Skocz do zawartości
godeusz

Ostrzeżenie.

Rekomendowane odpowiedzi

Ostrzeżenie- może się przydać!

!!! OSTRZEŻENIE !!!!

Do posiadaczy aut. W ostatni Weekend w piątkowy wieczór zaparkowaliśmy na publicznym parkingu. Jak wyjeżdżaliśmy z parkingu to zauważyłem naklejkę na tylnej szybie. Na szczęście kolega powiedział mi, żeby się nie zatrzymywać bo ktoś może czekać, aż ja wysiądę z samochodu. Po dojechaniu do domu zdjąłem kartkę, która była zwykłym rachunkiem za paliwo.

Po jakimś czasie otrzymałem tego maila:

OSTRZEŻENIE OD POLICJI, DOTYCZY KOBIET I MĘŻCZYZN.UWAŻAJCIE NA PAPIERY PRZYKLEJONE DO TYLNEJ SZYBY AUTA, TO NOWY SPOSÓB NA KRADZIEŻ SAMOCHODU (TO NIE JEST ŻART).

O co więc chodzi ??? Parkujesz przodem. Wracasz do samochodu, odpalasz, zaczynasz cofać aby wyjechać z miejsca parkingowego, oglądasz się do tyłu i widzisz kartkę na szybie przesłaniającą widok. Zatrzymujesz się i wysiadasz, żeby ją usunąć. Gdy zbliżasz się do tyłu samochodu złodziej wyskakuje znikąd, wsiada do auta i odjeżdża praktycznie Cię potrącając. Dodatkowo moje panie założę się, że wasze torebki są w samochodzie i odjeżdżają razem z samochodem. A więc tracicie samochód, pieniądze, dokumenty z adresem domowym no i pewnie klucze do domu. Tak więc Wasz dom i osobowość są zagrożone.

Parkując tyłem wyjeżdżasz do przodu nie zerkając na tylną szybę. TO JEST NOWY SPOSÓB ZŁODZIEI. Jeśli zobaczycie kartkę na tylnej szybie cofając na parkingu, NIE zatrzymujcie się, zdejmijcie ją po powrocie do domu.

Prześlijcie tę wiadomość znajomym i rodzinie zwłaszcza kobietom - kobieca torebka zawiera wiele osobistych informacji i dokumentów, a nie chcielibyście, żeby wpadło to w niepowołane ręce.

PROSZĘ Powiadomcie swoich znajomych.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK :unworthy:

Ale mam prośbę popraw te wyrazy i literki które się rozjechały przy kopiowaniu.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe to nie jest sposób złodziei, może jakieś małolaty pobawiły się tak kilkoma autami i tyle, prawdziwym złodziejom szkoda kartek, są zbędne w momencie kiedy już coś upatrzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mamy kilku kolegów na forum z niebieskich służb to może się wypowiedzą, czy amatorski sposób.... to tak samo jak z kradzieżą na plastikową butelką....... niby proste i głupie a jakie skuteczne.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lizard nie koniecznie, auto z oryginalnymi kluczykami i kompletem dokumentów zdecydowanie prościej "zalegalizować" lub ściągnąć okup (właściciel jak nie ma chociaż jednego kluczyka może pożegnać się z wypłatą odszkodowania)

auta kradzione "na lawetę" przeważnie są na części...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za pomysly juz sie pojawiaja. W moim wypadku kluczykow by nie mial (ma je zawsze w kieszeni), ale auto i tak by bylo odpalone i moglby jechac dopoki nie wylaczy zaplonu. Pozniej juz koniec. Bez kluczyka albo pilota nic z tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam alarmy, odcięcia zapłony i na odwrót dezaktywuje imo po zgubionych kluczykach itp.

Sposób wyżej opisany jest już nie stosowany no chyba że przez desperatów.

Dla mnie wejście i odpalenie auta zimuje od 5 do 30min w sposób nie uszkadzając niczego czasem są lekkie szkody które naprawiam. Prawdziwy złodziej ogarnia to w max 5min łamiąc zamki i wyrywając plastiki by dostać się do imo i kompa bo złodzieje się nie bawią w podpięcie kompa by zdezaktywować imo tylko podmieniają komputer i kostkę omijającą imo..

Polecam odcięcia zapłonu wyposażone w karty zbliżeniowe.

Kate trzymamy w dowodzie rejestracyjnym i bez niej nie odpalimy auta i jak autko oddali się od karty to gaśnie. Proste tanie i bardzo skuteczne.

