Skocz do zawartości
Bodek71

Problem z tłem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj oddałem całe życie z mojego RM. Od początku, gdy przesiadłem się z mniejszego zbiornika na RM, w czerwcu ubiegłego roku, miałem ciągle problemy: padanie zwierzaków, plagi. Niby parametry były niezłe a ciągle coś nie tak. Nie mogąc nad tym zapanować postanowiłem wszystko oddać, żeby się i zwierzaki nie męczyły. Tak więc dzisiaj jeden z forumowiczów wszystko odebrał a ja zacząłem brać się za czyszczenie. Już od jakiegoś czasu obserwowałem dziwne zjawisko łuszczenia się tła (zaczęło się to w listopadzie). Początkowo niewiele a z czasem coraz bardziej.Po dokładnym wyczyszczeniu komory akwarium okazało się, że tło prawie nie istnieje. Poza tym przy próbie czyszczenia komór panela każde dotknięcie tła powodowało, że wyciągałem niebieską rękę. Po próbie przetarcia palcem farba się po prostu ściera, tak jakby dopiero co została nałożona. Zaprzestałem dalszego czyszczenia aby mieć co pokazać podczas reklamowania u Aquaela. Ciekawy jestem czy przyczyną moich problemów nie były jakieś toksyny uwalniane do wody. Czy ktoś miał coś takiego u siebie?

Zdjęcie z listopada

gallery_10269_1398_58290.jpg

A te z dzisiaj

gallery_10269_1398_82497.jpg

gallery_10269_1398_39141.jpg

Tyle zostało z tła

gallery_10269_1398_87870.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nie tak jest , nie powinno się ścierać . U mnie takiego problemu nie było.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej kicha z tym tłem.Warto podrążyć temat bo trochę ludzi kupiło ten zestaw.A wygląda to na bombę z opóżnionym zapłonem.


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To "tlo" bylo wewnatrz? A z czego bylo zrobione ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To "tlo" bylo wewnatrz? A z czego bylo zrobione ?

Szczerze, to nie wiem, ale wygląda jakby szyba oddzielająca akwarium od panela była pomalowane farbą w spraju od strony tegoż panela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest dokładnie tak samo. Co prawda nie w takim zakresie, ale każde wyciąganie i wkładanie koszyków lub odpieniacza powoduje ścieranie się tej niebieskiej powłoki.


3927_3930.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, niezłe jaja. Sprawdzę u siebie, dobrze że dałeś znać na forum.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja też mam ten problem. Przy wyciąganiu koszyków z panela filtracyjnego lub filtra grzebieniowego następuje zdrapywanie tła. Następuje to nawet przy lekkim dotknięciu. Sypie się wtedy taki proszek. Też mam problem z koralami i cjano, może to jest przyczyna. Wydaje mi się, że trzeba napisać lub zadzwonić do serwisu Aquaela i poinformować o problemie oraz dowiedzieć się z czego jest to tło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak teraz podejdą do tematu reklamacji (niezgodność towaru z umową).Może być ostro. :realmad::rtfm:


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły shit, ciekawe jak tym razem firma podejdzie do reklamacji, bo jeśli tak jest z większą ilością zbiorników, to nie świadczy dobrze o firmie. Co z tego że mają dobry serwis jeśli ten sprzęt jest zbyt często serwisowany w ramach reklamacji. A co w tym przypadku ze stratami które mogły wynikać przez uwalniającą się do wody farbę. Dobrze że nie wybrałem tego produktu zaczynając przygodę z akwarystyką morską. Amatorszczyzna pod firmowym szyldem.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do serwisu. Powiedzieli mi, że tło nie powinno się ścierać. Jeżeli tak jest, jest to błąd w produkcji. Farba z tła miała być połączona na gorąco (cokolwiek to znaczy), a jeżeli schodzi to to musiał być to źle zrobione. Szyby te produkuje jakiś podwykonawca Aquaela. Podobno ta farba nie jest toksyczna w co bardzo nie wierzę biorąc pod uwagę moje problemy hodowlane i kolegi Bodek71. Moje akwarium jest wyprodukowane w sierpniu 2011 r. Pan z serwisu powiedział mi, że jeszcze nikt do serwisu takiego problemu nie zgłaszał. Zaproponował mi wymianę na nowe akwarium. Niestety nie zdaje sobie sprawy z tego co znaczy przeniesienie życia z jednego akwarium do drugiego. Oczywiście nie ponoszą odpowiedzialności za ewentualne straty podczas tej operacji. Sam nie wiem jak to zrobić, jestem przecież początkującym morszczakiem i od razu na samym początku tej wspaniałej przygody spotyka mnie coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze zdjęcia mojej szyby. Niestety część obdrapań zasłania cjano.

