Skocz do zawartości
bleq

Denerwujący salarias.....

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam pytanie czy wasze salariasy tez sa takie denerwujace ??

Mianowicie pierwsze kilka dni po zakupie wszystko pieknie, wcinal glony ...

A od 2 tyg plywa caly czas wzdloz szyby przy dnie, jakby chcial niczym david coperfield przez nia przejsc i wachluje tak ogonem ze mam burze piaskowa w akwarium....

do tego piach na calej skale itd

Zaczyna mnie to irytowac bo co woda zrobi sie klarowna to zaraz znowu zamiec

Ktos rozumie takie zachowanie ???

Salarias ma ok 7-8 cm

Jest szansa ze ma za male akwa ?? ( 230l ale wysokie wiec powierzchnie dna 55x65)

powaznie plywa tak jakby chcial uciec z akwarium.......

Ogolnie myslalem ze salarias to raczej malo ruchliwa ryba a moj plywa po calym awka i to dosc "dynamicznie"

Co najgorsze - garbik robi to samo......


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie, ale i u wszystkich z ktorymi rozmawialem salarisy sa najsympatyczniejszymi rybami.

230L wydaje sie byc OK


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sympatycznosc tej ryby nie smiem watpic ale takie zachowanie...

chcialbym wiedziecz czym jest spowodowane.

jest poprostu bardzo ruchliwy


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli je, jest zdrowy i nie ganiają go inne ryby, to jest duża szansa, że z czasem mu przejdzie. Chałupę próbuje pozwiedzać, ale w końcu się nauczy, że przez szybę nie da rady.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze specjalnie cie prowokuje :harhar:


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, że mój salarias robi tak samo i to właśnie w nim jest najfajniejsze :harhar: Ogólnie jego zachowanie jest bardzo podobne do psa nawet miny robi podobne.


Zbiornik 250l + sump 40l, 35kg LR, 200W LED, Cyrkulacja 2x tunze6045. Algescurber, Odpieniacz Deltec APF600, OC3500, Reszta w budowie;-)

www.toronegro.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

salarias nawet w 1000 l tak sie zachowuje, taka jego natura sympatyczna


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój za to kopie :) To już mój trzecie Salarias ale żaden nie kopał.

Ma taką jamke pionową i niekiedy w pyszczku piasek wyrzuca poza.

Przyjemne stworzenie, troche spasiony :D


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój też czasami smaruje szybę.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bleq, dokładnie 4 dni temu miałem u siebie to samo, cały czas przy przedniej szybie nieruchomo, mały ruch i znów leżakowanie. Już myślałem że to jego ostatnie chwile ale dziś wróciło wszystko do normy, podkopuje małe skałki i przenosi kamyki :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wygląda jak bomboweic (spasiony niemiłosiernie) o zdjęciach przy akwa można zapomnieć co chwila ładuje się w kadr... gdy siadam przy akwa, zawsze podpływa do przedniej szyby (w narożnik) brzuchem opiera się o szybę, a ogonem o piach i tak się przygląda :) Najgorsze w nim jest to, że zrzuca mi wszystkie szczepki z premedytacją, jeśli tylko je ustawię za 5 min mogę być pewny że będą w piachu... w moim przypadku tylko klej mnie ratuje :)


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salarias to mega "sympatyczna" rybka. Jego zachowanie sprawia wrazenie jak by był niesamowicie inteligentny. Ma niezłe przyśpieszenie. To, że pływa CI przy dnie moze byc spowodowane tym, że tam właśnie na styku warstwy piachu z wodą ma najlepsze pożywienie. U mnie też tak jest ale rumoru w piachu mi raczej nie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wygląda jak bomboweic (spasiony niemiłosiernie) o zdjęciach przy akwa można zapomnieć co chwila ładuje się w kadr... gdy siadam przy akwa, zawsze podpływa do przedniej szyby (w narożnik) brzuchem opiera się o szybę, a ogonem o piach i tak się przygląda :) Najgorsze w nim jest to, że zrzuca mi wszystkie szczepki z premedytacją, jeśli tylko je ustawię za 5 min mogę być pewny że będą w piachu... w moim przypadku tylko klej mnie ratuje :)

mój tak samo ;) urodzony model! i też siedzi na "plaży" przed szybą i obserwuje co robię... najśmieszniejsze że biurko mam o 2m od akwarium, wystarczy ze głowę przekręcę i skubany przyuważy że obserwuje to zaczyna pływać w toni i pokazywać jak to mu brzuch schudł że jest głodny :D nie wyobrażam sobie akwa bez salariasa :D


Aktualny baniak [209 x 60 x 60 cm]

Poprzednie zbiorniki:

http://nano-reef.pl/...l-yogher-vol-2/

http://nano-reef.pl/...zko-w-glowie-;/

akwarium morskie od 03.IV.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generlanie porownanie do pieska jest na miejscu :)

u mnie to samo, pierwszy do fotki i miski :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pocieszcie jakos bo nerw rosnie.....

