Skocz do zawartości
bleq

Cyrkulacja z obiegu w 230l.. czy wystarczająco ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Koledzy juz od kilku dni hula moje 230...

Zakladalem juz temat czy wystarczy cyrkulacja z obiegu... byly rozne opinie..

Czas na fakty..

Pompa NJ 4000, pompuje wode na wysokosc ok 1m...tak wiec przepust spadl do ok 2500 ale...

I tak fontanna na wylocie spora ...

Tak wiec zrobile 4 wyloty . Wzdloz bocznych szyb:

2 skierowane na frontowa szybe

2 na plecy

Akwa mam wodokowe z 3 stron .

Zalozylem zawory takze z kazdego wylotu leci tak samo....

Efekt.... calkiem fajny.

widac tylko kawalek rurki pod lustem wody, brak cyrkulacyjnych ....

Wszystko lekko faluje.

Poki co walcze z bablami z odpienka wiec jest ich cala masa w akwa.....

przygladalem sie i w calym akwa te babelki wiruja, nigdzie nie stoja albo swobodnie leca do gory....

Ale czy nie jest to za malo .....

Mam do mieszania soli cyrkulacje 9000l;h i zapialem ja probnie.....

podnosci cyrkukacje o jakies 3 razy.... wszystko faluje znacznie mocniej i calosc faluje minimalnie mocniej niz w "wystawowym" akwa na tatarskiej.

Jak mysslicie , przyda sie np to :

http://aquario.pl/pompy-akwarystyczne/366-boyu-wm-4-sterownik-2-falowniki.html

lub z jednym falownikiem

lub poprostu 2 np koralie nano ???


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten boyu to fajna sprawa tylko ciekawi mnie kultura pracy tego zestawu z dwoma pompami.

Myślę że takie coś na dwie pompy dało by radę, pytanie tylko jaką obsadę chcesz tam trzymać...??


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dałoby rady. Wydajność tego zestawu jest na poziomie 2 x Koralii Nano 900, a może nawet mniej. Miałem toto i żeby hulało gdzieś jak Tunze 6045, musiałem pompy poważnie przerobić. Temat jest w DIY do znalezienia... Poza tym pompy są wyjątkowo duże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podziele sie moimi przemysleniami z kilku ostatnich dni kiedy to uruchomilem pompe tunze 6055.

Mam 200L w ktorym wode mieszalo 2xJVP 101 Koralia 2800 i Koralia 4000. Czasami dokladalem trzecia JVP 101. Myslalem ze jest OK bo woda sie dobrze mieszala a i tak ciezko bylo ustawic cyrkulacje tak zeby korali nie szarpalo. Ostatnio padla mi koralia (to ogolnie nastepny powod zeby trzymac sie od tej firmy jak najdalej) postanowilem kupic pod katem nowego akwarium pompy tunze 6055 (to znaczy jedna na raz bo to troche bije po kieszeni) Zamontowalem ja z ustawieniem "na maxa" bo oczywiscie nie pomyslalem od razu o kabelku do profiluxa :) . Tak wiec pompa chodzila przez weekend na maxa. Mialem taka pralke w akwarium ze na poczatku woda byla metna od syfu ktory sie podniosl z roznych zakamarkow a odpieniacz wymienialem 3 razy (a do tego musialem go przykrecic bo nie chcial przestac)

Korale na poczatku troche sie pochowaly ale po kilku godzinach wrocily do siebie. W tej chwili juz steruje pompa wiec zmniejszylem cyrkulacje zwlaszcza w nocy. \

Ilosc odpienionego syfu w ciagu dwoch dni to tyle ile odpieniacz usuwal przez dwa tygodnie dlatego wnioskuje ze do tej pory mialem zbyt mala cyrkulacje. A zawsze uwazalem ze dobra cyrkulacja to podstawa dobrych parametrow.

Pozdro


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja skorzystam z tematu bo planuję zwiększyć cyrkulację w moim akwarium.

Pytanie do Testera, i wszystkich którzy używają pompy TUNZE szczególnie 6055 jak wygląda kultura ich pracy? Ten parametr jest dla mnie bardzo ważny.

Acha jak by ktoś wpadł na pomysł to w szukajce na to pytanie nie znalazłem odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ja podlaczylem "na sucho" to musuialem sie upewniac ze sie kreci. Niestety w wodzie ja slysze choc tylko na najwyzszych obrotach. to penie kwestia dotarcia. Zawsze startuje i zawsze we wlsciwym kierunku, czego nie moge powiedziec o koraliach.

Tu pewnie przydalyby sie wypowiedzi tych osob ktore maja te pompy dluzej niz tydzien :)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 lata zestawik 2 szt. 6055 +multicontroller, pompy na maksymalnych obrotach sa słyszlne,ale nie jest to jakies bardzo uciazliwe warczenie,oczywiscie jak pompy sie zabrudza to sa nieco cichsze.

W nocy pompy chodza w trybie night mode czyli bez falowania i sa wtedy bezgłosne.

Polecam taki zestawik mimo ze cena sporawa.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam obieg to za mało, cyrkulacje musisz miec ok 7000l/h no chyb że SPS to ok 9000l/h - pamiętaj że bez cyrkulacji nie ma filtracji :)

PozdrT

aha to boyu to shit

Edytowane przez tomiooo (wyświetl historię edycji)

zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bleq,

jak tak sobie popatrzylem na moje 80 litrowe szczepkarium, gdzie kreci Tunze 4500 l/h to mysle, ze moglbym jeszcze taka 2500 dolozyc...

Cyrkulacja powinna podnosic detrytus z zakatkow akwarium a obiegowa go transportowac do odpieniacza. W tej chwili masz za maly ruch wody i po kilku miesiacach to moze spowodowac problemy.

Zeby nie tracic energii, moglbys zostawic te mniejsza jako obiegowa i dokupic narazie jedna Tunze 4500 l/h. Zobaczysz jak to bedzie i za jakis czas moze dokupisz druga. 

Taka silna pompa (9000 l/h) mielisz w tej chwili wode metr wysoko, a ile odpieniacz pobiera samej wody (bez powietrza ?). 


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.