Skocz do zawartości
krzlew

sól aquaforest

Rekomendowane odpowiedzi

o rany, zabić w imię soli, tego jeszcze nie było:))


Sygnatura;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
Czy to coś złego że bronimy polskiej soli albo że jest dobra? Kiedyś za kraj ludzie ginęli a teraz nikomu nawet nie chce wyjść się na ulicę jak nieRZAD rozkrada majątek narodowy i robi z nas niewolników. Leniwy polaczek woli zmienić kanał w TV albo kupić ryby hodowane na paszy dla świń z wietnamu, byle taniej. Dawniej polskie rzeczy były cenione na świecie, waluta bardziej stabilna niż frank szwajcarski (np w roku 1938), nawet za komuny coś produkowaliśmy (Polonezami jeździli prezesi i dyrektorzy w całym bloku wschodnim, AN-28 lata do dziś na całym świecie itd) a teraz jedyne co się u nas produkuje masowo to bezrobotni magistrzy. Nawet nie wiecie jaka to frajda jeśli w końcu kupujesz coś polskiego i widzisz, że jest lepsze niż produkowane na zachodzie.

Tak z czystej ciekawosci i bez zlosliwosci

Gdzie wyczytales ze firma Aquaforest jest Polska firma produkujaca Polska sol?

Producent na swojej stronie nie podaje takiej informacji :(

a szkoda bo to powinien byc powod do dumy i taka informacja moim zdaniem powinna sie pojawic

"AQUAFOREST powstało w 1995 roku w Wielkiej Brytanii. Początkowo firma zajmowała się produkcją podłoży oraz nawozów dla roślin wodnych. Nasze produkty były stosowane w instytucjach takich jak ogrody zoologiczne, oceanaria, profesjonalne hodowle roślin. W 2006 roku część produkcji przeniesiono do Polski gdzie powstała hodowla roślin akwariowych a następnie hodowla ryb oraz koralowców, głównie SPS. Wraz z rozwojem firmy oraz coraz większym zapotrzebowaniem naszych klientów na zwierzęta morskie wzrastały koszty utrzymania dalszej hodowli. Celem ich obniżenia rozpoczęto produkcję soli oraz środków chemicznych niezbędnych w akwarystyce morskiej. Po przez badania i liczne testy otrzymano najbardziej skuteczne składy naszych produktów, dzięki temu hodowla koralowców okazała się łatwiejsza i co najważniejsze dużo tańsza. Chcąc wyjść naprzeciw naszym klientom na początku 2011r. rozpoczęliśmy produkcję preparatów pod marką AQUAFOREST™ przeznaczonych dla odbiorców detalicznych. "

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku no właśnie, chłopcy pomyśleli że jak jest nick aquaforest na forum to to polska firma :-D


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DarekB30, jak kilka dni temu rozmawiałem z Damianem (producentem soli) na zlocie morszczaków w Krakowie, to mówił po polsku, Nowy Sącz gdzie wszystko mieszają i zawijają w sreberka też leży w Polsce, resztę się domyśl. Ja byłem w Anglii kilka lat ale czy to czyni ze mnie anglika??? Post od Ciebie bez szyderstwa i złośliwości - jeszcze takiego nie widziałem.

A propos, poproście producenta soli IO lub innej zagranicznej żeby przyjechał do Polski na jakiś zlot czy zrobił promocję, albo partię soli specjalnie dla was z parametrami jakie chcecie to może zrozumiecie.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imperator - ale po co ? Po co mi sól pode mnie? Wystarczy ze jest dobra.

Z twoim tokiem rozumowania to wszystkie produkty są chińskie, bo chyba w każdej fabryce/firmie pracuje już jakiś chińczyk :-)

Skoro nie doczytałeś to Aquaforest jest Brytyjska o czym sami informują.

To że polak pracuje w tej firmie, ba nawet jak ją założył to nie zmienia to faktu.

Wiesz ilu Polaków pracuje w Angli w McDonaldzie? A nie jest Polski :-)

ale wracając do tematu - co za różnica kto produkuje ta sól ?

Jak dla mnie może to produkować czarna siła robocza z RPA.

Ważne aby produkt był dobry - mam gdzieś czy jest Polski czy jakikolwiek inny. tym bardziej nie mam schizy na wspieranie runku rodzimego.

W tym wypadku pewnie test był zły albo partia soli. ale to też się zdarza chyba wszystkim producentom.

Ważne są odczucia z użytkowania i efekty w baniaku a na to trzeba pewnie jeszcze troszkę poczekać.

Jeżeli nie ma próbki tej soli aby producent mógł ja przeanalizować pod kątem reklamacji to w ogóle nie ma czym się podniecać bo nie na faktów a są jedynie domysły.

