Skocz do zawartości
facta

Pudełko przelewowe DIY

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w podobnym choduje apitasie , które zwiały przed chelmonem :thumbup: . Piękne wykonanie ale zaraz będą tam glony wapienne . Można czyścić ale po co ?


akwa.240 l ,tylko miękie Sump 100 l, ośw .4 x54W + nocne, odpieniacz DIY, obieg 3000l ,cyr 2x6000 +1x3000 ,

start :04.11.2007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki najlepiej zastosować srubunek i jaką złączkę aby polaczyć z wezem 16/22


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne pudełko tylko brakuje Ci jednej przegrody, bo w razie zaniku prądu musisz odpowietrzać pudełko

http://www.melevsreef.com/allmysumps.html


akwarium 60x60x60 + 50l sump, odpieniacz DELTEK SC1350 lampa led 130W, biopellets

http://www.nano-reef...m=posts&q=32943

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rurki od srubunkow beda wystawione wyzej to i przegrody nie potrzeba


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michal98 w podanym przez Ciebie linku rolę tej przegrody zastępuje jak powiedział W32darWin rurka która musi z dna wystawać minimum 4cm tak czy inaczej trzeba założyć np. druso i rurkę do rewizji więc nie ma sensu komplikować tego uwierz mi nie sprzedał bym czegoś co nie działa jak należy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich...to może i ja dołoże swoje 3 grosze do tematu, ja u siebie z braku miejsca zrobiłem sumpa obok akwarium (a że akwa niewielkie to i supmpik malutki...w obiegu jakieś 90 litrów) a że nie uważam się za osobę doświadczoną poszedłem za wiedzą kolegi Kmirko (i tu wielkie dzięki za uzyskaną pomoc :bow ).

Sump stoi obok akwa i jest połączony pudełkiem przelewowym od Facta a co najważniejsze działa tak jak powino, i nie występuje u mnie efekt "...siorbania..."

Chętnie wstawiłbym dokładniejsze zdjęcia ale tylko na priv, bo pudełko jest sklejone, ale dla pewności uszczelniłem je silikonem...źle nie jest ale pierwszego miejsca w estetyce by nie zajął.

a tu foteki...tak na szybko.

Spływ można jeszcze zastąpić trzpieniem od filtra wewnętrznego owiniętego włókniną i wtedy jest dodatkowa filtracja mechaniczna...ale wtedy trochę już słychać spływ wody :thumbup:

Kolega Facta odstawił kawał dobrej roboty...pełna profeska.

post-12829-0-66277500-1332528263_thumb.jpg

post-12829-0-08671600-1332528283_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecany film:

Jak widać działa :whistle: pompa nj2300 spływ na rurach 3/4" zawór skręcony do połowy czyli może spokojnie dużo więcej przyjąć.

Pudełko z grzebieniem o długości 20cm, które standardowo robię jednak między czasie powstały też wersje mniejsze z 12cm grzebieniem jak np. u Lacmar lub wersję wydłużoną gdzie pudełko mieści się jeżeli ktoś ma wzmocnienia na krawędzi akwarium może kolega się ujawni ze zdjęciem :thumbup:

To co wykonuje dla kolegów jest kitem, czyli wszystkie elementy powycinane z klejem i dodatkowym osprzętem. Tak aby potem nie było problemów że estetyka nie jest taka jak powinna :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj film bez podkładu muzycznego. Zapewne większość z nas jest ciekawa kultury pracy tego urządzenia a muzyka skutecznie je zagłusza :).


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj film bez podkładu muzycznego. Zapewne większość z nas jest ciekawa kultury pracy tego urządzenia a muzyka skutecznie je zagłusza :).

słychać siorbanie, ale zawsze mozna zalozyc durso. Siorbie ale juz znacznie ciszej i mozna przy tym zasnac


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem na etapie projektowania pierwszego akwarium morskiego 160l. Na pierwszy ogień idzie pudełko przelewowe jednak nie mogę nigdzie dorwać zwymiarowanego pudełka (popularnego z allegro) dlatego przedstawiam projekt i proszę o rzucenie okiem czy takie komory będą dobre. Śrubunki 2 x 32mm (spływ, rewizja), klejone wszystko acrifix 192. Wymiary podstawy to 194x208mm wysokość 184mm. Wszystko zrobione z plexi 4mm. Jeżeli wszystko będzie dobrze w tygodniu będzie wystrugane. Proszę o podpowiedz czy coś z tego będzie czy nie ;)

c853f62501f0d7d1med.jpg

195ebd93e7ae49dcmed.jpg

Jeśli jest to na etapie projektowania, to może pomyśleć nad kieszenią przelewową? Znacznie taniej wychodzi, niż plexi. Jedyny problem, to wykonanie wycięcia w ściance akwarium. Takie pudełka stosuje się w gotowych baniakach bez możliwości przeróbki zbiornika i to przedraża inwestycję.

greggal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lacmar- zasiedl czymś ten sump. Więcej skały albo małe refugium.

Facta- 2300 l/h na dwóch rurach 20mm przykręconych do połowy tak ?


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnego siorbania nie słychać mikrofon był tak ułożony że chociaż muzyka była cicho to na filmie wygląda jak bym chciał coś zataić ale proszę nowy filmik:

Jak widać słychać tylko jak się przyłoży ucho (lub mikrofon) do rewizji. Telefon odsunięty kilka cm od pudełka i już cisza łóżko mam 1,5m od akwarium i da się spać :thumbsup:

Kośmid spływ jest przykręcony do połowy i tam wędruje cała woda, na rewizji nie ma zaworu spływa tam tylko od czasu do czasu kilka kropel wody jak na filmiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda regulacja poziomu wody w pudełku?

