Skocz do zawartości
Gość dieter25

Jak zwalczyć tą plagę cyjano i inne.....

Rekomendowane odpowiedzi

Od razu zgnoić - ja tylko poprosiłem abyś jeszcze raz przeczytał post. Chyba więc przesadzasz, ale Pokój już, nie zaśmiecajmy wątku. :welcome:


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli skały porośnięte są glonami tzn. że albo testy nie są wiarygodne, albo skała coś oddaje albo filtracja za słaba (lub np złogi detrytusu) natomiast mimo to testy wychodzą dobre gdyż glony rosnąc zagospodarowywują szkodliwe związki. Ok?

@tomasz masz rację we wszystkim oprócz jednego - TESTY SĄ WIARYGODNE! będą pokazywały 0 bo zielone w dużych ilościach wpierdzielają PO4 i NO3... system się sam napędza! glony rosną bo maja co wcinać, testy pokazują 0 bo glony wcinają... to taki algascruber tylko, że w akwa ;)

@dieter25... ty to albo coś masz w akwa... albo wodę lejesz jakąś syfną... za często i za łatwo łapiesz te plagi! Jeżeli to Cyjano, a ja nie jestem pewien, to daj chemiclean i nie kombinuj! Za dużo tego by czekać, podasz raz i nie zmęczysz systemu tak jak zabawami w gaszenie światła, odsysanie, nie podmienianie, itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Nie wiem czy syfną wodę leję TDS pokazuje 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry Kubek, ale to zaczyna być męczące. Piszesz że nie mam w jednym racji a potem własnymi słowami cytujesz w zasadzie ostatnią część mojej wypowiedzi. Przyjmijmy więc że w ogóle nie mam racji, ale żeby to udowodnić wymyśl jakieś sensowne argumenty

PS. Natomiast z drugą częścią Twojej wypowiedzi skierowaną do ditera całkowicie się zgadzam... no może z wyjątkiem tej wody.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomasz tu chodzi o literówkę :wallbash: a raczej że to nieprecyzyjnie sformułowałeś,


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Moje akwarium jest jedną wielką plagą :thumbsup:

Naprawdę masakra 2 plagi w ciągu półtora roku a przeżywacie bardziej jak ja.Ja pytam jak zwlaczyć i co to a nie ile mam plag i czy mam często czy nie.

A poza tym połowa postów nie na temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam :unworthy:


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli zrobisz sobie rachunek sumienia to sam stwierdzisz że.

-niekoniecznie zawsze wymieniałeś filtry RO I DI na czas,

-przekładałeś podmianki bo ci się nie chciało.

-olewałeś testy bo myślałes że jest wszystko dobrze.

itp .

nie piszę tego złosliwie tylko sam przez to przechodziłem

jak dbałem... wszystko robiłem jak w zegarku to nie miałem żadnych problemów.

Jak zaczołem odkładac, przekładac, i zapominac to pojawiły sie plagi.

a wyprowadzic to już nie jest tak łatwo jak wprowadzić, tak naprawdę to takiegu czyściutkiego akwa to nie miałem już z rok, teraz jest już naprawdę nieżle ale jeszcze miejscami na skałacch widac zielone cyjqano.

Co pomogło u mnie?

niewiem!

może

-regularne podmiany ale żadziej a sustemarycznie.

-raz w miesiącu wymiana di

-mocniejszy odpieniacz

-systematyczne testy.

nie lanie niczego do wody oprócz balinga.

naprwdę nie wim i nie spodziewam się że ktoś mi to powie.

kombinuj,szukaj, zmieniaj i obserwuj.

tyle :thumbsup:


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mnie to dziwi ale mój tds przeważnie po miesiącu zaczyna pokazywac 001.

teraz udało mi się zasypac i niepołamac przy dokręcaniu 2 filtry 10calowe żywicy zobaczymy ile wytrzyma.

jeśli bedzie lipa to zmieniam dostawce żywicy bo po ospozie 008 010


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj dieter miałem ten sam problem na TDS - 0 a non stop coś było na piasku lub na skalach po długiej walce znalazłem problem winna była bańka do robienia wody na podmianki jakiś czas temu wzbogacalem wodę by podnieść Mg,Ca ale nigdy nie czyscilem po opróżnieniu jak wpadłem na pomysł ze ją przetrze w środku to okazało Sie ze biały ręcznik papierowy zrobił sie brązonwy od tamtej pory u mnie bez cyjano, okrzemek

Pozdrawiam mam nadzieję ze uda ci sie zwalczyć to


Zbiornik: 330+Sump

Swiatlo: ATI Sunpower 8x54

Odpieniacz: Deltec APF600

Pompa Obiegowa: Jebalo 3000

Cyrkulacja: 2xJebalo wp25/R8

RO/DI: RO-MAN 75GPD

SOL: Tropic Marine

Start: 01.01.2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry Kubek, ale to zaczyna być męczące. Piszesz że nie mam w jednym racji a potem własnymi słowami cytujesz w zasadzie ostatnią część mojej wypowiedzi. Przyjmijmy więc że w ogóle nie mam racji, ale żeby to udowodnić wymyśl jakieś sensowne argumenty

PS. Natomiast z drugą częścią Twojej wypowiedzi skierowaną do ditera całkowicie się zgadzam... no może z wyjątkiem tej wody.

sorry Tomaszu ale ja tam Cię nie miałem zamiaru męczyć. Może, jak teraz przeczytałem to nie na szybko, to wyszło na to samo, co ja napisałem... ale Ty tak nakręciłeś w tym swoim zdaniu wielokrotnie złożonym, żem skapitulował po 3 przecinku ;) w

Wyszło jak wyszło... w każdym razie chcieliśmy to samo powiedzieć, więc nie pisz, że męczę... co najwyżej napisz, że zgapiłem od Ciebie ;)

@dieter25 była wałkowana sprawa TDS'a pokazującego "0" i krzemianów w wodzie... więc aż tak bardzo w to "0" to bym się nie wpatrywał. Może masz coś w samym zbiorniku? Skała jakiejś kiepskiej jakości, piach, jakieś grzejące lub korodujące urządzenie, kable???

...może przynosisz te "syfki" z jednego źródła? Nie robiłeś jakiś zakupów ostatnio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.