Skocz do zawartości
Bartboss

Ryby nadal padają

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów .

Niestety pisze po raz kolejny o problemie z rybami po kolejnych zakupach w Aquamedikiu i e-rybce nadal ponosze straty.

Aklimatyzacja tym razem była długa ok 4 godzin kropelka po kropelce.Zwracałem uwage na zrównoważenie choć by na zasolenie bo w obu sklepach po zbadaniu wody zasolenie był ok 1,019-1,020.I tak wpuszczone ryby po dwóch trzech dniach a nawet w worku jeszcze ze sklepu padają.Niepokoi mnie fakt że z ukwiałem jest coś nie tak.Kupiłem go razem z rybami w aquamediku i nareszcie błazenki mają domek a tu coś się dzieje.

Parametry wody ok robione przed chwilą.Nie wiem tylko co myśleć o Ph test pokazuje ok 8 a miernik 7,82.

Może mam robić zakupy gdzie indziej.????

Proszę o opinie i komentarz .

post-13368-0-83878500-1329685476_thumb.jpg

post-13368-0-23988800-1329685492_thumb.jpg


160x55x50 600l sump 160l tunze6055 tunze 6025 2xaquel obieg eheim profilux 4x80wt5 2x120w led aquatrend dooser reaktor wapna i cala reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem może się nie znam. Ale moim zdaniem ukwiał potrzebuje czasu. Chodzi mi o błazny przestraszył się chłopak. Niech inny się wypowiedzą na temat ukwiału.


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z żywym towarem zawsze może być różnie i nie winiłbym wymienionych sklepów.Ostatnio ktoś mi się żalił,że już nie kupi ryb w X bo mu każda zdycha a ja tam często kupowałem i nigdy nie było problemu.Często trzeba przyczyn poszukać u siebie,ale na odległość trudno doradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty co panie Marku myślisz o ukwiale ?


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w gorącej wodzie company, ja na twoim miejscu dałbym sobie spokój na jakiś czas z zakupami, daj systemowi dojrzeć. Pomyśl później o zakupach od kolegów gdzie ryby i korale są odchowane i z pewnego źródła.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za świeży zbiornik na ryby.Opisz co ci ci padło.Szkoda zwierzaków :crybaby: .


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Jakie masz parametry wody? [poza zasoleniem i ph]

Kiedy założyłeś zbiornik?

W jaki sposób zwierzaki były "transportowane"?

Jakie ryby zdechły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro parametry wody ok to może złe światło? A tak na poważnie to radzę dać błazny komuś na przechowanie póki cykl azotowy się nie ustabilizuje, bo nawet śladowy amoniak w ph zasadowym to śmiertelna trucizna dla ryb, ukwiału i tak naprawdę wszystkich zwierząt. Wyjątek to rośliny zielone, bo one najchętniej przyswajają taki azot w formie amonowej. Jak zobaczysz czerwone glony wapienne na szybie, to wtedy możesz po jednej rybce co miesiąc wpuszczać.

Zresztą to i tak wróżenie z fusów bo tak naprawdę nic nie wiadomo o zbiorniku.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry wody

Mg 1300

Ca 450

NO3 0

NO2 0

KH 10

CU 0

NH3 0

Ph 7,82-8

A co do ryb które padły to mandaryn,Cryptocentrus cinctus,Chrysiptera hemicyanea, a i jeszcze jeżowiec.

Pozdrawiam.


160x55x50 600l sump 160l tunze6055 tunze 6025 2xaquel obieg eheim profilux 4x80wt5 2x120w led aquatrend dooser reaktor wapna i cala reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mandaryn i Cryptocentrus cinctus to raczej głównie żywią się tym co wygrzebią w piasku lub w skale ... jak świeży zbiornik nie ma szans żeby coś znalazły ... mam parkę mandarynów od ponad tygodnia i ani razu nie zjadły tego co rybki dostają a jednak żyją ... ale w skala aż się rusza tyle tam robaczków.

Kiedy odpaliłeś zbiornik ... albo kiedy skały dokładałeś ? ... bo wygląda dość świeżo.


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartbros, jeśli Ci garbik padł Chrysiptera hemicyanea(a to jest ryba nie do zabicia) to masz coś gruuubo zjechane. Parametry wody jak prosto z osmozy świeżo zmieszanej ze solą. Akwarium nie przeszło dojrzewania, cykl azotowy pewnie się nawet nie zaczął. Weź jak najwięcej wody z podmian z dojrzałego zbiornika, żeby zaszczepić bakterie azotowe. Lejesz jakieś ulepszacze do wody czy startery? Na ryby jak kilka osób pisało dużo za wcześnie, co najwyżej kraba wrzuć, ślimaki i tyle. Błazny i ukwiał na przechowanie do kogoś daj, bo zaraz zaliczą zgona.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie powiem że kupowanie zwierząt to loteria i nie powiecie mi ze to nie prawda zawsze jest ryzyko .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiemy.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość podejrzanie to wszystko wygląda, wydaje mi się że masz za świeży zbiornik. Kiedy założony? Jak transportowane były ryby? W boxie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik zalany ok 6 tygodni temu połowa wody z istniejącego zbiornika a co do transportu to ryby były w boxie i wizłem je sam swoim autem więc transport nie był dłuższy niż 2,5 godziny.


