Skocz do zawartości
CNCRob

[225l] Betta 680 made by CNCRob

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi sie naprawić pompy, przeżyły noc i nadal działają :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to super, a jak parametry - mocno poleciały ?


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korale chyba wróciły do życia bo kH w przeciągu dwóch dni z 7,7 polecialo na 5,4. Musiałem jak najszybciej odpalac pompy. Dzis zmierze Ca i Mg bo szczerze przez to wszystko nie miałem czasu nawet tego pomierzyc.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super Rob. Takie nowinki z rana cieszą bardzo mocno .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu już mineło. Jak się mają zwierzaki w akwarium? Czy wszystko wróciło do normy?


66409a6dbe3ce517c414d1e11d4f41d7u646a577.png

MG 7927 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę czasu już mineło. Jak się mają zwierzaki w akwarium? Czy wszystko wróciło do normy?

Tak. Odpowiem szczerze, ze wszystko rośnie nawet lepiej niz przed awaria. Wtedy myślałem, ze przyrosty są spore ale to co sie dzieje teraz... Mam kilka fotek wiec moze na dniach zamieszcze. Niestety nadal nie dorobilem sie normalnego aparatu.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Po awarii wypiąłeś szczepkowe z obiegu?

No czekamy na zdjecia jak sie akwarium pozbierało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, szczepkowe zostalo zamienione na wiekszy model i postawione oddzielnie.:)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, zerkam tak na parametry w szczepkarium i ... skąd tak wysokie Ca i Mg? no i temp. 30 stopni ? a , no i Kh 5??

Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, zerkam tak na parametry w szczepkarium i ... skąd tak wysokie Ca i Mg? no i temp. 30 stopni ? a , no i Kh 5??

Robi, pomiary sa z lipca z czasu upalow wiec i temp wysoka byla, nie ukrywam prawdziwych parametrow. musze zrobic nowe pomiary bo chwilowo pilnuje tylko kH i Ca w glownym. W szczepkarium wysoko bo to woda z glownego odlewana w czasie awarii i tak juz zostala, narazie to akwa jest bez zycia wiec to nie problem, niech dojrzewa.

Tester, ja profiluxa nie mialem, tylko pompy GHL, naprawilem je samodzielnie, narazie odpukac juz miesiac dzialaja.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka marnych fotek z wczoraj, slabe ale widac mniej wiecej stan obecny po awarii.

rci9.jpg

onb3.jpg

r9z0.jpg


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert , fajne fotki i... te euphilie robią wrażenie.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi, ta najwieksza euphilia to od Ciebie :) obecnie mam juz dwie duze a sporo szczepek poszlo do ludzi :) lacznie mam trzy rozne i wszystkie codziennie napompowane na maxa.

dodatkowa mala partia fotek:

6xyj.jpg

d7se.jpg

t0zd.jpg

6oaz.jpg

h9kt.jpg

qq6c.jpg

83cs.jpg

Edytowane przez CNCRob (wyświetl historię edycji)

Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dorot

Hejka Robert

Zapisuje sie na szczepki - seriatopore hystrix i seriatopore caliendrum :whistle:

Powodzenia :clap:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta pierwsza bedzie przycinana z tylu bo wchodzi na acropore, na caliendrum jeszcze kilka tygodni bedzie trzeba poczekac :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dorot

Zdzwonimy się jeszcze na dniach i powiesz mi kiedy mam podjechać !

( u mnie już się nowy stelaż buduje, a nowe szkiełko stoi na podłodze - reszta na telefon)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne fotki, korale widać ze też zdrowe... :)

Czy zmieniałeś ustawienia lampy tak jak kiedyś rozmawialiśmy? Jeśli tak - to masz jakieś spostrzeżenia?


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam z wyspy obok. Świetny zbiornik mam podobny tylko ze model 700 jedyna różnica to zaokrąglone krawędzie na przednim panelu. Mam pytanko skąd zamawiales te listwy przepieciowe wieki takich szukałem i nie mogę znaleźć.

Dzięki

Robert

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fajne fotki, korale widać ze też zdrowe... :)

Czy zmieniałeś ustawienia lampy tak jak kiedyś rozmawialiśmy? Jeśli tak - to masz jakieś spostrzeżenia?

