Skocz do zawartości
krzlew

sól aquaforest

Rekomendowane odpowiedzi

Nie powiem Ci wprost czy warto,ale ja jestem zadowolony z wszystkich produktów tej firmy i TYLKO tej stosuję,od soli przez bakterie do suplementów.Staram się stosować dawki podane przez producenta,ale pomniejszone ze względu na to,że są one obliczone na średnio obłożone koralami,ja mam jeszcze korale dość małe,ale korale mają dość spore przyrosty z czego jestem zadowolony.Na razie pędzę je na wzrost a potem będą kolory,choć odwiedzający twierdzą,że mam jedno i drugie.W moim wątku piszę co leję do baniaczka.

Dzieki wielkie, to ja sie zdecyduje

pozdrawiam


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na zalanie baniaka poszło mi 40 kilo soli Aquaforesta. Zostało w wiaderku jakieś 5 kilo czyli na jedną podmiankę :smile_shock: i znowu duże wiadro trzeba będzie kupić... :cry:


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na zalanie baniaka poszło mi 40 kilo soli Aquaforesta. Zostało w wiaderku jakieś 5 kilo czyli na jedną podmiankę :smile_shock: i znowu duże wiadro trzeba będzie kupić... :cry:

Taka nasza przyjemność dużych baniaków,do podmian też trzeba często robić zakupy.Może paletę zamówię,ciekawe jaka cena by była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję już tą sól około 3 miesiące i nie mam wody mętnej w przygotowanej solance .Mieszam około godziny i do baniaka ale po 15 minutach też woda do podmiany jest klarowna,korale rosną więc chyba jest ok

Edytowane przez Sygen (wyświetl historię edycji)

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a przy okazji mieszania: w czym mieszacie sół? ja mam baniak z Leroya z wyciętym otworem tam gdzie był gwint, ma toto średnicę ok. 60mm i do tej pory używałem Hydora pico 200 ale wziął i padł po może dwóch miesiącach. Polećcie jakąś małą pompkę do tego o niedużych wymiarach.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie miesza jvp102


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powodem padania falownikow uzywanych do mieszania solanki jest korozja, atakująca wirnik, oske gdy nie pracuje

warto przeplukac w ro po mieszaniu pompe a juz super bedzie jak ją bedziecie potem suszyc wycierając

pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marek, kostkę też stosuję i pewnie ostatnie dwie podmianki to ona mieszała a biedny hydor tylko silniczkiem kręcił. Wirnik się jakoś odczepił od tego co siedzi w środku. Tę JVP102 zaraz obadam. Myślałem że jak pompka jest do słonej wody to solankę tez pomiesza:(


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ma zbiornik obok sumpa 75 litrów RO zawsze dostępnej i tam mieszam solanke, a mieszają: 2 x Tunze 6025 plus Maxi Jet 1000 plus New Jet 600-1200 ta jest z zaworkiem na wężu do przepompowania do sumpa, 15 minut i podmiana zrobiona,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powodem padania falownikow uzywanych do mieszania solanki jest korozja, atakująca wirnik, oske gdy nie pracuje

warto przeplukac w ro po mieszaniu pompe a juz super bedzie jak ją bedziecie potem suszyc wycierając

pozdro

korozja czego oski ceramicznej ?bo wirnik metalowy tez nie jest.dziwne


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rutra: te pompki to raczej spore są, chciałbym coś co wsadzę do beczki:) Chyba ze jakieś maleństwo do pracy poza wodą, ale nie spotkałem...


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

jadę od stycznia na tej soli dla mnie jest git :thumbsup:

już parę wiader poszło

co do ceny - hmmm można kupić wiadro po 234zł za 25kg

- nie wiem jak dać odnośnik

to jeszcze nie tragedia ale za to korale mają się dobrze

daniel

Edytowane przez zielony mintaj (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korozja czego oski ceramicznej ?bo wirnik metalowy tez nie jest.dziwne

oski metalowej. wirniki dostają po tyłku i potrafia sie na pół rozwalić. przyczyną działanie soli, gdy się nie kręcą.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś udawadniałem,że najlepsze mieszanie solanki jest nie pompką a powietrzem,poparte to było jakimś artykułem,teraz nie pamiętam,ale potem dostałem kilka podziękowań.Nie pamiętam tylko na jakim to było forum,Sam tak mieszałem w beczce kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mieszam zwykłą turbiną z Aquaela :)


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100% zadowolenia z AF soli i preparatów zwłaszcza nowej lini produktów na kropelki :thumbsup:


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przerzucam pierwszą z brzegu 6055 z akwarium na 15 min do wiadra (tyle mieszam) a potem z powrotem w uchwyt. W przypadku tunze to prosta operacja.


