobowo troche gorzej to idzie.

@piona

czy 500 litrow to az tak duzo?

Jak nabede wiecej doswiadczenia z trzysetka, i wyrobie sie spokojnie z kosztami, to postawie troche wiekszy niz 500.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr Jan Rogalski to nie jest takie straszne ,taki baniaczek i czy też wiekszy można skleić zajednym razem samemu ,nieliczć przy tych większtch pomocy w przenoszeniu dużych tafli szyb. fajny mają patent z tą ramą na dnie , na wyciskał się gostek tą wyciskarką okrutnie ,widać ma wprawe i niezłą krzepe w łapkach, jednym słowem totalna ekstrema tak stawiać szyby bez zabezpieszenia ale można i tak .ta ostatnia fota /praca / czyści szybki z silikonu mozolna robota.


Moje akwarium http://nano-reef.pl/...-blekitna-rafa/

i FILMIK mojego baniaka

1 zlot Nano-Reef w Egipcie http://nano-reef.pl/...zdziernik-2007/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.