Skocz do zawartości
facta

Pudełko przelewowe DIY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem na etapie projektowania pierwszego akwarium morskiego 160l. Na pierwszy ogień idzie pudełko przelewowe jednak nie mogę nigdzie dorwać zwymiarowanego pudełka (popularnego z allegro) dlatego przedstawiam projekt i proszę o rzucenie okiem czy takie komory będą dobre. Śrubunki 2 x 32mm (spływ, rewizja), klejone wszystko acrifix 192. Wymiary podstawy to 194x208mm wysokość 184mm. Wszystko zrobione z plexi 4mm. Jeżeli wszystko będzie dobrze w tygodniu będzie wystrugane. Proszę o podpowiedz czy coś z tego będzie czy nie ;)

c853f62501f0d7d1med.jpg

195ebd93e7ae49dcmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest okej, pudełko będzie działać, dodaj jeszcze coś do przyciśnięcia pudełka do szyby, żeby się nie bujało na krawędzi akwa. Wystarczy kwadracik 3x3 cm z wkrętem z plexy, który dokleisz poniżej tylnej ścianki (tej od strony akwarium).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt tylko sfazowanie poprawie żeby było takie samo :thumbsup: Dzięki ejerzyk widziałem właśnie że ty też masz takie jeszcze tylko dwa pytania jakiej średnicy jest rurka odpowierzająca? i drugie czarna pleksa jest wyciągana żeby można było czyścić wnętrze czy to jest sklejone na stałe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze juz zrobilem pare pudelek - rowniez podobne do tego, to radze ci zebys boki robil z przezroczystego plastiku zeby widziec czy sie nie zapowietrza i czy cos nie wlazlo do pudelka


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Czym wycinacie ścianki boczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi byc szczelnie sklejone zeby sie nie zapowietrzalo. Czarna pleksa nie przepuszcza swiatla to glony nie beda rosly. A grubosc wezyka nie ma wiekszego znaczenia potrzebujesz go tylko po to zaby odessac powietrze.


75 gal 6x54w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

No pewnie, że będę chciał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak szacujesz koszty zrobienia pudełka?


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez sie zastanawiam nad zrobieniem pudelka ale czy takie jak Twoje mozna zrobić o połowę mniejsze. Oczywiscie przepływ bedzie mniejszy i pewnie do mniejszego akwarium starczyloby


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełna profeska, bardzo eleganckie puzderko :thumbup:

Kiedy zaczynasz produkcję seryjną? ;)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładne wykonanie pewnie coś z tego będzie :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge poprosic o wymiarowke elementow? Moze byc w dowolnym rozszerzeniu. Tez bym sobie wycial na swoim cnc.


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota i estetyczne wykonanie, brak rewizji to bolączka pudełek przelewowych i dobrze że pomyślałeś o dodatkowym otworze na rewizje. Ja w swoim pudełku na którym się wzorowałeś wykonałem z PVC klapkę nakładaną nad przestrzenią gdzie znajduje się grzebień, takie zabezpieczenie przed ślimakami i wyskakującymi rybami.

Oczywiście na szczycie pudełka musi być możliwość odciągania nagromadzonego powietrza czyli zamontowany wężyk z zaworem odcinającym, ale pewnie o tym już wiesz.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za takie opinie :unworthy:

Oczywiście na szczycie już jest wykonany "kryształek" w kształcie kolanka z zaworkiem przeciwzwrotnym wieczorem dorzucę zdjęcie, kmirko pytanie do Ciebie czy u góry pudełka w części gdzie znajdują się rury od przelewu jest jakaś klapka do zamykania tej komory? nie chcę potem bubla chłopakom sprzedawać :harhar: Nad przestrzenią gdzie jest grzebień w standardzie nie będzie klapki jak coś to dodatek ekstra : )

Co do produkcji to zostałem zasypany pytaniami na PW informuje wszystkich zainteresowanych że będę je produkował a wycena to już indywidualna sprawa w zależności od rozmiarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...kmirko pytanie do Ciebie czy u góry pudełka w części gdzie znajdują się rury od przelewu jest jakaś klapka do zamykania tej komory? nie chcę potem bubla chłopakom sprzedawać ...

Przestrzeń nad rurami odpływu jest otwarta ze swobodnym dostępem, nie ma uzasadnionej potrzeby montowania klapki w tym miejscu.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.