Sympatyczny salariasek dostaje doslownie pier...ca!!!!

2 dni byl spokoj i znowu mam akwa jak oldskulowa kulka z mikolajem w srodku i sniegiem.....

w akwa plywa caly piach z dna....

Gosc siedzi w rogu i ćwiczy śrube, kolowrotek i plywanie w kłębku....

Czekam juz miesiac na wyklarowana wode i jakos sie doczekac nie moge....


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to go nakarm :) hehe


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żre na potęge wiec glodny na pewno nie jest :)


Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

mój na wieczór przyjmuje taką pozę ,chyba telewizje z nami ogląda :thumbsup:

gallery_8687_1800_8099.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ant on chyba się modli abyś nie kazał mu jeść tych glonów na szybach o które jest oparty.

Mój chyba jest z tego samego klanu bo wcina tylko mrożonki a glony ma w.... ( nie mogę znaleźć właściwego emotikona).


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasz salarias ma pełny wachlarz zachowań o których tu piszecie, albo pływa i obgryza skałki, albo robi zamieć na plaży tak że wszystkie skały sa zapiaszczone. Na noc ma swoje miejsce w rogu baniaka który nazywamy budą, bo to taki wodny pies. Niewiem czy faktycznie jest tak inteligentny czy tylko robi takie wrażenie nie zmienia to faktu że jest mega sympatyczny. Martwiłam się troszkę bo mój ma bebzon jak nie wiem ale wyczytałam że to oznaka dobrego sprzatania a nie choroby. Najbardziej mi go szkoda jak w nocy boksująca wygania go z budy i nie ma się gdzie podziać :)


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swojego salariasa mówię: mućka (tak mi się kojarzy jak mućka na wypasie).

Co do przesypywania piachu to oczywiście mam ten sam problem. Z 4 miesiące był grzeczny a teraz od 2 miesięcy sypie piachem na potęgę. Z jednej strony akwarium przerzucił w całości aż do szklanego dna na drugą stronę i tym samym usypując ze 3cm warstwę piachu. Zastanawiam się czy niezadużą i czy to może mieć jakiś wpływ na akwa. (mam nassariusy i rozgwiazdy do przekopywania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj robil taka zadyme ze musialem wkoncu przy szybie zamienic piach na male kamyki i teraz po sprincie jest czysta woda :thumbup:


140x55 x45 wys. 350 l, sump 100 l, T5 4x54w (2xsuperblue,1 new generation,1 Fiji Purple) ,BM NAC6, cyrk. 2600+5200, LR 52kg +LS 17kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopie, by nie zakladac nowego watku...

Rybka ogolnie fajna, rzesy jak u panny etc, ale zaczyna mnie wkurzac :/

Jakies 2, 5 miesiaca temu wpuscilem borsuka (m). Kazdy zapewne widzial "dziubki" na szybie zostawiane przez salariasa, ale moj zostawil takich kilka na boruku :/

Wczoraj wpiscilem 4y pokolce I dwa z nich juz maja te same objawy. Ryby akceptuja sie wzajemnie (miesiac kwarantanny w jednym zbiorniku). Nawet moj dwu letni hepatus dogadal sie z nimi bez problemow I juz plywaja razem, ale salarias agresywny jak jakis glupek. Nie chcialbym, zeby przez niego wyszedl jakis "kwas" z nowa obsada. Zastanawiam sie czy nie odlowic go do sumpa na kilka dni. Mial ktos takiego diabla?


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

salarias nawet w 1000 l tak sie zachowuje, taka jego natura sympatyczna

Dobrze Luft prawi, a któż to lepiej niż on sam, znać może w każdym szczególe salariasową naturę, he he :)

przepraszam za offtop ale nie mogłem się powstrzymać

pozdr

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.