Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

podmiana na ubogiej soli moze pomoc. Tropic marin ale nie pro ma zdaje sie 1050 Mg.

U mnnie magnez dosc dlugo trzyma poziom, wapno spada szybko, nie wiem jakie masz zuzycie ale ja bym stosowal podmiany.


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się magnezem wogóle nie przejmował i czekał az sam spadnie - dlaczego chcesz obniżać ?

Czy może mi ktoś mi podpowiedzieć jak obniżyć magnez bo mam bardzo wysoką wartość


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jeden ma racje a ile to jest wysoki magnez ?, dlaczego pytam ponieważ to jest tak jak z kobietami które jeździć nie potrafią, bo nie jeden facet w mawia im że to jest 20cm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem za wysoki magnez to mi akwarium na prostą wyszło ;)


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakich testów, z jakiej firmy używasz??

bo testy które kiedyś posiadałem zaniżały mi stan faktyczny magnezu, jeżeli u ciebie mocno od normy magnez odbiega to lepiej to sprawdź magnez u kolego jakiegoś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat u siebie zwalczajac glony powoli podnosilem mg i osiagnalem 1570. Glony zaczely brunatniec i obumierac. Ale powoli. Kiedys przeczytalem, nie jestem pewien ale chyba tutaj, ze bezpieczna granica jest 1800ppm. Ktos nawet pisal ze przekroczyl 2000 i nic sie nie dzialo. Tak wysoko nie zaszlem z magnezem. Na reef community USA byla kiedys dyskusja o wysokim Mg w 200 Galonach. Komus dozownik nawalil i w ciagu doby wlal sporo ballinga. Wszystkie slimaki i krewetki sie wylogowaly w ciagu nocy. Tak ze nie wiemy jaki poziom Mg i jak szybko sie podniosl z prawidlowego u kolegi. Ja osobiscie wyrownywalbym jesli to wazne tylko podmiana wody, no chyba ze jest w granicach poziomu rozsadnego.

Na pytanie czym zbic wysoki Mg jest tylko jedna odpowiedz. Wymiana wody.


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo: sprawdzić czy pomiar jest prawidłowy

Po drugie primo: jak nie jest prawidłowy tylko za niski to podnieść do właściwego stężenia

Po trzecie primo: jak jest za wysoki to zmienić sól na uboższą i czekać, nie robić żadnych dodatkowych podmianek, zostawić jak samo spadnie.

Na stężenia o 2000-2200 w zbiorniku nie widać żadnej reakcji, oprócz obumierania glonów. Problemem może być zbyt gwałtowne podniesienie tzn. ja podnosiłem nawet 60-70 dziennie, niektórzy czytałem że dobijali do stówy i takze nie było oznak stresu zwierząt. Ale gdzieś ta górna granica na pewno jest.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.