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powodem padania falownikow uzywanych do mieszania solanki jest korozja, atakująca wirnik, oske gdy nie pracuje

warto przeplukac w ro po mieszaniu pompe a juz super bedzie jak ją bedziecie potem suszyc wycierając

pozdro

Witam

Wszystkie urządzenia lub akcesoria które używam po skończonej pracy płukam i starannie myję w RO , zgadzam się z kolegą w stu procentach.

Pozdrawiam

Robert


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze mieszałem powietrzem,więc nie miałem nigdy problemów a teraz mieszam starymi JVP i tak teraz się zastanawiam kiedy padną.Na razie 5 miesięcy dają rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z wyjęciem pompy nie jest zły,a le trochę niewykonalny dla mnie - nie ma miejsca na takie zabawy przy akwarium, no chyba ze na parapecie. Solankę najlepiej mi się rozrabia w kuchni bo tam mogę robić bajzel a zawsze coś kapnie czy się rozleje podczas:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Ciekaw jestem jak jest z czystością tej soli.

Szukam takiej soli, która zawiera jak najmniej miedzi, ołowiu, cynku, molibdenu, manganu i innych mniej lub bardziej toksycznych dla larw pierwiastków. Wszystkie popularne sole niezależnie od ceny zawierają kilkaset tysięcy razy więcej np.: miedzi i ołowiu w porównaniu do wody morskiej.

Zawartość toksycznych pierwiastków świadczy o jakości soli. Dowodem na to jest fakt że na RC zostały wyróżnione głównie zbiorniki prowadzone na soli IO albo TM a sole te zawierają mniejsze ilości mikroelementów [Cu, Pb, Al itd] od innych popularnych mieszanek.

Fajnie by było gdyby producent podzielił się takimi informacjami. Jeżeli ta sól jest solą dobrej jakości to napewno ma się czym pochwalić.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na fali optymizmu moja kropla goryczy

Piszę bo jestem po 2 podmianach na tej soli i więcej nie będzie. Po pierwszej podmianie coś mi podskoczyło NO3, ale nic, stwierdziłem że może coś się w zbiorniku dzieje, uważnie obserwowałem i .. nic niepokojącego nie zauważyłem. Przy drugiej podmianie 60 litrów, zuważyłem że woda w ziorniku jakby nieco mętnawa, ale że był to wieczór po cięzkim dniu więc wziąłem to na karb zmęczenia oczu po całym dniu pracy. Jedak na drugi dzień z rana zrobiłem testy i oczy wyszły mi z orbit - NO3 50, i fosforany których nigdy nie miałem !

Po poradzie fachowca zacząłem po kolei sprawdzać system: zacząłem od osmozy, ponieważ PPM było 002 więc z rozpendu zmieniłem żywicę. Następnie utoczywszy wody osmotycznej umyłem zbiornik w którym przygotowuję podmianę wodą RO i grzecznie napuściłem 50l. Sprawdziłem PPM - równe 0

Dodałem sól, podłączyłem grzałkę, doprowadziłem do ciężaru 1.024 i ruszam z testami przygotowanej wody.

Ca - 420, nieźle, Mg - 1330 - OK, Kh - 7.7, pH - 7.9

Ale za to: NO3 - 50 !!?? PO4 - 0.03 !!??

I na tym koniec... wszystko poszło do kibla

Gwoli informacji: AQUAFOREST FULL SYNTHETIC REEF SALT w opakowaniu 6.25kg które wziąłem na próbę. I więcej nie tknę.

Numeru seryjnego czy innego identyfikatora na pudełku nie znalazłem. Może akurat ja miałem pecha skoro u wszystkich jest OK, ale pisze ku przestrodze.

Edytowane przez seb
ort (wyświetl historię edycji)

Zbiornik: 120x50x45 (270 l) SUMP: 60 l, Deltec APH 525

Obieg: Eheim 3000 (1101) (ustawiony na 2200 l/h)

Cyrkulacja:Tunze 6065, Koralia 2

Oświetlenie T5 4x54W ATI

LR - 38kg, LS - 9 kg (Aragonite LS)

Posolone w Wigilię 24.12.2009, start z LR 25.12.2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne że przy solance masz NO3 50 robiąc testy co tydzień nigdy nie mam no3 wykrywalnego Salifertem, a może testy coś przekłamują???? bo to ładna musiała by byc wadliwość by no3 podbijała do 50


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto tym fachowcem ? Po co wywalałeś do kibla,już pisałem kiedyś,że jak ktoś chce tą sól wywalić to za połowę ceny chętnie odkupię każą ilość i zapewniam,że wyląduje w moim baniaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.