Skocz do zawartości
kubek_77

bielenie tkanki acry przy odłamaniu

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie do SPS'owców. Kupiłem acroporę i miała uszkodzenie powstałe na skutek odłamania jednej z "gałązek" na tym uszkodzeniu były lekkie gloniska takie kudłaczki. Zostawiłem ją i pomyślałem, że skoro rośnie jest zdrowa to "natura zrobi swoje". Natura jednak spłatała mi psikusa i zrobiła inaczej niż mi się wydawało, że zrobi. Poniżej miejsca z glonikami, a jest ono usytuowane w połowie wysokości szczepki, tkanka zaczeła bieleć. Nie jestem przekonany, że ona odchodzi wg mnie to tylko robi się biała!

Co z tym zrobić? Ułamać te zdrowe kawalki i przykleić? pozostawić? odłamać te zmienione miejsce? czymś "zasmarować"?

zdjęcie poglądowe... na szybko cyknięte więc powalającej jakości (ostrości) to ono nie jest...

DSC01246.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie odlamane szczepki po prostu zalewaly tkanka odlamane miejsce i odrastaly.. inaczej niz u Ciebie :/ moze to glonisko powoduje taki a nie inny obrot sprawy ? Tez jestem ciekawy co powiedza spsowcy ;) Ja bym usunal glonisko tak aby mogla oblac to miejsce tkanka.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu wygląda jakby nowy stożek wzrostu powstał.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz spróbować pomóc i wydmuchać glony. jest szansa, że to pomoże, o ile acra jest silna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne jest to, że zalewa. Tu jest inna sytuacja nie zalewa, bo glony były, ale glony olałem i to chyba się zemściło... po prostu rosła z takim kawałkiem glonów miała przyrosty jak to Włodek zauważył pojawiały się nowe stożki wzrostu... i coś się zmieniło, nagle zbielał ten kawałek przy tych glonach! Nie jest to wielkie ale niestety się powiększa.

a i zbielał jak go lekko pipetą odmuchałem i pipetą trochę tych glonów skubnąłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie glony obrastały korala w martwym miejscu,chętniej glony się osadzają na czymś martwym niż żywym.A martwy sps nie wiem czemu ale ma tendencje do łapania glonów, czasem można zobaczyć w necie.Jak monti porosła cała podstawkę i ślimaki nagoskrzelne wyssały to podstawka była zielona od glona podobny lub taki sam co u ciebie.

Cyt: Zostawiłem ją i pomyślałem, że skoro rośnie jest zdrowa

Ale odbija w miejscu obok złamania? a glony są w miejscu ułamania?Bo widać mała pipkę odbijającą w bok.

Jeśli nie bieleje w dół to ja bym zostawił po pewnym czasie martwa tkanka ma też szanse zarosnąć i się ożywić.

Natomiast widzę że kolor troszkę pojaśniał pod pipetką do góry.

Ja bym zrobił z tego szczepkę i uciął ten biały kikut dużej straty nie będzie a i zobaczysz co się dzieje nie angażując całej acry.

Glony na koralu nie są zbyt korzystne ja bym delikatnie gąbeczką je ściągnął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki!

połamałem! Teraz mam szczepki i to co zostało... zobaczymy co będzie się działo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

dzięki!

połamałem! Teraz mam szczepki i to co zostało... zobaczymy co będzie się działo

jak rośnie czy padło ?

najlepsze na glony obrastające na sps jest szczoteczka do zębów :thumbsup:

metoda sprawdzona u siebie :) nie znam lepszej

sps na chwile schowa polipy i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ant niestety padło, glon to chyba był tylko dodatek do chorej sztuki, którą kupiłem... bielały po kolei szczepki, które zrobiłem... jedna po drugiej i wczoraj wywaliłem ostatnią. Pierwszy SPS, którego straciłem... szkoda była śliczna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

zostało ci coś z drapaków ?

daj fotkę baniaka - jak możesz :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostało ci coś z drapaków ?

daj fotkę baniaka - jak możesz :) ?

fotki są na bieżąco w moim dzienniku. Z tej akry może i by zostało ale ja wypierdzieliłem (ten ogryzek co mi pozostał bo zaczynał i on bieleć więc stwierdziłem, że nie ma się co bawić w ratowanie g...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.