Edytowane przez sledzik-wawa (wyświetl historię edycji)

350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
DarekB30, jak kilka dni temu rozmawiałem z Damianem (producentem soli) na zlocie morszczaków w Krakowie, to mówił po polsku, Nowy Sącz gdzie wszystko mieszają i zawijają w sreberka też leży w Polsce, resztę się domyśl. Ja byłem w Anglii kilka lat ale czy to czyni ze mnie anglika??? Post od Ciebie bez szyderstwa i złośliwości - jeszcze takiego nie widziałem.

A propos, poproście producenta soli IO lub innej zagranicznej żeby przyjechał do Polski na jakiś zlot czy zrobił promocję, albo partię soli specjalnie dla was z parametrami jakie chcecie to może zrozumiecie.

To nie jest odpowiedz na moje pytanie, jezeli nie znasz odpowiedzi wystarczy krotko, nie wiem i po temacie :)

Dajmy szanse odpowiedziec na to pytanie Producentowi skoro jest obecny na forum, bedziemy mieli wiadomosci z "pierwszej reki" zamiast snuc domysly i zgadywac

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:secret: Taki znajomy mi mowil, ze jego kumpel slyszal, ze te sol mieszaja male dzieci w Indiach. W zyciu bym takiej nie kupil. :D

Dobre Stasiu :clap::hrhr:

Cena soli przestała być atrakcyjna aby wykazać nią zainteresować 245zł na stronie producenta.

Mnie jedno zastanawia, sposób przygotowywania solanki. Mieszać przez 15 min. i "siup do baniaka" ze względu na bakterie w soli. Tak to chyba było opisane wcześniej. Ogólne reguły przygotowywania solanki mówią o 24h mieszaniu, napowietrzaniu, ustabilizowaniu PH, "przegryzieniu się składników" aby nie zaburzać warunków w akwarium, a w tym przypadku wszystko jest na odwrót.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacku to chyba wymóg dodatków aby były aktywne przy wprowadzaniu do akwa

ale swoja droga też chętni eprzeczytam jak zostało osiągnięte stabilizowanie soli w tak krótkim czasie.

Mnie zastanawia jeszcze fakt, skoro sa dodatki polepszające to.... jaki jest ich poziom.

No bo jak mam zwykłą sól to rozrabiam ja sobie a "dodatki" dozuje z preparatów zgodnie z zapotrzebowaniem akwa.

Raz więcej raz mniej - reaguje na to jak pochłania je zbiornik.

Tutaj mam zadaną ilość, nie moge zmniejszyć dawki.

Więc albo w soli jest ich bardzo mało aby nie szkodzić w akwach z małymi potrzebami, albo jest normalnie ale wtedy mamy efekt że częśc odbiorców ma nadmiary co moze zaburzać funklcjonowanie zbiornika.


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:spam: ale bzdety piszecie.... i za takie pierdoły rozdajecie sobie plusy ... :spam:

:baby:no

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachu kiedy sol bedzie dostepna w UK ?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj nie piszcie tu takich rzeczy w odniesieniu do procedury przygotowania solanki. Ten produkt jest cudowny co dowiodło wielu w tym temacie... i taki ma pozostać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że obie strony przejaskrawiają swoje wypowiedzi co podsyca aktywność drugich. Zarówno grupa zwoleników jak i przeciwników soli AF ubija pianę bez sensu. Można sądzić że sekty są dwie :)

Niech każdy używa tego co lubi jeżeli tylko przynosi mu to oczekiwane efekty i tyle. Nie wiem po co te emocje.


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pente, ale ja nie jestem przeciw a nawet jestem za.

Pytam po prostu a nie nie dowierzam. I to tylko z użytkowego punktu widzenia.

Używam teraz RS ale to nie znaczy że nie moge zmienić ale aby zmienić to musze coś wiedzieć.

Tym bardziej że tutaj proces przygotowania jest inny. Chyba ze nie jest inny a opis oznacza że mozna po 15 min ale lepiej po paru godzinach.


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skład chemiczny soli jest na stronie producenta i w opisach sklepowych. Do tego producent daje priobiotyki które obniżają stężenia np. NO3 w zbiorniku. Zaleca w zwiąku z tym krótki czas przygotowania 15 min.

Odpowiada CI kupujesz, nie odpowiada nie kupujesz i tyle.

Ludzie z małopolski bronia AF bo poznali właściciela firmy osobiście i to z jak najlepszej strony. Ja też z nim rozmawiałem i jest napewno bardzo merytoryczną i życzliwą osobą co powoduje że ludzie go lubią i dobrze mu życzą. Myślę że stąd ta SEKTA. To jest tak jakbyś próbował powiedziec cos złego o lampach PS to inna "sekta" by cię tu zjadła. To jakby normalne, że ktoś kogoś lubi a przez to go wspiera. Ma hodowle korali i szczepki z niej są świetniej jakość, można je obecnie nabyć u Oliviera na Tatarskiej w Krakowie.

