Skocz do zawartości
Belzebub

Oświetlenie 200l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wlaśnie przymierzam sie do założenia pierwszej solniczki, jestem an etapie kompletowania sprzetu.

Jako ze akwarium juz mam z pokrywą 2x 30W t8, chcialbym jedynie dolozyc 2x 24w T5 lub 18wat co sadzicie ??

Wygladalo by to tak:

------t5

-------------t8

-------------t8

------t5

Myslalem o 1x T8 hagena marin glo i 1x aqua glo.

Potem t5 ati Aqua Blue i Blue Plus

Tylko czy za mocno niebiesko nie bedzie ??

Zapalac mogę 2xT8 naraz i t5 kazda z osobna.

Pytanie czy swietlowki sa dobrane poprawnie i czy nie bedzie za nie biesko?? w jaki sposob je zapalac. Mam 2 czasowki, wiec fajnei by bylo zapalac je 2xt8 i 2xt5. Czy od razu wszystkie razem ??

Wymiary 100x40 i wysokosc 50cm

Edytowane przez Belzebub (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy nie będzie za niebiesko? jeden lubi 20000K inny 10000K :thumbsup: wg mnie będzie ok, aqua glo jest mocno żółta i ewentualnie ją bym zmienił na drugą marin.

Zapalaj stopniowo, najpierw t5 później t8

p.s pod korale miękkie powinno być ok, jak nie masz bardzo wysokiego baniaka. Dla lps i sps będzie mało. A t5 dawaj najmocniejsze jakie Ci wejdą na długość

Edytowane przez kermit85 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz wymiary tego akwarium bo mi cos dlugosc swietlowek nie pasuje.

Co do samej ilosci swiatla to powiem ze przez prawie rok "lecialem" na lamie HagenGlo (jak w stpoce) z 2x 39w T5. Nie widzialem zeby korale (byly wtedy tylko miekkie i euphilie) jakos narzekaly. Natomiast przyznam ze kiedy dolozylem swiatla to estetycznie wyglada duzo lepiej. Potem, jak doszly twarde musielem jeszcze swiatelka dolozyc. W kazdym razie niw wiem czy 24W T5 nie beda za krotkie. No chyba ze chces doswietlac tylko srodek.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T5 daj w miarę możliwości najdłuższe. Zyskasz na jakości i ilości światła. Staraj się jednak te T8 w miarę możliwości wymienić na T5 albo HQI bądź LEDY.. nawet jakieś własnej konstrukcji oświetlenie.


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd że w poście wyżej nie sprecyzowałem.

Nie chce się pakować w koszta oświetlenia na razie, gdyż wolę dołożyć do inengo sprzętu typu odpieniacze itp.

A lampe chcę i tak wymienić z czasem.

Na razie chce dodać t5 bez statecznikow tylko z elektronika z kompaktow i wlasnie mam taką 2x 25 wat. A nie polecę kupić nowych żarówek żeby je na lampe przerobić pozatym mało opłacalny interes bo takie żarówki już w koszta statecznika wchodzą. A statecznika znowu nie chce kupowac bo nie wiem co docelowo bedzie, pewnie LED.

Ogólnie od dłuższego czasu się przymierzam do solniczki, niestety jak już mniej więcej mam obmyślone co i jak, popsuło się auto i niestety z budżetu akwa trzeba je naprawić.

Z tąd dokonuje cięć w budżecie żeby w końcu wytartować, a sukcesywnie co miesiąc może 2 dokonywać ulepszeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie T8 rury mozesz kupic niebieskie Osram kolor 67. Beda tansze i jako niebieskie wystarcza. Moglbys je najpierw wlaczac i na koncu wylaczac. Z przodu moglbys zamontowac jakas "Purple" a z tylu biala ATI Blue Special.

To bedzie ledwo dla miekkich :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam bardzo serdecznie wszystkich użytkowników...Jestem tu nowy i mam kilka pytań.

Planije założyć morszczuka 200l. I nie bardzo wiem jakie oświetlenie wybrać.

Mam na oku belke http://allegro.pl/belka-lampa-oswietleniowa-t5-4x39w-100cm-i2070442118.html

http://allegro.pl/lampa-belka-t5-4x54w-120cm-swietlowki-hit-i2058638580.html lub samemu sobie złożyć z zestawu np. http://allegro.pl/modernizacja-pokrywy-zestaw-2x54w-ra-i2073031546.html

prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli gotowa belka to tylko ta pierwsza bo ta druga bedzie za dluga. DIY wyjdzie cie na pewno taniej ale moga byc problemy z estetyka.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli 4x39w wystarczy na 200l?

bo w sumie mogę kupić szkło długości 120cm

to by wyszło około 240l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w 200L mam 6 x 39W


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam swoje pytanie, ostatecznie znalazlem uzywany statecznik 2 x39 za grosze.

Wiec beda 2x T5(39w) + 2x T8 (30w).

Czy coś to zmienia ?? w sensie koloru, ułożenia i zapalania ??

Nastawiłem się na wersję Staniego:

Ułożenie :

Tył oklejony czarnym tłem

----------------t5 ATI blue special

----------------t8 niebieskie

----------------t8 niebieskie jeszcze nie zdecydowałem jakie??

----------------t5 Purple

Przód

Czy tak będzie OK czy coś zmienić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

t8 to tylko Philips aquacoral.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym t5 dał na środek, zeby lepiej doświetlić :) a niebieskie z brzegu


65x35x40h~85L, 10kg LR, 4x24w, kaskada i odpieniek DIY :D11.12.11r pękło dno :(((

100x40x50h~200L, kręci się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.