Kolega miał takie coś i pomimo dwóch zaworów na spływie pudełko żyło własnym życiem :)


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom wody regulujesz wysokością rurki rewizji. Zawór masz tylko na spływie, który ustawiasz tak aby poziom w pudełku był na wysokości górnej krawędzi rurki rewizji. Jeżeli będzie woda wyżej przeleje sie przez nią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rozumiem że tak to wygląda w przypadku rewizji. A co jak nie ma rewizji?

Jak utrzymać stały poziom w pudełku?

Bo teoretycznie powinno to wyglądać tak że, że pompa powrotna jest mniejszej wydajności niż spływ wody i wtedy poprzez regulacje zaworów na spływie ustala się wymagany spływ.

Ale to niestety teoria i w praktyce tak nie ma, poziom sam się zmienia co jakiś czas.

Edytowane przez pio7 (wyświetl historię edycji)

96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego facta wiem ze stary post ale czy moglbys powiedziec czym wycinales i jakim klejem kleiles?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dotarło ;) Powiem ci świetne ! Jakość wykonania swietna. Już sklejone jutro wstawię fotki. Trochę się porozlewał i nie wygląda tak jak twoje. Klej poszedł cały, a nawet brakło na grzebień. Grzebienia nie przykleiłem. Dzięki bardzo ! ;) Teraz już wiem dlaczego na początku wkręcać śrubunki. Instrukcja zrobiona perfekcyjnie. Pozdrawiam i jeszcze raz DZIĘKI!!!!!!!!>>>????!!!!!


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ci pisałem grzebienia się nie klei, żeby można go było wyciągnąć i wyszorować : )

A klej się porozlewał bo za dużo nałożyłeś i dlatego teoretycznie brakło ;) Ja ostatnio do pudełka przyczepiłem Xenie żeby go obrosła więc nie ma się co przejmować łączeniami. Bo jak nie glony to co innego zasłoni.

Jedyną zmianą w pudełku jaką zrobilem to zaokrąglony grzebień na końcach - ładniej wygląda.

Jeszcze odpowiadając na pytania z pw żaden element nie jest wycinany laserem dlatego też nie ma problemu z pękającymi krawędziami.

MR_CUBE - Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propozycje :jak dobrać rury i pompę >

pudełko przelewowe blau " Przepływ maksymalny: 1500 l/h Rura spływowa: 25mm ", odpieniacz też blau model 400 z pompą 1000l /h , wysokośc podnoszenia 110 cm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem pudełko od kolegi 'facta'. Zastąpiło ono dotychczasowy spływ 'overflow pipe'.

Rura spływu ustawiona 10mm powyżej czarnej przegrody żeby się nie zapowietrzało. Rewizja ustawiona 15mm poniżej grzebienia żeby za dużego spadu nie było co ma znaczenie przy hałasie i przedostawaniu się powietrza do komory pudełka. Na spływie zawór przykręcony tak żeby woda leciutko lała się rewizją.

W końcu mam ciszę w baniaku, nic się nie zapowietrza, ładnie restartuje po zaniku prądu. Polecam pudełeczko od kolegi, ładnie wycięte i nie ma problemu przy klejeniu. Gitara :-)


Akwarium 120x50x50, ATI 8x54w dimm, Skimmer DIY, Tunze6025, JVP102, JebaoWP25, DSB-Refugium

Poprzedni baniak: http://nano-reef.pl/topic/44325-przesiadka-na-wiekszy-baniak/page__p__428249__hl__%2Bpierwsza+%2Brafa+%2Brumuna__fromsearch__1#entry428249

Pierwszy baniak: http://nano-reef.pl/topic/40486-50l-pierwsza-rafa-rumuna/

f885507dbdc1ce88adc3bf6fd57aba38u787a691.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupiłem od kolegi "facta" pudełko przelewowe, troszkę zmienione... (grzebień jest na stałe... ale, to nie problem )

wykonanie i estetyka: super..

. instrukcja klejenia: czysta i jasna... nikt nie będzie miał problemu z montarzem.. ( nawet troszkę kleju zostało).

Gorąco polecam,Swietna alternatywa dla kupnego pudełka w sklepie... no i cena.... po prostu "bajka" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za reklamy :thumbsup:

Aktualne wersję jakie wykonuję 200mm, 120mm, 80mm, (długość grzebienia). Wersję kit do poskładania i teraz też gotowe posklejane.

Otwory pod śrubunki wedle życzeń.

Oczywiście jak nie którzy wiedzą robię też pudełka na indywidualne zamówienie, staram się do każdego dostosować, tak żeby było dobrze.

Po 2 latach testów przedstawiam jak wyglądają teraz, w porównaniu do pierwszych postów, kilka rzeczy jest pozmienianych (choć nie rzucających się w oczy), aby działało niezawodnie.

Po doświadczeniach zdecydowałem też, że grzebień nie będzie zdejmowany. Chyba że ktoś się uprze : )

e99d468bd0abe00amed.jpg

3bcc09dbee5d8dd1med.jpg

c6572d5681357a1fmed.jpg

c1f2cbaf0a05e94bmed.jpg

73c4bbc8d5e7983dmed.jpg

fc20f19dfda4611bmed.jpg

db347e1a09e8bf2amed.jpg

Na zdjęciach nie widać uchwytów mocujących pudełko na krawędzi akwarium, wężyka i zaworka przeciwzwrotnego, które wchodzą w skład zestawu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.