160x55x50 600l sump 160l tunze6055 tunze 6025 2xaquel obieg eheim profilux 4x80wt5 2x120w led aquatrend dooser reaktor wapna i cala reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mandaryn to powinien się pojawić w zbiorniku po 6 ale miesiącach. Generalnie to głupio zrobiłeś, bo ja bym się bał kraba wsadzać do takiego świeżego zbiornika...:wallbash:


130x80x60, Phobos 400 W, "Franek", 2x 6105, Zeovit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 tygodni i ukwiał??? :wallbash::unworthy:

A tak BTW to zbiornik wygląda bardzo świeżo, jak już ktoś wyżej napisał, wydaje mi się że cykl azotowy nie został conajmniej zamknięty. Szczerze mówiąc 2,5 godziny transportu do domu ze sklepu to nic, w porównaniu do drogi jaką te zwierzaki pokonały do sklepu z krajów ich pochodzenia.

Kolejnym co mi się nasunęło to fakt, że jeśli kupuje się jakieś zwierze (obojętne czy to zwierzyna morska czy chociażby pies) to warto poczytać troszkę na temat warunków jego prawidłowego chowu.

Edytowane przez Hoody (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartboss, jak błazny przeżyją dojrzewanie to jesteś szczęściarzem ( Na 2-3 miesiące daj sobie siana z kolejnymi rybami), korali kupuj ile chcesz. Nie wrzucaj zbyt wiele jedzenia - koskta mrożonki na kilka dni powinna starczyć dla 2 rybek. Błazen je jak świnia, więc nie przekarmiaj to może łagodnie przejdziesz przez dojrzewanie. Samo wlanie wody z podmianki nie załatwia problemu, bo tylko ok. 1% bakterii jest w wodzie (z której odpieniacz ciągle je usuwa) a 99% siedzi w dojrzałym zbiorniku w skale, piasku, szybie itp. Musi minąć czas, żeby się namnożyły i osiedliły na stałe. Tym się różni baniak chodzący kilka lat od świeżo zalanego.

Czytałem że kupiłeś też reaktor wapna ale póki go nie potrzebujesz i nie masz wszystkiego zestrojonego (komputer, sonda) to się tym nie baw bo błazny też polecą jak przegniesz z reaktorem i pH wywali w kosmos.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za szybko


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za świeży zbiornik na 1 miesiąc zostaw i nic nie dokładaj odpieniacz ma pracować 24 na dobę kontrola i czas potem zapodaj garbika na testy silne rybki powodzenia


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartboss, jak błazny przeżyją dojrzewanie to jesteś szczęściarzem ( Na 2-3 miesiące daj sobie siana z kolejnymi rybami), korali kupuj ile chcesz. Nie wrzucaj zbyt wiele jedzenia - koskta mrożonki na kilka dni powinna starczyć dla 2 rybek. Błazen je jak świnia, więc nie przekarmiaj to może łagodnie przejdziesz przez dojrzewanie. Samo wlanie wody z podmianki nie załatwia problemu, bo tylko ok. 1% bakterii jest w wodzie (z której odpieniacz ciągle je usuwa) a 99% siedzi w dojrzałym zbiorniku w skale, piasku, szybie itp. Musi minąć czas, żeby się namnożyły i osiedliły na stałe. Tym się różni baniak chodzący kilka lat od świeżo zalanego.

Czytałem że kupiłeś też reaktor wapna ale póki go nie potrzebujesz i nie masz wszystkiego zestrojonego (komputer, sonda) to się tym nie baw bo błazny też polecą jak przegniesz z reaktorem i pH wywali w kosmos.

z tymi koralammi to tez bym sie wstrzymal, przeciez to zwiarzaki i popadaja jak te rybki.

Edytowane przez zachu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

A ja mam inne pytanie - piszesz, że transportowane w boxie, ale czy box byl w srodku nagrzany? bo taie pudlo to miecz obosieczny - trzyma temperature i wysoka i niska. Pytam z racji tego,ze niektore ryby padaly juz w worku. Ja stawiam na wyziebienie / stres z nagłych skoków temperatury


Zbiornik: 300L + 112L sump; Obieg: NJ-3000; Cyrkulacja: 3x JVP-102 + obieg; Odpieniacz: Reef Octopus 1000 + Aquabee; Oświetlenie: 4xT5 24W (2x actinic, 2x white 15000K); 35 kg LR; 20 kg LS; 12 kg grys koralowy; 5L Siphorax; Purigen; Phosguard;

Pozdrawiam, Jakub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi koralammi to tez bym sie wstrzymal, przeciez to zwiarzaki i popadaja jak te rybki.

zachu, niby korale to zwierzaki, ale nie wydalają amoniaku jak ryby(no może śladowe ilości te mięsożerne) więc w dojrzewaniu akwarium nie przeszkadzają. Nie tak łatwo uśmiercić korala jeśli jest stała temperatura, światło i cyrkulacja (chyba że bawimy się w chemików). Nawet SPS-y wytrzymują tygodniami wysokie stężenie NO3 i PO4 jednak na dłuższą metę wiadomo, że im to nie służy. A rybki są podatne na stres, łapane chemią, choroby, zmienne warunki, brak tlenu itd. więc ich śmiertelność jest jakieś 100x większa niż korali. Jednak większość akwarystów jest w gorącej wodzie kąpanych i chce żeby im coś pływało w wodzie zanim zbiornik będzie gotowy neutralizować amoniak. Dlatego jeśli ktoś do świeżego zbiornika ma coś kupować to niech to będą korale a nie ryby.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry wody

Mg 1300

Ca 450

NO3 0

NO2 0

KH 10

CU 0

NH3 0

Ph 7,82-8

A co do ryb które padły to mandaryn,Cryptocentrus cinctus,Chrysiptera hemicyanea, a i jeszcze jeżowiec.

Pozdrawiam.

Strasznie dużo tych zer. O po4 zapomniałeś a obok no3 i amoniaku to główny zabójca, ale nie wiem czemu myślę że po4 też miałbyś zero gdybyś zmierzył.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwość jest kluczem do szczęścia, ale cierpliwości tu zabrakło więc nieszczęścia gotowe ... :crybaby:


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.