Skocz do zawartości
Amphiprion

Warcząca pompka NewJet

Rekomendowane odpowiedzi

dokładnie, tak miałem u circulatora, wirnik buczył jak traktor i nie obracał się po własnej osi, zdejmij oslonkę wirnika, włącz i spawdź czy dobrze chodzi, jak tak to włóż do baniaka, powinno zadziałać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, sam wirnik odrobine sie rusza w stosunku do magnesu. Tak o jakies 1/4 obrotu. Spróbuję go skleić. Na silikon, albo kropelkę (co lepsze?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...tylko jak ten silikon tam zamontować? Bo szparka między wirnikiem, a magnesem jest minimalna, a jak dam taką otoczkę, to może robić problemy przy obracaniu się...kropelka jest bardziej płynna, wnikła by w tą szczelinkę a to na zewnątrz bym wytarł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak podgrzejesz silikon to powinien byc bardziej płynny, upłyni :( swój stan skupienia :Dm nie wiem czy kropelka jest obojetna na słoną wodę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adi, poszukaj o wpływie kropelki na wodę morską na forum, potem wróć i napisz o tym wypracowanie. A ty nie wszkole?:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jestem w kropce. Dwie pompki hałasują w taki sam sposób:( Słychac dwa pokoje dalej:( kurcze... Jesli problem nie leży wpompkach, to gdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi, masz jeden dzień wolnego na przemyślenie tego i owego.

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemek, a co ty myślisz o akustycznym panelu? Już sama obecność pompki w panelu robi chałas w całym mieszkaniu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ciezko sie liczy takie rzeczy tj. rezonans.

A z czego jest ten panel, z PVC? Moze to tu jest przyczyna? :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znasz przysłowie o miarce?

Poza tym, nie widze powodu zeby uzasadniać - jeśli bardzo Ci zaś na tym zalezy, przeczytaj sobie wątek z Tobą w roli głównej - i wyciągnij wnioski

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AquaManiac, panel jest ze szkła, i wydaje mi się,ze to właśnie dlatego buczenie pompki jest takie "dźwięczne" Dziś po południu będe jeszcze walczuł, może coś wywalczę. Najwyzej zlikwiduję panel, kupię biostarflotora, i problem zniknie, chyba, ze będzie z kolai problem z pompką od biostara...to chyba nie jest wyjście. Wiele osób ma panel, i nie marzekają. Może powinienem zbudować styropianowe pudełko dla pompki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amphiprion - podejrzewam ze przyczyną tego odgłosu jest fakt, iż w jakimś miejscu pompa/rura dodtykają szkła(moze się na nim opiera? Rurka przenosi wibracje z pompy i stąd ten odgłos. Ogólnie MaxiJety ine sa takie głośne -- na pewno nie tak , żeby warczały.

Pozdr

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że nawet jak sama włączoną popmkę trzymam w dłoni w panelu (czy też za kabelek) ale tak, że nic nie dotyka do niczego, to i tak powstaje rodzaj rezonansu nie do zniesienia, czy to w ogóle możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety tak ale może wystarczy przegrodę usztywnić czymś i powinno byc po kłopocie.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi i znów trzepiesz nie potrzebne posty !!


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co? mam wra?enie, ze problem lezy w kszta?cie panela:( Dochodz? do wniosku, ?e chyba b?de musia? go wyci?c. I teraz mam dylemat. Nie moge zamontowa? miniflotora (bo mam pokryw?). Wi?c, co kupi?:

1.Beasta 400?

2. Biostar flotor'a?

B?d? dzia?a? jako zawieszona z ty?u akwarium. Kt?ry lepszy/cichszy? Kt?ra pompa lepsza? Z wirnikiem igie?kowym, czy ceramicznym trzpieniem?

Nie b?dzie panala, wi?c czy w przypadku Beasta b?de mia? problem z bombelkami? Jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz zmienić pompę jak w ogóle to chyba biostara choć kolega teq miał problemy z wirnikiem to skleił kropelką i NA RAZIE jest git, myślę że najlepszym roziązaniem jest zmiana pompy mógłbyś poszukać circulatora 1100 u mnie 650 był praktycznie niesłyszalny w panelu 6cm sprawdzanym na słodkiej wodzie newjeta możesz dać jako cyrkulacyjną chyba że będzie piszczeć tak dalej, cicrulator to ok. 40-50zł drugim najlepszym roziązaniem jest odpieniacz DIY


Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadł mi do głowy nowy pomysł,

czy to możliwe, ze drgania pompki przenosza się przez wodę na szyby akwarium, a dalej (pomomo izolacji) na szafke i na panele na podłodze? Juz nie wiem co myślec, więc może to w ogole jest coś zupełnie innego:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czegoś nie rozumie . mam tą samą pompe teraz jest obiegową zrobiłem test zatykałem jej wylot odtykałem jest cicha żadnego warczenia nic. Ale ta pompka mo ciekawie "ułożyskowany" wał z przodu i z tyłu są takie tulejki wchodzą do 3 ramiennego mocowania może jedna tulejka Ci wypadła albo ranie jest uszkodzone.


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Khmer, sprawdziłem, obie tulejki są, i nie ma tam luzów...

A czy u ciebie wirnik też kręci sie w stosunku do magnesu tak o jakieś 1/4 obrotu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.