Dzieki :) teraz chociaz jeden z drugim mi nie powie, ze nie mam podstaw do wypowiadania sie na forum :)

Co do lampy, zbytnio sie nie bawie.... dlatego, ze niestety zmiana tabeli par to totalna masakra. Linijka po linijce zabawa a w koncu przy którejś kolejnej i tak sie program zawiesza i na nowo. Mam swoja napisana samemu dawno temu tabele i na niej jadę. W porze szczytu wszystkie kanały na 100% a dwa białe cos około 30% jak pamietam. Jesli zostanie zmieniony jakos soft aby łatwiej sie to ustawialo to kiedyś chętnie potestuje inne ustawienia.

PS. Dzieki za naprawę zasilacza. Doszedł szybko i działa :)

Robert. O jakich listwach listwach przepieciowych piszesz?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te do kth masz sprz괠podpi괹

Sprytne s bo mona wszystko osobno wycza栮o i adnie wygldaj :D

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

post-10664-1377254165,51_thumb.jpg

Edytowane przez robi0543 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja nie ma prawa się zawieszać... Może to wina Bluetooth w komputerze?

Algorytm pracy z tabelą jest taki sam jak w innych lampach, w tej chwili dojdzie w nowym sofcie na Tritony opcja edycji tabeli PAR jak w tych z matrycami SMT - kopiowanie linijek, usuwanie ich, wstawianie itd..

Soft się pisze, może w przyszłym tygodniu będzie gotowy..

Jaką masz moc lampy ustawioną? Jeśli w szczycie oba kanały białe mają po około 30% lub mniej - to jest to zgodne w zasadzie z tym co pisaliśmy na forum wsparcia PS.

pozdrawiam


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert. Listwy nie są przepieciowe, zwykle chińskie bardziewie z ebaya. Teraz drugi raz bym ich nie kupił, nie polecam. Wylaczniki są fajne i sie czesto mi przydają ale blaszki w środku to masakra. Wtyczki nie idzie włożyć.

Przemek. Juz o tym tez pisaliśmy i sie nic nie zmieniło. Nie ma prawa sie zawiesić ale sie zawiesza niestety. Nie komunikuje sie wtedy z lampa wiec to nie wina Bluetooth. Komputer tez mam z racji zawodu w miarę dopracowany a cos sie jednak krzaczy. Darowalem to sobie. Zrobiłem tabele co kiedyś zajęło mi cała noc i zostawiłem jak jest. Nie dotykam. Szczerze nie pamietam ile białe maja dokładnie procent, chociaz korci mnie aby minimalnie na probe podkrecic. Przypomnij sie któregoś wieczoru jak bede w domu to zobaczę. Teraz niestety jestem poza domem.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert,

Piszę to z własnych doświadczeń - jako użytkownika i twórcy oprogramowania.

Nie mamy zgłoszeń aby aplikacja wieszała się podczas edycji tabeli PAR, więc na pewno w tym wypadku przyczyną nie jest błąd w aplikacji.

W czasie edycji tabeli PAR aplikacja nie łączy się z lampą - komunikacja jest wstrzymana do momentu użycia przycisku Send to lamp, także też na pewno nie jest to kwestia firmware w lampie.

Naprawdę poszukałbym przyczyny w systemie/ustawieniacj(może jakieś biblioteki są źle zainstalowane) a przede wszystkim sprawdziłbym to na innym komputerze.

Sposób edycji tabeli PAR jest taki sam we wszystkich lampach - czy to 3ch, czy to 8 czy 9ch(nawet najnowszych SMR) i tego typu "zwiechy" nie były nam nigdy zgłaszane.

W razie dalszych pytań, aby nie robić oftopu - zapraszam na forum wsparcia.

Co do światła - białych bym nie podkręcał, nawet bym je ściemnił to 25%(oba kanały).

Nie zawsze więcej znaczy lepiej. :)


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie chce mi sie grzebać juz w tym bo za niedługo zmieniam komputer. Wiem ze wodę miał oryginalnie win8. Czy oprogramowanie współpracuje z tym systemem?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.