Skocz do zawartości
Sting

Grzałka

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na etapie wyboru grzałki :)

Jakiej grzałki używacie, jakich firm polecacie ? a przed jakimi się przestrzegać ?

Jakie macie doświadczenia z termoregulatorami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie wyboru grzałki :)

Jakiej grzałki używacie, jakich firm polecacie ? a przed jakimi się przestrzegać ?

Jakie macie doświadczenia z termoregulatorami ?

Jager :D


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

tylko i wyłącznie "Skalar" używam z powodzeniem już dobre 10 lat :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tetra TEC 200W pękła mi przez moją głupote i wrzuciłem zapasową właśnie Jager 50W. I tak od dwóch lat lekko chodzi a nie wiem nawet ile stopni mam w akwarium. Serio.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 2,5 lat Sera 100W + regulacja

zero problemow


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna,tyle używałem w życiu grzałek różnych producentów,że już nie pamiętam a śmieszne w tym,że nigdy się nie zastanawiałem nad producentem.Zepsuć się może każda i jak widać prawie każdy używa co innego.Z resztą temat grzałek niedawno przerobiony.

Niestety moja córka się przejechała na grzałce aquaela i ..........ugotowała ryby,przec co już nie chce akwarium.Na targach ZooExspo zgłosiłem awarię przez co dostałem nową a wyjaśnienia były takie,że podwykonawca zrobił z plastiku nie spełniającego wymogów co wyszło dopiero po.......u mnie trzech latach.

Ja od kilkunastu lat stosuję Weipro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he he aquael :) też w małym akwarium mojej córki miałem grzałkę tego producenta. Niestety skutek ten sam tylko u mnie gotowanie rozpoczęło się po 3 miesiącach. Większość rybek niestety nie zniosła prawidłowo warunków "tropikalnych", na szczęście odratowaliśmy co nieco i akwarium dalej hula :).


Pozdrawiam 

mm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

~5lat , kto by pamiętał dokładnie po takim czasie, szklana grzałka bez termoregulatora + termoregulator zewnętrzny, druga podobnie. Zwykły Jager też nie jest zły nawet ten z bimetalicznym/mechanicznym czujnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie. W jaki sposób najczęściej objawia się uszkodzenie grzalki? Przepala się i nie grzeje czy nagle grzeje na potęgę? Pytam bo mnie żadna przez 20 lat słodkiego nie zawiodła :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam podpięcie grzałki pod termoregulator.

w ten sposób podwójnie zabezpieczamy zwierzęta przed awarią sprzętu.

IMHO jaeger jest do kitu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko i wyłącznie "Skalar" używam z powodzeniem już dobre 10 lat :welcome:

Tez mialem skalara 300W ale pewnego dnia po prostu wybuchla chyba musialem stuknac o cos grzalka ze lekko pekla ale sama grzalka wymiata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie. W jaki sposób najczęściej objawia się uszkodzenie grzalki? Przepala się i nie grzeje czy nagle grzeje na potęgę? Pytam bo mnie żadna przez 20 lat słodkiego nie zawiodła :)

Easy Heater Aquaela - grzała non stop, ale bez świecenia kontrolki i chyba nie na pełnej mocy. Zorientowałem się, bo dzień w dzień włączał się wiatrak i temperatura była 1-1,5 st. za duża.

Grzałka włożona do sprawdzenia w słodkiej wodzie wywaliła korki i puściła dymnego podwodnego bąka.

Jager - przy tych samych ustawieniach temp. wody spadła o 1,5 st., grzałka wewnątrz się "spociła" - wilgoć dostała się do środka.

Teraz mam kolejnego Jagera i on z kolei nie radzi sobie z dłuższą ciągłą pracą (takie są moje podejrzenia) - 75W na 80 l. wody. Temp. czasem spada do 24,3 i grzałka nie grzeje, a czasem dobija do 25,8, na dodatek korekcja wskazań (w Jagerach jest taka opcja) przekręcona na maksa.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sytuacja, juz prawie mnie przekonaliście do Eheim Jager (najwięcej pozytywów) a tutaj nagle negatywy się posypały...

A ja mam jeszcze jedno pytanie przy okazji :)

Dotychczas zastanawiałem się nad grzałką 200W (dla 300l zbiornika). Wczoraj jednak zauwazyłem pewnien problem, otóż im większa moc grzałki tym jest ona dłuższa. I np taki Jager 200W ma długość 40cm. Mój sump ma wys 35cm z czego woda w najgłębszym miejscu będzie miała 25cm. Czy w związu z tym lepiej jest kupić 2x100W (31cm wys) czy może grzałka nie musi być do końca zanurzona ? Wydaje mi się że jednak musi bo inaczej mija się z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquael Easy - zablokował się termostat (tak myślę), i zaczęła nagrzewać...na szczęście w miarę powoli. Gdy popatrzyłem rano na temp. wskazało 29.8C, odpukać wszystko żyje a miało to miejsce tydzień temu. Po wyciągnięciu z wody i próbie ponownego zanurzenia - wywaliło korki.

Zakupiłem Tetra Tec - pierwsze spostrzeżenia: bardziej stabilna (tej samej mocy co Easy), temp. -+0,1C

Pomysł z dodatkowym termoregulatorem godny polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.