Moja rada dla was to nie tankujcie auta do pełna! Przyjeżdżają do mnie ludzie na wymianę rur łączących wlew z bakiem po kradzieży paliwa. W grudniu były 2 osoby i styczniu 3 osoby, a nie jestem jedynym serwisem w łodzi. Koszt rurki do np. matiza 160zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam karte keyless i dealer fajnie powiedzial ze ma to plusy i minusy :) jak beda kradli odpalone auto to zgasnie ono po oddaleniu sie ode mnie. I albo zlodziej sie wystraszy i ucieknie albo wroci i mnie nastuka zebym oddal karte :D:d:d


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jaki czasie autko gaśnie można ostawić w nowych modułach i ja ustawiam standardowo na 1min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

widze ze ciekawy temat sie ukazal

a jaki jest mniej wiecej koszt tej karty keyless z zamontowaniem?i ile to trwa ?

ja obecnie po utracie 2 aut mam teraz alarm oraz gps/gsm tracker (lecz nie ma chyba bezpieczenstwa na 100% )

dziekuje


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normad w austrii Ci dwa auta zakosili?? :o szok!!

Osobiscie gdybym mogl wybierac to wolalbym jednak kluczyk. Jak maja ukrasc auto to i tak je ukradna. Nie da sie temu zapobiec. A karta pomimo pozornej wygody jest upierdliwa.

Razu ktoregos zeszlego roku zimno bylo z rana wiec w klapkach przed dom, odpalilem auto co by sie nagrzalo i odtajalo, wrocilem na kawke, ubralem sie i jade do pracy.... znaczy poznie pojechalem bo po chwili mialem jogging spod domu sasiada po porfel ktory zostal na parapecie :D

A ruszac sie trzeba bo podobno auto sie zamelduje gdzie trzeba ze zostalo buchniete...

Moim zdaniem najlepszy zwykly kluczyk i dobre ubezpieczenie. :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zawsze w Pl na urlopie 1na ulicy a drugie az ciezko uwierzyc z niby Parkingu stzezonego :veryangry: wyjechalo i nikt nic nie wiedzial

lecz na dzien dzisiejszy nawet w Austrii gina auta i to w takiej skali ze szok (otwarcie granic UE/schengen) Rumuny ,Bulgarzy a wciagu godziny Austrie opuscisz autem wiec im to na reke


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój dostawczak ma GPS-a.Koszt miesięczny abonamentu 32zł,ale założony dla kontroli pracowników rok temu.Efekt.......spalanie spadło o 50%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez jestem zadowolony z Gps trackera mam pelna kontrole w latwy sposob (jest tam duzo fajnych opcji)

hihi i widze gdzie sie porusza zonka :thumbsup: autem


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze zlodzieje wam te GPS trackery zaglusza jak bedzie trzeba :/ :/ Zludne poczucie bezpieczenstwa ;) Keyless jest fajne - ale skoro sPrytny wie jak to obejsc to zlodziej tym bardziej ;) Ogladalem kiedys reportaz o Polaku w Niemczech -- zreszta sami obejrzyjcie:


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VDR ja w to nie watpie zgadzam sie i jak wyzej napisalem nie istnieje 100% zabezpieczenie no jedyne poprostu nie miec auta


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale niestety nawet gdy jest ubezpieczone to nie dostaniesz 100% sumy a wiem z wlasnego doswiadczenia jak to jest z ubezpieczalniami wiec zawsze jest sie bardzo duzo w plecy i niezycze nikomu aby go taka sytuacja spotkala


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na GPS/GSM-a szkoda kasy teraz każdy złodziej ma zagłuszacz GPS/GSM bo kosztuje on u mnie 200zł, a można i taniej go kupić.

Normad, Koszt karty zbliżeniowej z montażem 300zł wersja montażu PRO.

Tego złodziei nie przewidzi bo auto gaśnie po określonym czasie. Odpali przejedzie kawałek i dopiero musi szukać gdzie jest wpięty moduł. Wszystkie przewody są czarne, a nie jak np.u Stig-a standardowe kolorki (biały i żółty)od odcięcia zapłonu.

