Skocz do zawartości

Historia edycji

chwialek

chwialek

Jak obecnie przedstawia się wasz pogląd na temat dotąd powtarzającej się mantry - tj równowagi jonowej w akwarium morskim.

Idąc z duchem czasu czy ktoś odważy się zamieścić 2 testy ICP nie ważne czy to Triton, Marine Lab czy też inne wykonane w odstępie najchętniej 6+ miesięcy?

Wyniki prosiłbym dodatkowo wzbogacić o opis

metoda suplementacji ( "balling" ale w ujęciu chemicznym, czy też firmowym, 2 3 płyny po równo czy wg konsumpcji )
Jeśli to możliwe to orientacyjnie ilość litrów chlorku sodu i sody dodanej w okresie pomiędzy testami.
dodatek sbs / bez dodatku sbs
podmiany / bez podmian
podmiany: Kranówka+sól / RODI+sól
odpieniacz / bez odpieniacza
dodatkowa suplementacja I Sr B K  czy jednak bez niej

Zastanawia mnie jak wygląda kwestia odkładania się chlorku sodu w waszych akwariach? Bo tutaj teoria nadal powielana jak mantra "równowaga jonowa czyli lanie po równo" powinny odznaczyć swoje miano.

@Tomol@Jukos@Alfik1980@dla syna was wywołam do tablicy bowiem zdaję sobie sprawę z różnic pomiędzy waszymi systemami suplementacji i prowadzenia baniaków. Chciałbym zobaczyć czy różnice widać na magicznych cyferkach.
Jeśli ktoś chciałby podzielić się swoimi wynikami to zachęcam - być może w związku z upływem czasu i dostępnych obecnie metod wyjdą inne dotąd nie poruszone tutaj kwestie. Spostrzeżenia mile widziane.

chwialek

chwialek

Jak obecnie przedstawia się wasz pogląd na temat dotąd powtarzającej się mantry - tj równowagi jonowej w akwarium morskim.

Idąc z duchem czasu czy ktoś odważy się zamieścić 2 testy ICP nie ważne czy to Triton, Marine Lab czy też inne wykonane w odstępie najchętniej 6+ miesięcy?

Wyniki prosiłbym dodatkowo wzbogacić o opis

metoda suplementacji ( "balling" ale w ujęciu chemicznym, czy też firmowym, 2 3 płyny po równo czy wg konsumpcji )
Jeśli to możliwe to orientacyjnie ilość litrów chlorku sodu i sody dodanej w okresie pomiędzy testami.
dodatek sbs / bez dodatku sbs
podmiany / bez podmian
podmiany: Kranówka+sól / RODI+sól
odpieniacz / bez odpieniacza
dodatkowa suplementacja I Sr B K  czy jednak bez niej

Zastanawia mnie jak wygląda kwestia odkładania się NaCl2 w waszych akwariach? Bo tutaj teoria nadal powielana jak mantra "równowaga jonowa czyli lanie po równo" powinny odznaczyć swoje miano.

@Tomol@Jukos@Alfik1980@dla syna was wywołam do tablicy bowiem zdaję sobie sprawę z różnic pomiędzy waszymi systemami suplementacji i prowadzenia baniaków. Chciałbym zobaczyć czy różnice widać na magicznych cyferkach.
Jeśli ktoś chciałby podzielić się swoimi wynikami to zachęcam - być może w związku z upływem czasu i dostępnych obecnie metod wyjdą inne dotąd nie poruszone tutaj kwestie. Spostrzeżenia mile widziane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.