Skocz do zawartości
CNCRob

(K) żywa skale w UK

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam namiaru gdzie moge zamowic lub odkupie od kogoś z Anglii żywa skale na której będzie jeszcze cos żywego :) w okolicznych sklepach skały są wyskubane przez sprzedawców do lysa


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie żywa skała to dopiero pieśń przyszłości, ale planowałem zamówić:

wielkie dzieki :) tylko musze pomyslec jaka skale wybrac, miejsce pochodzenia itp :) tak na marginesie, z jakiego miasta jestes?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupowalem i zreszta do tej pory kupuje u goscia z tego pierwszego linka. Zreszta Nigel (tak ma chyba na imie ) zaopatruje polowe UK w LR. Jak masz pozliwosc to mozesz sie umowic na wizyte osobista.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przede wszystkim poczytajcie chlopaki w dziale dla nowicjuszy o kryteriach wyboru skaly :) chyba tylko jednej osobie na forum trafil sie bonus w postaci zywej mureny w skale :) wiekszosc z nas dostala, glony roznej masci, od valonii po byropsis, modliszki, pistoletowe, manjano, apitasie, hydroidy i slimaki nagoskrzelne :)

Mysle ze kazdy, absolutnie kazdy bardziej doswiadczony morszczak bedzie odradzal kierowania sie przy zakupie wygladem zewnetrznym skaly. Niech nam zyje w zbiornikach to co chcemy i co oko cieszy a nie to, co sie przywloklo i z czym poradzic sobie nie mozemy :)

Pozdrawiam


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupowalem i zreszta do tej pory kupuje u goscia z tego pierwszego linka. Zreszta Nigel (tak ma chyba na imie ) zaopatruje polowe UK w LR. Jak masz pozliwosc to mozesz sie umowic na wizyte osobista.

potwierdzam pierwszy link. Skala pierwsza klasa. Kupilem pierwsze 10 kg w lokalnym sklepie i wyszlo z niej wiecej glonow niz myslalem. Dokladnie ten gosc z live-rock.uk ma na imie Nigel. Bardzo sympatyczny i konkretny gosc. Mam kolejne 12 kg od niego i nie zauwazylem wysypki paskudztwa. Skala jest juz dojrzala w 100%. Jedno zastrzezenie. Bluestone...hm, jakos szalu nie ma poza tym ze w miejscach zlaman masz niebieskie przebarwienia tak jak bys rozlupal agata. Poza tym Nigel zdominowal jakoscia rynek UK i niezle mu idzie z ekspansja na zachodnia Europe. Skala godna polecenia. Ma rowniez w polowie ceny maly gruz swietny do sumpa lub do laczen konstrukcji w glownym panelu. Mozna kupic kawalki mniejsze, wieksze, owalne, plaskie i tak do woli. Cyjano nie chcialo na ta skale nawet wlezc w moim akwarium. Jedynie co przywloklem z zycia w skale to mikroskopijnej wielkosci krabik jakies 3 miechy temu. Teraz ma wielkosc mniej wiecej paznokcia i bawi sie w tarzana noca na gloniskach. Nie wiem czy szkodnik czy nie, jest tak szybki ze nawet nie potrafie sobie przypomniec ubarwienia.


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przede wszystkim poczytajcie chlopaki w dziale dla nowicjuszy o kryteriach wyboru skaly

[...]

Jak znasz jakieś logiczne porady dla początkujących to warto je przytoczyć. Bo porada żeby skała była lekka i porowata, nie za bardzo się sprawdza w przypadku kogoś kto skałę widział tylko na obrazku. W szczególności kiedy zamawia się ją przez Internet... Ja będą omijał kawałki skały które wyglądają jak zwarte bryły wapnia, również wszelkie "gałęzie" raczej sobie też odpuszczę bo nie wyglądają naturalnie. Będę szukał kawałków z zagłębieniami i kanałami. Co do wyglądu powierzchni, to często widuję w UK skałę która jest nienaturalnie biała i czysta, wtedy mam wrażenie że nie do końca jest ona żywa, choć wolałbym uniknąć skały zarośniętej długimi glonami. Idealnie by było gdyby skała miała jakieś czerwone glony wapienne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Idealnie by było gdyby skała miała jakieś czerwone glony wapienne.

U Nigela kupisz tylko taka skale, czerwone glony wapienne pokrywaja kazdy kawalek nawet w 95%. Gwarantowane.


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim za porady, zamowie wiec u niego :) tylko ktora wybrac z tego co u niego widze? "Cured Fiji Live Rock" czy "Bluestone Live Rock"? czym sie one roznia? niestety osobiscie sie z nim nie spotkam, za daleko ma sklep :(


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim za porady, zamowie wiec u niego :) tylko ktora wybrac z tego co u niego widze? "Cured Fiji Live Rock" czy "Bluestone Live Rock"? czym sie one roznia? niestety osobiscie sie z nim nie spotkam, za daleko ma sklep :(

Jak napisalem, bluestone live rock to tez dobra skala , tylko wymieszana ze skala osadowa z niebieskimi przebarwieniami po niebieskich koralach wapiennych. Po odlamaniu wygladaja jak agat. Fajnie wyglada ale szalu nie ma. Nic nie zyskasz poza tym ze zaplacisz 1.5F wiecej. Polecam Fuji, jest naprawde swietna. Zamowiona przed godz 12.00 bedzie pod twoimi drzwiami na drugi dzien nie pozniej niz 17.00. Jak zamawiasz online to podajesz w opcjach czy chcesz na drugi dzien albo ustalasz inna date. pamietaj,ktos musi byc w domu zeby odebrac. Nie zostawiaja u sasiadow. Pojedzie spowrotem.


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze napisałeś. Myślałem ze będę mógł odebrać na poczcie czy cos takiego. Będę musiał pomyśleć jaki dzień bo w każdy niestety pracuje.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CNCrob wpadni do Ladka w weekend. Mam troche gratow, skaly, z reszta wyslalem Ci priv.

Rowniez polecam z Live-Rock UK a na live wyglada tak:

http://nano-reef.pl/topic/15277-kolejne-nano-gruzowisko-reaktywacja/page__view__findpost__p__143926

Dojrzewanie juz nie tak kolorowo.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej z likwidowanego baniaka zakupic? Tony skaly sie teraz walaja po wszystkich forach po 4-5F za kilogram. Skaly przez internet bym nie kupowal. Lepiej miec w reku najpierw to co do baniaka chce sie wlozyc. Raz ze ksztalty mozna dopasowac do wlasnej wizji ulozenia i samej koncepcji baniaka a dwa, ze przewaznie wysylane sa te kawalki ktorych z roznych powodow sprzedac sie nie udalo na miejscu :)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CNCrob wpadni do Ladka w weekend. Mam troche gratow, skaly, z reszta wyslalem

Ok dzięki Grzegorz. Zadzwonie pod wieczór i myśle ze się dogadamy :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CNC a szukales na tsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dachu nie szukałem i dzięki ale już wstępnie umówilem się z kolega Grzegorzem i od niego wezmę skale. Dzięki wszystkim za porady


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.