Skocz do zawartości
ozeh

Automatyczna dolewka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Mam takie szybkie pytanie, i liczę na konkretną szybką odpowiedź i opinie użytwkoeników:

Mam dylemat pomiędzy dwiema dolewkami, a mianowicie ... którą wybrać, którą byście polecali:

- firmy Aqua-Trend

- e-rybkowa Dolewka FW-220

Pozdrawiam,

P.S. liczę na szybką odpowiedź


140x70x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja z tych dwuóch polecam TUNZE.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Ja też się właśnie rozglądam i jednak... Tunze Osmolator 3155 :) Nie ma się do czego przyczepić w niej i jest tylko trochę droższa niż konkurencja. Do tego 2 lata gwarancji i natychmiastowy serwis Tunze :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zdecydowanie dr. Witt


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcmonk, skoro dopiero zakupiłeś to skąd wiesz że jest dobra? Bo działa podłączona do gniazdka? Jak ją porzeźbisz z rok lub dwa to wtedy polecisz lub nie. Zresztą nie wiem jak jest z trwałością pomp perystaltycznych. Jak w dużym zbiorniku ktoś ma latem parowanie 30l/dobę to taka pompa cały dzień kapie. Ile wytrzyma z takim obciążeniem?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Tunze, żaden pływak nie umywa się do czujnika optycznego. Używam w kilku akwariach od kilku lat i jak do tej pory (odpukać) bezawaryjnie. A dolewka może sporo nabruździć :vava: więc i oszczędności mogą być baaardzo pozorne. Jedyny mankament, jaki mi przychodzi do głowy to pompka dołączona do zestawu, ale są łatwo dostępne jako pompki do camperów.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za konkretne odpowiedzi.

Ale po namowie, wybór padł na Aqua-Trend :)


140x70x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Aqua-Trend. Poza tym, że jest dosyć głośna podczas pracy (mnie to nie przeszkadza - włączam ją z timera dwa razy dziennie) sprawdza się bardzo dobrze.

Jaką byś nie brał, koniecznie z dwoma czujnikami!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Dla mnie istotne przy wyborze jest też mocowanie pływaków/czujników. Jakoś nie potrafię zaufać przyssawkom i wyjechać na 2 tygodnie na wakacje ;) Muszą być magnesy. Mam akwarium w domu od zawsze, doświadczenie uczy że odklejenie się nawet najlepszej przyssawki to tylko kwestia czasu. Guma starzejąc się traci też swoje właściwości i elastyczność, więc takie wpadki będą coraz częstsze.

Gdy odklejony pływak zatonie to możemy wrócić po kilku dniach i zastać zasolenie 1,050.

Spokojna głowa gdy jest się poza domem jest dla mnie bezcenna :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam Wam : http://www.pompydozujace.com/automatyczna-dolewka-shark-aquatrend-p-113.html

ja właśnie taką zakupiłem, plusem jest to że jak zabraknie wody to pompa się nie zatrze :)

Wiedz że TUNZE też ma taki plus jak ochrona przed pracą na sucho ! :thumbup: cena praktycznie ta sama ale ... nie żebym ganił polski wyrób ale ... zreszto kupujcie co chcecie ... :unworthy:


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... doświadczenie uczy że odklejenie się nawet najlepszej przyssawki to tylko kwestia czasu. Guma starzejąc się traci też swoje właściwości i elastyczność, więc takie wpadki będą coraz częstsze...

Wiadomo, że guma parcieje a przyssawki można wymenić zapobiegawczo ;] Magnes teoretycznie też moze stracić swoje właściwości - pisze CZYSTO teoretycznie :p

Z przyssawkami jest jak z uszczelką w filtrze kubełkowym - na przeciekające kubły narzekają Ci, którzy nigdy uszczelki ani nie smarowali, ani nie wymieniali :wallbash:


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym, że nigdzie nie mogę odszukać jakiejś aukcji bądź oferty


140x70x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.