Skocz do zawartości
bleq

Prawdopodobienstwo uszkodzenia elektrozaworu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po dwukrotnym zalaniu mieszkania... :/ ( dolewka firmy ręczny zawór z opcją sklerozy )

Szcześliwie zakupilem i zainstalowalem automatyczna elektroniczna dolewke oraz elektrozawor.

3 dni smigalo wszystko pieknie, odetchnalem z ulga .

I niestety dzis rano patrze... swieci sie critical level, poziom wody grubo ponad.

elektrozawor teoretycznie zablokowany bo nie swieci dioda ( swieci gdy jest wlaczany i otwarty)

a woda z RO zadowolona sobie leci.....

Wylączylem z prądu, wlaczylem , tak kilka razy i teraz dziala......

Jakie jest prawdopodobienstwo uszkodzenia takiego zaworu ????

Czy da sie tak ustawic setup akwa zeby spokojnie przez powiedzmy 2 tygodnie spac nie zagladajac do sumpiarni ????

pozdrawiam


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

g...ny elektrozawór lub sterownik. Na dolocie wody do RO moj e-z dziala ponad 2 lata ani razu sie nie zacial.

Elektrozawóe najlepiej jak jest na 12V i to w wersji nisko proadowej. Jak miales taki co moze grzac sie do 80st.C to to raczej typowe zachowanie.

Ja aktualnie używam sterownika z 2 wyjściami ( cały czas jednak nie mam czasu podłączyć drugiego kanału) i podpinasz tam 2 elektrozawory które w układzie wody chodza szeregowo.

Masz wtedy pewność że jak jeden puści to drugi trzyma.

Dobre elektrozawory mają w aquario.pl TYLKO na 12V !

Stosowanie 220V to może się skończyć .... porażeniem.

Jeżeli sterownik steruje tylko 220V zaworem to wyrzuć to do kosza....nuke.gif


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://aquario.pl/elektrozawory-do-gazu-co2-wody/514-elektrozawor-q-pneumatic-220v-kabel-zasilajacy.html

Nigdzie sie nie spotkalem z ostrzezeniem co do tych zaworow na 220V.....

Co mam rozumiec pod "porażeniem" ????

Temperatura ponoc najnizsza -36 stopni.

Czyli wg ciebie caly setup do wywalenia ???

NIe stac mnie narazie na komputer a nie widzialem dolewek na 12 V ..... chyba ze jest opcja z zamontowaniem jakiegos transformatora ktory zmniejszy juz napiecie do elektrozaworu...


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dolewka ci podaje 220V to wkładasz zasilacz 12V i możesz sterować elektrozaworami 12V.

Elektrozawory to mają do siebie że albo pójdzie cewka (nie będzie działał ) albo będzie się zacinał i nie będzie zamykał (sprężynka do wymiany lub zabrudzenia).

Najbezpieczniej jest dać 2 w szeregu i możesz spać spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując elektrozawór wybrałem podwójny od Skiby na 230V,nie widział w tym żadnych niebezpieczeństw jak zapytałem o bezpieczeństwo.Jest odpowiednio skonstruowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie prawdopodobieństwo uszkodzenia zaworu jest niewielkie ale najlepiej jest stosować dwa zawory jeden za drugim.

W Twoim przypadku prawdopodobnie do zaworu dostał się jakiś paproch z wodociągu i zablokował tłok, takie zablokowanie jest najczęstrzą przycznyną "przeciekania zaworu" bo uszkodzenie elektryczne raczej się nie zdarzają

, dobrze jest więc zastosować mały filterek przed zaworem.

To że elektrozawory na 12v są lepsze od tych na 230V to oczywiście jest niewprawdą, dobre są i jedne i drugie.


Dystrybucja pomp perystaltycznych, pompy perystaltyczne pompy dozujące pompa perystaltyczna pompa dozująca systemy dozowania sprzęt akwarystyczny dozownik akwarystyczny automatyczna dolewka www.pompydozujace.com www.aqua-trend.pl

Tanie pompy dozujące największy wybór fachowe doradztwo, dozowanie cieczy. Firma aqua-trend od lat zajmuje się budową indywidualnych systemów dozowania cieczy. Pompa jelitowa.

levelautomatic shark poseidon doser one evolution Doser AT-1 automatyczna podiana wdy Converus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponad to zawory należy zakładać zawsze za filtrem cząsteczkowym a przed osmozą.

dokładnie, jak nie założysz filtra przed zaworem, to jakiś badziew może do zablokować i uniemożliwić zamknięcie. umnie raz w życiu się tak stało w pralce automatycznej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja miałem na razie szczęście bo nie mam filterka,ale mam podwójny elektrozawór.Będę kupował teraz nowy zaworek to zrobię też ten filterek.Człowiek uczy się całe życie i lepiej jak jest to na cudzych błędach :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak używałem reaktora to zawór po trzech latach odmówił posłuszeństwa ,cewka też ma określoną żywotnosc ale przy osmozie powinien działac znacznie dłużej włącza się rzadziej niż przy reaktorze a brud w sieci mógł spokojnie go zablokowac tak że filtr to dobra metoda

pozdrawiam Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten filterek jakis specjalistyczny ?? czy w obi dostane ???


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to ze są lepsze, chodzi o to że są BEZPIECZNIEJSZE.

Ile razy mieliście przypadek kiedy woda przy pracach przy RO pochlapała Wam zawór?

Przy 220V bym się trochę bał, dziś np. przerabiałem instalację i rurka wyskoczyła ze złączki.

Woda zalała wszystko z elektrozaworem włącznie.

Na 12V nie przejmuje się tym , na 220V ... dostałbym pewnie niezłego kopa.

Ogólnie jak kto chce ale .... lepiej chuchać na zimne...

Tu masz tylko zapytaj czy mają na 12V

Zawór 12v RO

Zawór2


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.