Skocz do zawartości
thomas kay

silikon przeźroczysty

Rekomendowane odpowiedzi

jaki silikon akwarystyczny przeźroczysty uważacie za najlepszy, jakiej firmy? pozdrawiam


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest różnica między przezroczystym silikonem akwarystycznym a przezroczystym silikonem nie-akwarystycznym? Do akwarystycznego dodają sól?? Nie sądzisz, że to jest tak samo, jak z klejem do korali...? Każdy dobry, wszystkie takie same, tylko niektóre inaczej się nazywają i mają odpowiednio wyższe ceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze kleje zwyklym i jest za***iscie :thumbup:


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silikon nie akwarystyczny może mieć środki grzybobójcze .


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silikon nie akwarystyczny może mieć środki grzybobójcze .

Załóżmy, że pomijamy silikony sanitarne i pozostaniemy w kręgu tzw. silikonów szklarskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja używałem tego silikonu w większości marketów budowlanych dostępny

http://alejka.pl/den-braven-klej-szklo-akwaria-kartusz-310-ml-kolory-do-wyboru.html

moje akwarium stoi już ponad 2 lata i wszystko gra


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sygen dobrze pisze ten silikon jest ok a souda również robi akwarystyczne silikony i również są ok - używałem :thumbsup:


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dzięki panowie i wszystko jasne. a czy ktoś z was kleił może pleksę. znalazłem kilka różnych klejów w sieci, skupiłem się na marce loctite, ale może ktoś poradzi jakiś inny. pozdro


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie chce skleić spienione pcv koloru czarnego z kominem, czy wystarczy silikon neutralny do tego? Czy muszę jakiś "Mega Ultra Szpecjalist" kupić? :)


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Mam pytanie chce skleić spienione pcv koloru czarnego z kominem, czy wystarczy silikon neutralny do tego? Czy muszę jakiś "Mega Ultra Szpecjalist" kupić? :)

Musisz kupić za 3 zł "Mega Ultra Szpecjalist" :welcome:

20090218146.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ten miałem na myśli :) tylko teraz musze poszukać jakiś sklep w Łodzi ma go na stanie...grrrr a miałem nadzieje, że nautralny soudal wystarczy :)

Zamowiony u mnie na wiosce mam nadzieje ze 60ml wystarczy :)


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz kupić za 3 zł "Mega Ultra Szpecjalist" :welcome:

20090218146.jpg

też już tego używam


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do silikonów dodawane są wypełniacze. W tych akwarystycznych wypełniaczy jest najmniej, albo wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć :) fakt że akwarystyczny strasznie śmierdzi octem tak samo jak te do budowlanki. Zastanawiałem się tez nad dekarskim ale on tez jest grzybobójczy czyli przy akwarium nie bardzo.


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz kupić za 3 zł "Mega Ultra Szpecjalist" :welcome:

20090218146.jpg

Tak jest ! Mój jest dwa lata po gwarancji a zlepek szkła i pleksy trzyma porządnie.

Oczywiście rozerwalne ale totalnie starczy na przegrody do sumpa.

Gdyby zastosowac profesionalnego Soudala na gwarancji to już w ogóle super :D

Pleksa + pleksa = tangit albo TRI. Ew. spawanie na zimno tylko zapomniałem jak się nazywa ta substancja.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam szukania info nt przeźroczystego sylikonu, oczywiście "najlepszego" do klejenia baniaka (360 litrow). Soudal, Denbraven. Ktoś poleci "lepszy"?

i co z tym kolorem - już dawno slyszalem, że bezbarwny obecnie jest tak samo wytrzymały jak czarny. A jaka jest prawda? Marzy mi sie bezbarwny.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,ja mam klejony baniak 500 litrów na przezroczystym z Soudala i jest ok,ale dopiero miesiąc czasu. :whistle: na razie jest tam słodka woda bo kompletuje sprzęt i tylko szczelność sprawdzam.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,ja mam klejony baniak 500 litrów na przezroczystym z Soudala i jest ok,ale dopiero miesiąc czasu. :whistle: na razie jest tam słodka woda bo kompletuje sprzęt i tylko szczelność sprawdzam.

Pozdrawiam.

Właśnie kleiłem u siebie elementy komina "Soudalem" bezbarwnym do akwarium tuba 300ml (do pistoletu) kosztuje w OBI 19,99 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat ale w innej kwestii. Czy możliwe jest aby pod przeźroczysty silikon podchodził glon wapienny? Właśnie będę zamawiał spore akwarium z przodem opti i fajnie było by aby silikon był przeźroczysty. Boję się jednak rozklejenia z powodu glonu... Czy ktoś miał przypadek żeby glon wdarł się w spoinę na więcej niż 1 mm?


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opowiadali ze widać glony wapienne jak się osadzają na silikonie przezroczystym i jest nie estetycznie ale domyślam się że tylko wtedy kiedy za dużo dali silikonu i mocno wystaje.Na czarnym też się osadza ale zamiast glona widać czarny intensywny silikon...

Czarny czy przezroczysty ten drugi ładniejszy ale taki sam grzyb.

O rozklejenie bym się nie martwił coraz więcej osób wybiera przezroczysty i ja również taki wybiorę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.