Skocz do zawartości
matt321

Grzyb na suficie-jak bezpiecznie dzialac?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Niestety pokoj wielkosci 20 m2 a w nim 5 zbiornikow odkrytych oraz dosc slaba wentylacja sprawily ze zaczal pojawiac sie miedzy sciana a sufitem grzyb.Narazie jest rozmiarow niewielkich ale juz teraz chcialbym jakos go zastopowac.I pytanie teraz jak to zrobic aby zwierzeta nie ucierpialy a z problemem sie uporac oraz jak profilaktyke zastosowac?

Z gory dziekuje za porady.


45 literków,konikarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przydałby Ci się jakiś lufcik :D albo osuszacz powietrza


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profilaktycznie to musiałbyś zainwestować w pochłaniacz wilgoci

A grzyba wymyj wodą z szarym mydłem a następnie można kupić specjalny płyn i pomalować te miejsca

jest on bezbarwny że na kolorowym nie będzie żadnych śladów a na białym zostaje taki delikatny ciut ciemniejszy ślad. Jak znajdę jeszcze ten co ja używałem to podam nazwę(mi pomogło)


Start 1.03.2012 250L + 96L sump, LR 18kg, LS 18kg, NJ3000, Schuran Jetskim 120, ATI 6x39w, Tunze 6045 i 6095 probiotyka z AF

http://nano-reef.pl/...us/page__st__60

4718_4730.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia wilgotność w mieszkaniu i temperatura powierzchni sufitu. Przy słabej izolacji termicznej ściany/sufitu, czyli jej niskiej temperaturze, woda będzie osadzała się nawet przy względnie niskiej wilgotności w mieszkaniu.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osiuszacz bedzie zakupiony napewno pytanie czy pomoze a raczej czy zastopuje rozwijanie sie tego grzyba ktory powstal teraz?

Jakbys znalazl nazwe tego płynu bede wdzieczny :)


45 literków,konikarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadaje się każdy wybielacz (bleach) na bazie podchlorynu sodu (śmierdzi chlorem po odkręceniu zakrętki), trochę przez kilka dni posmierdzi ale grzyb zniknie .Wlej wybielacz do spryskiwacza i nanieś na ścianę to na pewno pomorze.Ja również miałem problem z grzybem przecieranie i środki działały ale tylko na krótką chwile.Dopiero po zakupieniu osuszacza problem zniknął.Jak bedziesz kupował osuszacz to sprawdz jaką ma wydajnośc w temeraturze pokojowej,często producenci podają wydajność przy 30 stopniach celcjusza.Moje urządzenie zbiera 5 litrów wody na dobę.

Edytowane przez seb
Od Pomorza to z daleka :) (wyświetl historię edycji)

.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz dac jakies namiary na ten osuszacz :)?

Bede wdzieczny :)


45 literków,konikarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz co Kapuhy napisał a potem pomyśl. czy warto kupować osuszacz.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwa wentylacja i jeszcze raz WENTYLACJA.:realmad:

Musi być nawiew i wywiew i wtedy zapomnij o kłopotach. :welcome:

W pomieszczeniu musi być cyrkulacja powietrza, ono nie może stać.

Pozdrawiam


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uni-lux.pl.Ja mam ten Dry digit model 2020 i jestem bardzo z niego zadowolony,szyby w pokoju również mam suche.Możesz tez napisać na priva do użytkownika forum Józef który zlikwidował swoje akwarium, może będzie chciał się pozbyć swojego osuszacza.Z wybielaczy możesz zastosować również ACE,łatwiej jest dostępny.osuszacz nie będzie spełniał swojej funkcji kiedy pomieszczenie nie jest ogrzewane,pracuje w określonej temperaturze.Im niższa temperatura tym urządzenie słabiej pobiera wilgoć.Wszystko znajdziesz na stronie którą ci podałem.W swoim pokoju nie mam kratki wentylacyjnej oraz wywietrzników.U siebie w pokoju mam temperaturę 21C.Możesz również zastosować wywietrzniki w oknach,to rozwiązanie jest chyba najtańsze.Musisz sam sprawdzić jaka ilość wody paruje ci z akwarium i zapytać w sklepie czy wywietrzniki będą wstanie odprowadzić z pomieszczenia taką ilość wilgoci.


.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie przy starych akwariach nie miałem z grzybkami problemu i mam nadzieję,że przy nowym też tak będzie choć koledzy ostrzegają o możliwym problemie.Miałem grzyba przy podłodze bo stara,szczytowa ściana przemarzała.Jest preparat bez chloru za 28 zł i fajnie zabezpiecza miejsca podatne na pleśń i nadaje się do pokoju dziecięcego,czyli i akwarystycznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba to zastosuje plus kombinacja ze zwiekszeniem wentylacji pomieszczenia :)

Dzieki wielkie :)


45 literków,konikarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Przed zastosowaniem przeczytaj kartę charakterystyki preparatu. Nie jest to wcale 100% bezpieczny środek.

Też mam grzyba od 3 lat w miejscu, w którym ściana przemarza bo najprawdopodobniej jest tam "wyrwa" w izolacji pomiędzy dachem a ścianą. Nadałem mu nawet imię Zygmunt. Rośnie tylko w zimę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.