post-12820-0-63087300-1328879749_thumb.jpg

post-12820-0-33730900-1328879788_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z załączonych zdjec wynika że masz pusty zbiornik wiec nie zastanawiaj sie tylko reklamuj .


kostka 90 l + sump 35l,obieg New-Jet 1200,cyrkulacja 2xkoralia nano 900,lampa led 80w odpieniacz tunze 9002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd w produkcji . Mój reefmax ma teraz sumpa ale podczas usuwania panela nawet zadrapania nożem nie robiły wrażenia na nim . Widocznie szkło było niedostatecznie wygrzane w piecu . Tam jest szyba hartowana.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z tego co widać po stronie producenta a nie użytkownika.Firma produkująca te akwaria pewnie jest ubezpieczona od takich zdarzeń i ich następstw.Powinni dać produkt wolny od wad jak również naprawić szkody.Jeżeli dotyczy to przeniesienie życia to zadośćuczynić poniesionym nakładom.Odnośnie toksyczności to po wykonaniu ekspertyzy farby można ocenić czy był wpływ na życie czy nie.


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, widzę, że nie tylko mnie takie "szczęście" spotkało. szkoda, że przez takie doświadczenie straciłem zapał do morszczyzny i zaufanie do Aquaela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę zakładał nowy zbiornik. Wybiorę chyba Blaua 180 (jeżeli ktoś posiada ten zbiornik to proszę o opinię). Proszę o rade co teraz dalej robić. Nie wiem czy ta farba nie jest toksyczna, nie wiem gdzie to sprawdzić. Poza tym jej toksyczność może się ujawniać dopiero po kontakcie ze słoną wodą. Nie wiem czy tej wody i skały mogę użyć w nowym zbiorniku. Do tej pory głównie padały mi korale lub się nie otwierały (chociaż padły również 2 krewetki i ślimaki). Pozostałe ryby i krewetki żyją. Na szczęście nie mam dużo życia. Proszę o radę jak to wszystko przenieść do nowego akwarium, piasek zamierzam kupić nowy.

Jestem załamany, nic gorszego na początku chyba nie mogło mnie spotkać :crybaby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałam osobiście z Aquaelem z racji tego, że sprzedaję, a raczej sprzedawałam te zestawy. Obecnie zaniechali wprowadzania produktu na rynek właśnie w związku z problemami łuszczącego tła. Myślę, że nie będziesz miał żadnych problemów z reklamacją. Pytanie tylko jak ją załatwią, wymiana towaru....nie, bo nie mają na razie na co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałam osobiście z Aquaelem z racji tego, że sprzedaję, a raczej sprzedawałam te zestawy. Obecnie zaniechali wprowadzania produktu na rynek właśnie w związku z problemami łuszczącego tła. Myślę, że nie będziesz miał żadnych problemów z reklamacją. Pytanie tylko jak ją załatwią, wymiana towaru....nie, bo nie mają na razie na co.

Chcieli wymienić mi na nowy, ale już go nie chcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał to samo, też chcieli dać nowy ale zażyczył sobie zwrot gotówki. Życie przeniósł bez większych strat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam model z 2010 i problem też występuje tyle, że minimalnie - kazde niebieskie tło w przeciwienstwie do pierwotnego czarnego z tworzywa - jest malowane chyba proszkowo, w każdym razie farba jest od strony panela. Ja tam bym sie nie dopatrywał jednak wszystkich plag w tej farbie :bump:) Aquael daje nowe baniaki to brać, komu sie nie podoba to sprzedawać i zakładać nowe. Także firma po raz kolejny w pełni rehabilituje się za kolejną wpadke. W sumie szacunek za wytrwałość :D Ja tam polecam aquaela, bo inne marki też dają ciała (może nie tak często :D ), ale gwarancji tak szybko nie realizują!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał to samo, też chcieli dać nowy ale zażyczył sobie zwrot gotówki. Życie przeniósł bez większych strat.

A na co się przerzucił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.