Edytowane przez Pante (wyświetl historię edycji)

700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak czytam Was, czytam i się zastanawiam czego trzeba żeby obiektywnie tę sól ocenić? Kto musiałby zrobić "test", żeby być obiektywnym, wiarygodnym i nie być posądzanym o przynależność do jednego czy drugiego obozu?


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja :smiling:


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak czytam Was, czytam i się zastanawiam czego trzeba żeby obiektywnie tę sól ocenić? Kto musiałby zrobić "test", żeby być obiektywnym, wiarygodnym i nie być posądzanym o przynależność do jednego czy drugiego obozu?

seb nie nalezysz do sekty :p nie jestes z malopolski :p masz ta sól w RS :p akurat startujesz z baniakiem , moze zalej na tej soli ?? nie myslales o takim rozwiazaniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu na Polonii czasami leci Ranczo. Przypomina mi sie zebranie gminne, gdzie miano zmienic nazwy ulic. No i na temat nazwy "Topolowa" w ZASADZIE kazdy sie zgodzil, z tym ze jeden powiedzial, ze tam "w zasadzie" rosna kasztany, a tylko dwie topole. Pamietacie ?

Dyskusja coraz bardziej sie zaostrzala. Ludzie, dajcie panu pohandlowac a krytykujcie po kilku wpadkach. Gdyby ta sol byla rzeczywiscie tansza i w HH dostepna to bym ja kupil i spokojnie potestowal. Z wypowiedzi producenta (dystrybutora) wynika, ze potrafia zrobic powtarzalne partie i o to chodzi.

Pokoj, siostro :doc:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w tym dziwnego nic nie widzę , już był kiedyś temat soli.

Pojawia się sól wszyscy chwalą , później przeklinają i kółko się zamyka .

Za jakiś czas pojawi się nowa sól która wszyscy będą chwalić .

ps. wcześnie była sól IO , przed nia była TM , teraz AF a później będzie .... ?


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam zrobiłem kilka podmian na tej soli po4 w solance po mieszaniu 40 min 0.03 azotanow nie mierzyłem dla mnie sol jak sol baniaka nie wysadza ani w jedną ani w drugą strone przy cenie 200pln za 25 kg była dobrą alternatywą

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb nie nalezysz do sekty :p nie jestes z malopolski :p masz ta sól w RS :p akurat startujesz z baniakiem , moze zalej na tej soli ?? nie myslales o takim rozwiazaniu ?

Hehe :) A w sumie to wiesz co? Dlaczego nie tak naprawdę? :) Co prawda już ją testowałem, ale tamta pierwsza partia była moim zdaniem skopana, zrobilem dwie podmiany i olałem, ale ponoć teraz nie jest źle, nie mam kompletnie nic do stracenia, nawet skały mi nie zabije bo bedzie martwa jak trup, piasek też więc w sumie to dlaczego nie :) musze to chyba przemyśleć, co będzie to będzie, najwyżej spuszczę w kibel i zasolę tradycyjnie IO :)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie chce was martwić ale, o firmie Aquaforest pierwszy raz usłyszałem od pewnego użytkownika forum w styczniu 2011, który pisał że używa Ballinga w płynie czyli gotowe roztwory, wówczas niedostępne na polskim rynku a sprowadzane z zagranicy. Więc dziś trudno mi uwierzyć w to że Aquaforest to polska firma. Mam nadzieje że nie zachwiałem w was solnego patriotyzmu :)


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ kilku się upiera że to polski produkt, a ja w to szczerze wątpię. Oczywiście nie neguje jej wartości w stosunku do innych soli i sądząc po opiniach użytkowników, warto ją wypróbować. Sam mam w planie odpalić kolejny zbiornik właśnie na tej soli.

Edytowane przez kmirko (wyświetl historię edycji)

*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakończcie juz offtop.

Aquaforest, czy moze przyblizyc troszke kewstie samej soli i elementów w niej zawartych tak jak opisalem wczesniej?


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śledzik-wawa, piszesz:

Ważne aby produkt był dobry - mam gdzieś czy jest Polski czy jakikolwiek inny. tym bardziej nie mam schizy na wspieranie runku rodzimego.

Skoro masz gdzieś czy produkt jest polski, to nie wymagaj, że producent będzie z Tobą dyskutował. Zadzwoń do chińczyków, francuzów czy amerykanów i spytaj jak oni robią sól i czego dodają :)

Chcesz pogadać, bo faktycznie interesuje Cię temat to przyjedź na zlot (jeśli nie obawiasz się krakowskiej mafii :2guns:, ostatnio było 30-40 osób na spotkaniu).


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.