Skocz do zawartości
Gość dieter25

Jak zwalczyć tą plagę cyjano i inne.....

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dieter25

Witam

Przeglądam forum i pasuje mi to na jakieś cyjano ale wolę się upewnić żeby bezsensu nie walić żadnej chemii.

Mam tą plagę od ok.miesiaca i nic nie pomaga ,czy zastosować chemię czy czekać bo niestety zarasta korale

Parametry:

pH 7,9

NO3 0

PO4 0,01

kH 7,4

Ca 400

Mg 1290

post-10982-0-17222100-1329234216_thumb.jpg

post-10982-0-36603200-1329234223_thumb.jpg

post-10982-0-81646100-1329234230_thumb.jpg

post-10982-0-58504500-1329234237_thumb.jpg

post-10982-0-87958200-1329234244_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz cyjano masz jeszcze trochę glonów zielonych? Jeśli tak, to parametry raczej takie dobre nie są. Na cyjano owszem chemicleasn bo zaraz zaczną koralowce dusić, ale poprawa filtracji i cyrkulacji nie zaszkodzi.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Tak mam glony zielone, po algeaxie i zmianie soli mi wywaliło glony więc teraz długa droga przedemną.Czy to na pewno cyjano? bo te bąble powietrza coś podejrzane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi pomogła zmiana cyrkulacji, skierowałem ją bardziej w miejsca gdzie cyjano było najwięcej, do tego świece teraz 6-7 godzin dziennie, w tym samym czasie zacząłem lać wódkę i powiem, ze po dwóch tygodniach piasek już prawie czysty, na skałach również cyjano zniknęło, glony również po woli schodzą, a woda kryształowa :)


175L w obiegu, odpieniacz TUNZE DOC Skimmer 9410, NJ2300, Pacific Sun 90W + 2x24W ATI, VorTech10, Biopellets, małe refugium + 8W LED, pełny Balling, miękkie, LPS i łatwe SPSy

4117_4119.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z fotek dla mnie to nie cyjano. cos za długo z tymi plagami walczysz jak na mój gust. Spróbuj poszukać jakieś przyczyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dodajesz do baniaka ? jaka sól ? i jak często podmieniasz wode ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Boogiee to co to jest jak nie cyjano??? wiesz długo nie walcze z plagami bo w ciągu 1,5 roku to druga dopiero a z dino walczyłem na spokojnie unikam metod chemicznych.

Szczerze to jechałem na IO potem dino zeszło i zmieniłem sobie na preisa no i się stało.

Podmieniam co tydzień 10 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam Twoje posty dość skrupulatnie bo mam to samo u siebie. Widziałem, że zrobiłeś już bardzo dużo żeby pozbyć się tego g... Natomiast nie widziałem abyś zrobił testy na krzemiany, zarówno w akwarium jak i w dolewce.


Zbiornik 250l + sump 40l, 35kg LR, 200W LED, Cyrkulacja 2x tunze6045. Algescurber, Odpieniacz Deltec APF600, OC3500, Reszta w budowie;-)

www.toronegro.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy ,na spokojnie ,u mnie wywaliło dino i co przyczyna ,zapodałem ampułke reef booster ,a żeby było śmieszniej to nie mam korali ,wyłączyłem światło i po woli schodzi ,tak że ,przyczyna może być ,dozowanie czegoś ,ale czego sam znasz swój zbiornik ,jakieś odżywki może podajesz


4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie cyjano moim zdaniem, napisz czy masz to w różnych miejscach, czy wyraźnie tam gdzie korale, jaśli tam gdzie korale to czy nie masz wrażenia że ten glut wchodzi na korale jakby chciał je celowo pochłonąć/zjesć? Jeśli tak to masz duży problem, poczytaj o brown jelly.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie mialem dino i cyjano w ilosciach ktore moglbym nazwac plaga. Jednak bywaly u mnie regularnie i rownie regularnie mnie wkurzaly. W tej chwili nie ma sladu po nich. No moze czasami klaczek cyjano sie pojawi. Od dlugiego czasu parametry nutrientow mam zerowe. Natomiast zawsze zastanawialem sie czemu zbiornik po urlopie wyglada lepiej. Od ostatniego urlopu robie podmianki co 3 tygodnie 10%. A i zmniejszylem wodke o polowe. Zero dino i cyjano.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyszka17, przeczytaj może post ze zrozumieniem...


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

koledzy ,na spokojnie ,u mnie wywaliło dino i co przyczyna ,zapodałem ampułke reef booster ,a żeby było śmieszniej to nie mam korali ,wyłączyłem światło i po woli schodzi ,tak że ,przyczyna może być ,dozowanie czegoś ,ale czego sam znasz swój zbiornik ,jakieś odżywki może podajesz

Po co dałeś reef boostera? nie rozumie

Krzemiany 0 a i tak sera silicate się moczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapodaj porzadny odpieniacz , zwieksz cyrkulacje , powinno pomoc , u mnie w pierwszym baniaku cyjano mialem 2 razy po moze 3 dni za kazdym razem , zwiekszenie cyrkulacji pomoglo i nigdy wiecej niz nie wyszlo , tylko mi to nie wyglada na cyjano :crybaby: musi byc jakas przyczyna ktora musisz zwalczyc , pamietam jak miales dino i sobie poradziles chyba odsysajac piasek , tutaj tez cos jest nie tak tylko musisz do tego dojsc co tym razem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Tak dam odpieniacz mocny i co mi da?? ten co mam jest wystarczający bo w sumie ino jedna kostka mrożonek dziennie wchodzi do akwa.Po drugie coś mi się wydaje że to jednak sól preisa zawiniła bo po niej się to stało.Nie robiłem podmian 3 tygodnie i dalej zero poprawy.

@seb dzięki za informacje rzeczywiście korale trafia ale według zdjęc chyba jednak to nie to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec zmien sol :whistle: :whistle: :harhar: pisales ze kiedys stosowales IO i bylo git , moze spowrotem sie na nia przezuc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz, GURU!! wybacz, żem nie godzien otrzymać odpowiedzi od Ciebie... :no

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co mnie zaczepiasz. Przecież Ci odpowiedziałem - przeczytaj jeszcze raz mój post, tam nie ma co tłumaczyć jednak sens jest inny niż napisałeś.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a ja dalej go nie rozumiem "Oprócz cyjano masz jeszcze trochę glonów zielonych? Jeśli tak, to parametry raczej takie dobre nie są" bo z której strony nie czytam, wychodzi, że nie są dobre :crybaby: pytam, bo nie wiem, nie mam tyle doświadczenia i nie wiem czy jest rtóżnica jak są glony zielone... gdybym zrozumiał, to bym nie pytał... Z resztą nie ważne nie zaczepiam i nie mam zamiaru zaczynać glupiej dyskusji, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli skały porośnięte są glonami tzn. że albo testy nie są wiarygodne, albo skała coś oddaje albo filtracja za słaba (lub np złogi detrytusu) natomiast mimo to testy wychodzą dobre gdyż glony rosnąc zagospodarowywują szkodliwe związki. Ok?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nie można było tak od razu? Teraz ja jestem dzięki Tobie mądrzejszy a Ty nauczyłeś czegoś młodego zamiast go zgnoić i masz dobry uczynek na koncie ;)

Podziękował...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.