Skocz do zawartości
michalzgierz1989

Woda Z Filtra RO jak wykorzystujecie pozostały odpad 80 %

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj odpaliliśmy z Co-2 mój filtr RO i zrobiliśmy pomiar jak to wygląda, a więc 1 Litr wody do Akwarium (RO) 12 Minut z czego 1 Litr ścieku 3 Minuty :) z prostego rachunku z 5 Litrów kranówki mamy 20 % wody do Akwarium :) a co robicie z resztą mowa o tych co mają duże akwaria bo nie sądzę aby całe metry sześcienne były wylewane do ścieku :) napełniając 1000 Litrowy zbiornik z odpadu napełnił by prawie całe oczko wodne jak nie mały staw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety idzie do ścieku.Ja miałem taki pomysł jeśli mieszkałbym w prywatnym domu by ten odciek szedł do podlewania,oczka,do spłuczek w kiblu choć z tym ostatnim musiałby być jakiś zbiornik na poddaszu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

d zelazka do picia przeciez po przejsciu przez filtry to i tak jes czysciejsza niz z kranu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam wężyk od "ODPADU" wody włożony do tzw zbiornika spłuczki toalety, jak się przelewa to wszystko idzie w kibel, oszczędność może niezbyt duża, ale kilka litrów się uzbiera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja potrzebuje tygodniowo 10 litrów czystej tylko. Reszte zbieram do dużej miski i służy do ubikacji. Pare wizyt i całoś znika :D


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał zapomniałeś o - :p . można do ogródka do zbiornika na deszczówke


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ralfik,

do zelazka to bierz te czysta, bo ze scieku ma wiecej kamienia niz kranowka. Ona ma podobno nawet dla kwiatkow za duzo mineralow. :coffee:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam w łazience, do prania, a latem do podlewania ogródka do ścieku nie spuszczam nic chyba że sie przeleje jak zbieram w zbiornik ale to rzadko się mi zdarza .


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda nadaje się prawie do wszystkiego każdy sposób jest dobry na jej zagospodarowanie, grunt żeby jej nie marnować bo jak by nie patrzeć szkoda


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" a co robicie z resztą mowa o tych co mają duże akwaria bo nie sądzę aby całe metry sześcienne były wylewane do ścieku " --- NIC - ŚCIEK !

PS. z np. moczu też idzie odzyskaś wode albo go zagospodarować.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat juz byl niedawno

jak ktoś znajdzie poprzedni niech wstawi linka to połącze je


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.