Skocz do zawartości
cromags

Jak wyciszyć zrzut wody?

Rekomendowane odpowiedzi

Przygotowuję się do restartu baniaka, zmontowałem już znaczną większość, uruchomiłem i... mam straszny chlupot wody w zrzucie. Pomimo zmontowania durso wodę słychać w rurze. Zastanawiam się nad usunięciem rury pvc i wstawieniem węża, czy to coś da?


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zawór masz?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko :) liczy się że...... temat znany i rozwiązania podobne :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawór mam , jest podregulowany a i durso nie szumi bo wyregulowane a jedynie spływ w rurze, woda wali nim jak wściekła

PS i wodę mam prawie z poziomem tafli w baniaku


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SkoczekPL: Gdzie kupić Maggie Muffler?

Sam mam durso, ale i tak co jakiś czas trzeba zaworami albo dopływem powietrza poregulować :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja widzialem na youtubie filmik gdzie gosciu wcisnal gabke do wlotu a w srodek gabki wprowadzil zwykly wezyk i pomanewrowal nim troche az dobrze sie zassalo powietrze i bylo cichutko. Durso rozwalil mlotkiem :)


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wielu walkach podniosłem w kominie poziom wody do poziomu w akwa więc problem znikł.Na rewizji jest nacięcie i delikatnie woda nim spływa dodatkowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wielu walkach podniosłem w kominie poziom wody do poziomu w akwa więc problem znikł.Na rewizji jest nacięcie i delikatnie woda nim spływa dodatkowo.

Po wielu walkach podniosłem w kominie poziom wody do poziomu w akwa więc problem znikł.Na rewizji jest nacięcie i delikatnie woda nim spływa dodatkowo.

...Hej...i o to wlasnie chodzi,proste i bezbolesne,mozna dac rewizje troszeczke wyzej,zeby nawet strumyczek tam nie plynal...przez rok kombinowalem jak tu wyciszyc i po zrobieniu tego o czym piszesz,problem glosnosci znikl na zawsze...nie bardzo rozumiem ludzi,ktorzy zakladaja jakies durso,stockmana (mialem to wszystko) i nie ma jak najprostszy sposob...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak samo, woda w kominie 2 cm poniżej lustra wody, dwa zawory na spływie, spływ z dwoma kolankami aby wodę spowolnić, nigdy mi nic nie bulgotało, itp.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywaliłem durso, wstawiłem krótką 32 jako zrzut z 5 cm poniżej lustra wody, pobawiłem się zaworem z 20 min i nie chlupie. Chyba jednak racją jest, że najprostsze rozwiązania są najlepsze.


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zainstalowałem co cudo Maggie za 128 zł. Instalacja faktycznie banalna. Wszystko super, łatwo poszło, działa, etc.

Tylko SIORBIE niemiłosiernie!!! :wallbash:

O co chodzi?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zainstalowałem co cudo Maggie za 128 zł. Instalacja faktycznie banalna. Wszystko super, łatwo poszło, działa, etc.

Tylko SIORBIE niemiłosiernie!!! :wallbash:

O co chodzi?!

ja założyłem dno z butelki PET z malutką dźórką i działa idealnie :), nic nie siorbie i nie pluska :)

a u ciebie kolego zadużo powietrza zaciąga, nie ma tam jakiejś regulacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poziom wody w kominie ustawiłem wysokością rury na ok. 2cm poniżej lustra wody w akwarium. Próbowałem też z większą różnicą. jest tak samo. Działa cicho tylko jeśli przykręcę pompę tak, że prawie nic nie leci :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przykręć zawór na spływie tak żeby poziom wody się wyrównał

Jutro spróbuję. Ale czy to ma działać, tylko jeśli poziom będzie dokładnie wyrównany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się trochę jeszcze, ja w swoim overflow kombinowałem przez pierwszy miesiąc bo nawet w sypialni miałem mała "małą przepompownie" wsadzałem zwinięty w wzdłuż pasek plastikowej sadki i inne patenty, ale po jakim czasie jak rura od środka obrosła tym czymś (obslimaczyła się ) to jest cichutko. Pewno trzeba troszkę poczekać i pokombinować może spływ na samym dole 1x owinąć watą filtracyjna możne dać kombinacje 2-3 tujników niech woda się rozdzieli, ja dałem trójnik z kapslem i dziurką a główny spływ pod woda

post-10476-0-71537000-1330035306_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.