Druga sprawa to w jaki sposób jest odcięcie wpięte, czy zaraz przy bezpiecznikach bo tak większość robi czy bardziej sprytnie schowane. Ja zawsze pytam ile klient chce na zabezpieczenie przeznaczyć kasy bo większość zakłada alarm by mieć sterowanie centralnym zamkiem z pilota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostaniesz 100% tylko musi zniknąc w pierszym roku użytkowania:D


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sprytny to masz strasznie drogo ten zagłuszacz :harhar: :harhar: :thumbup: :thumbup: . Oczywiście żart. Złodziej jak ma ukraść autko to i tak je ukradnie, nie pomoże nawet karta, ba nawet wiem z doświadczenia, że niektórzy złodzieje szybciej odpalą auto na kartę niż kluczyk, ale... Co do sposobu na naklejkę to nie zgodzę się z przedmówcą, że złodzieje tak nie robią. Robią i nawet inne dziwniejsze rzeczy. Miałem ostatnio zabezpieczone narzędzia do odpalania VW, Audi i innych "niemców". Naprawdę był to prosty i ogólnie dostępny sprzęt - koszt zagłuszacza GPS i wszelkich pasm różnych urządzeń to jakieś 40 zł, do tego "zapalarka" ręczna około 30 no i prosty łamak - DIY :harhar: . Najlepszym i najtańszym zabezpieczeniem jest tzw "psztyczek" tak mówią o tym "fachowcy". Jest to ręczny wyłącznik zapłonu. Nawet jak złodziej podłączy swój komputer, zapalarkę itp to autka nie odpali. Pamiętajcie, szczególnie Panie, nigdy nie zostawiajcie swoich torebek na wierzchy jak jedziecie przez miasto. Były przypadki gdy kobitka zatrzymywała się na światłach, że łobuz otwierał drzwi i zabierał torebkę, nawet wybijał szybę w drzwiach. Niestety są takie czasy, że i autostopowiczów nie powinno się zatrzymywać, bo niekiedy zatrzymuje nas miłą Pani, a później pamiętamy tylko, że wsiadała do nas do autka. Co do marek. Wiem, że jednym z "cięższych" aut do odpalenia jest Peugeot, ale dlaczego....kto zgadnie ma plusa :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

pozdro Grzegorz


Akwa ....... zł, osprzęt ...... zł, skała i życie ........ zł, uśmiech mojego dziecka co rano przy akwa BEZCENNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój wygląda tak:

e87d1bbc454577f1.jpg

i zagłusza nie tylko GPS-a ale przede wszystkim GSM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jednym z "cięższych" aut do odpalenia jest Peugeot, ale dlaczego....kto zgadnie ma plusa :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

pozdro Grzegorz

Tak Peugeot... - mechanik wymienił rozrząd i już nie odpala i nie podnosi szyb :thumbup: Elektroniki tam jest więcej niż powinno, ponieważ ten egzemplarz nie ma filtra FAP, nie ma zbiorniczka na płyn FAP a kontrolki się zapalają hehe. Tzn. nie ma fabrycznie filtra a już czujniki kładli takie asy. Model 307 2005r.

A złodzieje i tak ukradną jak upatrzą. Z drugiej strony warto posiadać ulubione auto złodziei.


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hhehehe tak czytam i czytam i niektore wypowiedzi to smiech :rofl: :rofl: :rofl:

jak gosc bedzie chcial wam ukrasc auto to to zrobi , nie bedzie patrzyl na konsekwencje :realmad: :realmad:

z drugiej strony ciekawe jak byscie sie zachowali ( ja rowniez ) jadac autem za pol banki i na skrzyzowaniu podchodzi 2 typow i jeden was wyrzuca z auta a drugi wsiada z drugiej strony i wywala malzonke i sie jeszcze smieje i odjezdza , do tego zabiera wam wszystko tzn kluczyki papiery , nawet te wasze boskie karty , a gps to os..ć , u mnie w poprzedniej firmie gwizdneli 2 bolidy na gpsie i jeszcze piernik wie na czym ,

jakies 2 lata temu do taksowki w tarnowie wsiadlo 2 gosci , kierowca byla babka z korporacji , powiedzieli zeby zawiozla ich na wioske pod miastem , ok pojechala , w polowie drogi jeden gosc kazal sie jej zatrzymac na przystanku , zaczal jej placic , drugi jadacy z tyl jako pasazer wysiadl i wywalil ja z auta , i odjechali , byli ta tyle glupi ze jechali A4 a babka zaraz po wyrzuceniu z auta zglosila kradziez, gosc z policji mowil ze jak by nie jechali glown adroga to nie ma za bardzo szans na znalezienie auta , bolid to klasa e mercedesa "okular"

sprawe znam bardzo dobrze bo to znajoma rodzinki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.